2

پایان “۲۶۹۳ روز” تحریم دانشمند هسته ای و شکست منافقین/ چرا هاله بختیار در لیست تحریم‌ها بود؟!

  • کد خبر : 34848
  • ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۵
پایان “۲۶۹۳ روز” تحریم دانشمند هسته ای و شکست منافقین/ چرا هاله بختیار در لیست تحریم‌ها بود؟!

پایان “۲۶۹۳ روز” تحریم دانشمند هسته ای و شکست منافقین/ چرا هاله بختیار در لیست تحریم‌ها بود؟!

در بخش پایانی قطعنامه ۲۲۳۱، به لیست نهادها و شخصیت هایی اشاره شده که بعد از این قرار است (در صورت پایبندی طرف غربی به تعهدات خوداز لیست سیاه تحریم ها خارج شوند.
پایان به گزارش دیمه نیوز به نقل از میزان،از زمان آغاز بحران ساختگی و غیر ضروری پرونده هسته‌ای ایران، کشورهای غربی، اقدامات بی سابقه و گسترده‌ای را علیه کشورمان در تمامی سطوح و جنبه ها انجام داده اند تا بتوانند مانع پیشرفت جمهوری اسلامی شوند.

بازی تحریم؛ از کجا و چرا آغاز شد؟

یکی از اصلی ترین حربه های طرف مقابل برای توقف رشد و حرکت رو به جلوی دانشمندان کشورمان، پروژه تحریم ها بوده است؛ تحریم هایی که در آغاز به ادعای مقامات و رسانه های غربی، تنها در حوزه های نظامی و برخی بخش های سیاسی، با بهانه جلوگیری از انحراف برنامه صلح آمیز هسته ای وضع شدند.

این در حالی است که در هر دو سوی این ادعا، دروغ و وارونه سازی حقیقت از سوی طرف غربی به وضوح قابل مشاهده است.

ادعای اول طرف غربی (امکان انحراف برنامه صلح آمیز هسته ای ایران)، بارها از سوی مقامات اطلاعاتی کشورهایی همچون آمریکا، آلمان و … تکذیب شده است، در همین زمینه، “پت بوچانا” مدیر اسبق روابط عمومی کاخ سفید تاکید کرده است که ایران هرگز به دنبال تولید سلاح هسته‌ای و ساخت موشک‌های قاره پیما نبوده و هیچ سندی دال بر این موضوع در دست نیست.

از سوی دیگر مقام معظم رهبری، به عنوان اصلی ترین تعیین کننده خط مشی های راهبردی جمهوری اسلامی تاکید کرده‌اند: سلاح هسته ای و سایر سلاح های کشتار جمعی را تهدیدی برای بشریت می دانیم و کاربرد این سلاح ها حرام است.

اما ادعای دوم، مبنی بر اینکه تحریم ها صرفا متوجه بخش های نظامی و سیاسی است نیز کذب و غیر حقیقی است، چرا که از همان آغاز روند تحریم ها برای همگان مشخص شد، هدف از آن، فشار آوردن به ملت ایران در بخش های علمی – بهداشتی و همچنین اقتصادی (معیشتی) است.

تحریم نهادهای علمی و حتی دانشمندان کشورمان از سوی کشورهای غربی، هیچ تردیدی برای پذیرش این واقعیت برای اذهان عمومی باقی نگذاشت که هدف از وضع تحریم ها، وارد آوردن فشارهای گسترده به ایران برای توقف رشد علمی و فناوری این کشور به عنوان قدرت منطقه ای است، مسئله ای که بارها از سوی مقام معظم رهبری مورد اشاره قرار گرفته بود.

اما نکته درخور تامل اینجاست که با وجود وضع تحریم های بی سابقه در تاریخ (به اعتراف رئیس جمهور آمریکا)، که تنها بخشی از پروژه متوقف سازی ایران بود، ملت ایران باری دیگر با مقاومت جانانه و عدم عقب نشینی در هیچ حوزه ای، طرف مقابل را ناچار به تغییر رویه برای دستیابی به اهداف خود کرد.

