دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 9199
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ دی, ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۱
 •   

  امام زاده “عبدالله” روستای “انزها”ی فیروزکوه در حال تخریب است

  سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه گفت: امام زاده عبدالله روستای انزها در حال تخریب و نیازمند توجه مسؤولان و متولیان امر است. حجت الاسلام والمسلمین “عطاءالله اسفندیار” عصر سه شنبه در گفت وگو با دیمه نیوز، با اعلام این مطلب افزود: متاسفانه بنای قدیمی امام زاده این روستا تخریب و به محل […]

  سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه گفت: امام زاده عبدالله روستای انزها در حال تخریب و نیازمند توجه مسؤولان و متولیان امر است.

  حجت الاسلام والمسلمین “عطاءالله اسفندیار” عصر سه شنبه در گفت وگو با دیمه نیوز، با اعلام این مطلب افزود: متاسفانه بنای قدیمی امام زاده این روستا تخریب و به محل عبور و مرور حیوانات اهلی و وحشی تبدیل شده است.

  وی گفت: سردی و برودت هوای منطقه یکی از عوامل تاثیرگذار در تخریب بنای امام زادگان و سایر ابنیه قدیمی شهرستان است.

  سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه اظهارکرد: با توجه به وسعت و گستردگی شهرستان و قرار داشتن برخی بقعه های امام زادگان در مناطق صعب العبور، نیازمند اقدام جدی تر مسؤولان و متولیان امر برای توجه به این ابنیه و حفظ و صیانت از آنها هستیم.

  وی تصریح کرد: این نهاد آمادگی دارد تا در این مکان های مقدس به سرمایه گذاری پرداخته و نسبت به بازسازی یا تجدید بنای آنها اقدام کند.

  حجت الاسلام اسفندیار ادامه داد: بدیهی است آن دسته از اماکن مذهبی که زیر نظر اداره میراث فرهنگی باشند، اجرای عملیات عمرانی در آنها با هماهنگی مسؤولان این نهاد صورت پذیرفته و بازسازی ها بر مبنای شاکله معماری موجود انجام می شود.

  وی امام زادگان روستاهای “جلیزجند” و “شهرآباد” و شهر “ارجمند” را از جمله مکان هایی برشمرد که برنامه های بازسازی و تجدید بنا در آنها پیش بینی شده و در آینده ای نزدیک اجرایی خواهند شد.

  شهرستان فیروزکوه دارای ۴۰ بقعه تاریخی و ۸۰ امام زاده است که ۴۳ تن از آنان مرد، چهار نفر زن و بقیه مجهول الحال هستند.

  پایان خبر/


  لینک کوتاه :
 • Alexa Traffic Rank