پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 19766
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 25 سپتامبر, 2014 - 08:16
 •   

  رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وارد فیروزکوه شد

  معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز پنجشنبه برای بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان فیروزکوه وارد این شهرستان شد.   به گزارش دیمه نیوز، “مسعود سلطانی فر” در این سفر بازدید از مجتمع گردشگری “دهکده سیب” امین آباد این شهرستان واقع در ابتدای ورودی شهرستان از سمت غرب […]

  DSCF1337

  معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز پنجشنبه برای بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان فیروزکوه وارد این شهرستان شد.

   

  به گزارش دیمه نیوز، “مسعود سلطانی فر” در این سفر بازدید از مجتمع گردشگری “دهکده سیب” امین آباد این شهرستان واقع در ابتدای ورودی شهرستان از سمت غرب بازدید کرد و بازدید از کاروانسرای “شاه عباسی” گدوک را در دستور کار خود قرار داد.

  کاروانسرای شاه عباسی گدوک به علت بروز برخی اختلاف ها بین دو استان تهران و مازندران سالها بلا تکلیف مانده و از آن به عنوان پارکینگ اداره راه و شهرسازی شهرستان سوادکوه استفاده می شود.

  گفتنی است به رغم مناقشه چند ساله بین دو استان بر سر این کاروانسرا، در حالی نماینده سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران وارد گدوک شده بودند، فقط فرماندار، معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری و بخشدار مرکزی شهرستان فیروزکوه به همراه رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان در محل حاضر شده بودند و خبری از دیگر مسؤولان نبود.

  سلطانی فر در ادامه سفر خود وارد استان مازندران شد.

  کاروانسرای شاه عباسی گدوک در مسیر شاهراه ارتباطی اصفهان – مازندران و در زمان “شاه عباس صفوی” برای استفاده مردم و کاروان ها احداث شده است.

  این اثر به شماره 2795 و تاریخ 16 مهر ماه سال 79 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

  پایان خبر/


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز