دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 83
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مرداد, ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۵
 •   

  فیروزکوه بهترین مسیر گردشگری تهران- شمال

  به گزارش دیمه نیوز، ورود و خروج گردشگران در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‏ فیروزکوه حاکی است که این محورها دارای حجم ترافیک نیمه سنگین و البته روان هستند و راهیان استان‏های شمالی کشور، می‏توانند به جای محور هراز، مسیر فیروزکوه ـ قائم‏شهر را انتخاب کنند. به گزارش دیمه نیوز، شهرستان فیروزکوه در منتهی‏ الیه شمال‏شرقی […]

  به گزارش دیمه نیوز، ورود و خروج گردشگران در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‏ فیروزکوه حاکی است که این محورها دارای حجم ترافیک نیمه سنگین و البته روان هستند و راهیان استان‏های شمالی کشور، می‏توانند به جای محور هراز، مسیر فیروزکوه ـ قائم‏شهر را انتخاب کنند.

  به گزارش دیمه نیوز، شهرستان فیروزکوه در منتهی‏ الیه شمال‏شرقی استان تهران واقع شده ‌است و این شهرستان از شمال و شرق به استان مازندران، از جنوب و جنوب شرقی به استان سمنان و از غرب به شهرستان دماوند محدود می‌شود.

  فیروزکوه در مسیر شاهراه‏های ایران قرار گرفته و جزو شهرهای بین راه‏های ترانزیتی محسوب می‏شود و از مسائل قابل توجه در این منطقه، صعب‏العبور بودن آن است.

  فیروزکوه در بین سه گردنه معروف و برف‏گیر کشور قرار دارد؛ از طرف تهران، گردنه امین‏ آباد و از طرف سمنان به گردنه بشم منتهی می‏شود؛ اما خطرناک‏ترین و پرحادثه‏ترین گردنه منطقه، گردنه گدوک است که به ناحیه شمال کشور ختم می‏شود.

  به گزارش دیمه نیوز ، در مجموع ۱۰۰ هکتار از زمین‏های منابع طبیعی شهرستان فیروزکوه به منظور تعریض راه‏های مواصلاتی، ایجاد فضای سبز در مسیر جاده‏ها و احداث کولاک‏گیر منطقه گدوک امسال در اختیار وزارت و شهرسازی قرار گرفته است.

  به منظور احداث واحدهای راهدارخانه جدید در گردنه‏ های برف‏گیر بشم و گدوک و راهدارخانه ارجمند نیز در مجموع ۳۰۰ متر مربع از زمین‏های منابع ملی به راه و شهرسازی واگذار شده است.

  فیروزکوه بهترین مسیر گردشگری تهران- شمال

  حتی ایل‏راه‏ های شهرستان فیروزکوه نیز در دفتر روزنامه رسمی قوه قضائیه به ثبت رسیده است و با این اقدام، از هرگونه تعرض به ایل‏راه‏ها جلوگیری می‏شود.

  به گزارش دیمه نیوز،  دام‏هایی که از کویر استان سمنان به مناطق ییلاقی طالقان، کرج، دماوند، قزوین، لار، نور، بلده، پلور و حاشیه هراز کوچ می‏کنند، باید از ایل‏راه‏های شهرستان فیروزکوه عبور کنند.

  وجود حدود ۴۰۰ کیلومتر راه عشایری در سطح شهرستان فیروزکوه نشان‏دهنده گستردگی و وسعت زیاد شهرستان فیروزکوه است.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :