پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 29933
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ فروردین, ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۷
 •   

  نماینده مجلس خواستار افزایش سهمیه آب شهرستان فیروزکوه از سد نم رود به ۲۰ درصد شد

  نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهمیه چهار درصدی در نظر گرفته شده آب سد نم رود برای توسعه فیروزکوه، خواستار افزایش سهمیه شهرستان به ۲۰ درصد شد.     به گزارش دیمه نیوز، حمیدرضا مشهدی عباسی نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی عصر شنبه در جلسه مشترک […]

  نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهمیه چهار درصدی در نظر گرفته شده آب سد نم رود برای توسعه فیروزکوه، خواستار افزایش سهمیه شهرستان به ۲۰ درصد شد.

   DSCF5227

   

  به گزارش دیمه نیوز، حمیدرضا مشهدی عباسی نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی عصر شنبه در جلسه مشترک پروژه حبله رود شهرستان های دماوند و فیروزکوه در محل اداره امور آب شهرستان دماوند، به سهمیه هشت درصدی در نظر گرفته شده آب سد نم رود برای شهرستان فیروزکوه اشاره کرد.

  وی گفت: چهار درصد این سهمیه برای روستای جدید جایگزین سله بن در منطقه چزکین و چهار درصد دیگر صرف آب رسانی در سایر مناطق و عرصه های اقتصادی شهرستان خواهد شد.

  نماینده دماومد و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خواستار سهمیه ۲۰ درصدی از آب این سد هستیم و این سهمیه با عنایت به از بین رفتن صدها هکتار از اراضی اطراف و زیر سد برای توسعه منطقه لازم است.

  مشهدی عباسی خاطرنشان کرد: در این زمینه شکایتی به دفتر وزیر محترم نیرو نگاشته و ارسال شده است تا سهمیه ۲۰ درصدی برای فیروزکوه در نظر گرفته شود.

  وی افزود: در صورت تحقق این مهم چهار درصد آن صرف تامین آب منطقه چزکین و مابقی ۱۶ درصد آن برای آب رسانی به سایر عرصه های شهرستان استفاده شود.

   

  ** شهرستان های فیروزکوه و دماوند به عنوان مناطق گردشگری در کشور شناخته می شوند

  نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: شهرستان های فیروزکوه و دماوند همراه با ۱۰ شهرستان دیگر به عنوان مناطق گردشگری در کشور شناخته می شوند.

  وی افزود: بر این اساس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز حساب ویژه ای روی این مناطق باز کرده و به جد می توان گفت با عنایت به نزدیکی به پایتخت می تواند استراحتگاه و تفرجگاه مناسبی برای اهالی تهران و حتی استان باشد.

  مشهدی عباسی تصریح کرد: امروز پایتخت نشینان که اکثراً زندگی آپارتمانی را در پیش گرفته اند شهرستان های دماوند و فیروزکوه را به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب به عنوان مقصد تفرجگاهی خود انتخاب می کنند که این مهم می تواند زمینه توسعه و تعالی اقتصادی این شهرستان ها را فراهم کند.

  پایان خبر/


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز