پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 24744
 • تعداد نظرات : ۳ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 24 دسامبر, 2014 - 03:26
 •   

  سرپرست اداره اوقاف فیروزکوه: انتقال امام زاده اسماعیل(ع) فیروزکوه نیازمند عزم شهرستانی است

  سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه گفت: انتقال امام زاده اسماعیل(ع) فیروزکوه نیازمند عزم شهرستانی است.   حجت الاسلام والمسلمین “عطاء الله اسفندیار” سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه روز چهارشنبه در گفت وگو با دیمه نیوز، با اشاره به آستان مقدس امام زاده اسماعیل(ع) به عنوان قطب فرهنگی شهرستان فیروزکوه […]

  سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه گفت: انتقال امام زاده اسماعیل(ع) فیروزکوه نیازمند عزم شهرستانی است.

   DSCF0031

  حجت الاسلام والمسلمین “عطاء الله اسفندیار” سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه روز چهارشنبه در گفت وگو با دیمه نیوز، با اشاره به آستان مقدس امام زاده اسماعیل(ع) به عنوان قطب فرهنگی شهرستان فیروزکوه که در تمامی ایام سال گردشگران و زائران زیادی را به سوی خود جلب می کند، تصریح کرد: با توجه به قرار گرفتن این آستان مقدس در کنار کوه و احتمال ریزش آن و همچنین گذر رودخانه واشی از فضای زیرین امام زاده و در نتیجه امنیت پایین آن، بحث جابجایی آن مطرح است.

  وی گفت: این موضوع با استقبال اعضای شورای اسلامی و شهرداری فیروزکوه مواجه شده و حتی به امام جمعه شهرستان و مدیرکل اوقاف استان نیز منتقل شده است.

  حجت الاسلام اسفندیار ادامه داد: هر چند تحقق این مهم مستلزم صرف هزینه های بالایی است، اما در صورت اجرایی شدن ضمن از بین بردن محدودیت های ترافیکی این محدوده شهر، مزایای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گردشگری فراوانی را به همراه خواهد داشت.

  وی خاطرنشان کرد: مدیرکل اوقاف استان در حال پیگیری کار از طریق کارشناسان استانی است، اما انجام این مهم در نهایت یک عزم شهرستانی را می طلبد.

  سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه در ادامه با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد موقوفات شهرستان متعلق به دوران پیش از انقلاب است، خاطرنشان کرد: شاید یکی از انگیزه های مردم در آن زمان، حفظ و حراست از اموال از دستبرد حکّام جور آن زمان بوده است و البته در برخی موارد دیگر، عملکرد نامناسب واقفان و حتی غفلت های انجام شده از سوی متولیان وقف به این مساله منجر شده است.

  وی تصریح کرد: حفظ و حراست و صیانت از موقوفات شهرستان به بکارگیری حداقل سه نفر نیروی جدید در اداره اوقاف شهرستان نیاز دارد که از فرمانداری شهرستان و اداره کل اوقاف استان در این زمینه خواستار مساعدت بیشتر هستیم.

  DSCF2806

  * دو موقوفه جدید در سال 93 به موقوفات شهرستان اضافه شد

  حجت الاسلام اسفندیار اضافه کرد: دو موقوفه جدید در سال جاری به موقوفات شهرستان اضافه شد که یکی باغی به وسعت دو هزار و 500 متر مربع در روستای درده است که وقف مسجد محل شده و دیگری زمینی مزروعی به وسعت هزار و 750 متر مربع در روستای طرود است که وقف مددجویان بهزیستی شده است.

  پایان خبر/


  لینک کوتاه :  انتشار یافته: ۳
  1. با سلام و عرض تسلیت شهادت ارباب بی کفنمان سیدالشهدا
   احتراما به استحضار میرسانم با توجه به فیروزکوهی بودن اینجانب و علاقه وافر به آستان امام زاده اسماعیل و تذکر جندین مرحله بابت قرار گرفتن زیارت نامه این امام زاده در صحنه که با یک فاصله کوتاه به ستون نصب شده مجددا تقاضا دارم که مکان این زیارت نامه تغییر نماید شکیل تر میشود ممنون از محبتتان

  2. با سلام و عرض تسلیت شهادت ارباب بی کفنمان سیدالشهدا
   احتراما به استحضار میرسانم تذکر جندین باره بابت قرار گرفتن زیارت نامه این امام زاده در حیاط که با یک فاصله کوتاه به ستون نصب شده مجددا تقاضا دارم که مکان این زیارت نامه تغییر نماید شکیل تر میشود ممنون از محبتتان


 • خبرخوان دیمه نیوز