دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 29469
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ فروردین, ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۰
 •   

  بازدید معاون اول رییس جمهور از جنگل دست کاشت سنگ لی فیروزکوه

  اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور با حضور در جنگل دست کاشت سنگ لی فیروزکوه، از طرح توسعه جنگل ‌کاری در این شهرستان بازدید کرد. به گزارش روز دوشنبه دیمه نیوز، اسحاق جهانگیری صبح امروز در صدر هیأتی از مسئولان کشوری و استانی با حضور در شهرستان فیروزکوه از طرح توسعه جنگل‌کاری سنگ لی واقع […]

  اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور با حضور در جنگل دست کاشت سنگ لی فیروزکوه، از طرح توسعه جنگل ‌کاری در این شهرستان بازدید کرد.

  index

  به گزارش روز دوشنبه دیمه نیوز، اسحاق جهانگیری صبح امروز در صدر هیأتی از مسئولان کشوری و استانی با حضور در شهرستان فیروزکوه از طرح توسعه جنگل‌کاری سنگ لی واقع در اراضی جنوبی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بازدید کرد.

  غلامعباس عبدی‌ نژاد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در این برنامه اظهارکرد: در این طرح که وسعت اجرای آن به بیش از ۱۷۰ هکتار می رسد، گونه‌ های کمیاب گیاهی سازگار با کم آبی و شرایط تنش خشکی شهرستان فیروزکوه کاشته شده است.

  همچنین سید حسین هاشمی استاندار تهران در ادامه با ارائه گزارش کوتاهی در زمینه نیاز استان تهران به کاشت درخت، گفت: در کل استان تهران ۷۰ هکتار زمین وجود دارد که برای درختکاری باید در آن طرح‌های ویژه در نظر گرفته شود.

  پارک جنگلی سنگی سنگ لی فیروزکوه با وسعت ۱۷۰هکتار در ابتدای ورودی غربی این شهر و در مجاورت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان واقع شده و گونه های غالب درختان آن اقاقیا، زبان گنجشک، کاج سیاه و سنجد هستند.

  گفتنی است؛ وزیر جهاد کشاورزی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران و مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از جمله مسئولان کشوری و استانی حاضر در این بازدید بودند.

  پایان خبر/


  لینک کوتاه :
 • دسته‌ها