این روزها، سخنان مقامات دیپلماتیک و امنیتی آمریکا مبنی بر اینکه اگر با ایران مذاکره نمی‌شد، پیشرفت های هسته ای این کشور به حد غیر قابل کنترلی می رسد، بسیار عادی و متداول شده است.

در این زمینه، “باراک اوباما” اعتراف کرده است “ترک مذاکرات و امید به حصول بهترین‌ها از طریق تحریم یکی از گزینه های مطرح است که البته این رویکرد همیشه منتهی به این شده است که ایران پیشرفت‌های بیشتری در برنامه هسته‌ای خود به دست آورد”.

با توجه به عدم دستیابی تحریم به اهدافی که از سوی دولتمردان غربی برای آن پیش بینی شده بود، طی ۲ سال گذشته، آن ها ناچار به حضور مستقیم و رسانه ای پای میز مذاکره شدند، حضوری که به قیمت شفاف شدن مواضع ۲ طرف برای افکار عمومی جهان تمام شد.

جمهوری اسلامی ایران با بیان صریح و شفاف مواضع خود و همچنین ارائه اقدامات خود در زمینه تعهد به انرژی صلح آمیز هسته ای افکار عمومی را به قضاوت فراخواند و به این ترتیب حربه تحریم ها شکسته شد.

نتیجه ۲ سال مذاکرات فشرده ایران و کشورهای ۱+۵، جمع بندی مذاکرات وین و پس از آن قطعنامه ۲۲۳۱ بود که به اعتراف صاحبنظران و تحلیل گران، در واقع اعترافی آمریکایی به عدم کارآیی تحریم ها و تهدیدها علیه کشورمان بود.

در بخش پایانی قطعنامه ۲۲۳۱، به لیست نهادها و شخصیت هایی اشاره شده که بعد از این قرار است (در صورت پایبندی طرف غربی به تعهدات خود) از لیست سیاه تحریم ها خارج شوند.

هاله بختیار؛ دانشمند هسته‌ای ایران

از جمله اشخاصی که نامشان در این لست ذکر شده، خانم “هاله بختیار”، دانشمند هسته ای ایران است؛ نام وی به عنوان هفتمین فردی که اسامی آنها در الحاقیه پایانی قطعنامه ذکر شده، خبر از لغو تحریم های او می دهد.

به دلیل مسائل امنیتی مرتبط با داشنمندان هسته ای، که در پی تلاش سرویس های غربی برای ترور و صدمه زدن به آنان به وجود آمده، اطلاعات کمی از داشمندان هسته ای کشورمان در سطح رسانه ها و افکار عمومی موجود است و “اطلاعات مختصری که در این گزارش از وی آمده حاصل جمع آوری داده ها از پایگاه های اینترنتی داخل ایران و وابسته به نهادهای علمی است”.

با این حال، هاله بختیار، اولین بانوی دانشمند ایرانی در زمینه دانش هسته ای است که فعالیت های متعدد اجرایی و آموزشی تاکنون در این حوزه در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

این دانشمند اصفهانی، دارای مدرک کارشناسی رشته مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی شریف و همچنین کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی از دانشگاه تهران است.

فعالیت حرفه ای وی در سطوح مدیریتی از اواخر دهه هفتاد آغاز شده است، به طوریکه از آن سال تا اواسط دهه هشتاد، خدمت در مناصبی همچون؛ مدیر بازرگانی و تامین مواد اولیه طرح زیرکونیوم ایران، مدیر تولید منیزیم شرکت زیرکونیوم، مدیر تحقیق و توسعه شرکت زیرکونیوم و معاون کنترل کیفیت و عضو هیئت مدیریه شرکت زیرکونیوم را در سابقه خود به ثبت رسانده است.

بختیار از سال ۱۳۸۵ به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت تکنولوژی سانتریفوژ ایران مشغول به کار می شود و پس از آن به ترتیب در مناصب ذیل به فعالیت علمی خود ادامه می دهد:

معاون فنی و عضو هیئت مدیره شرکت تامین تجهیزات صنایع هسته ای ایران، مدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت اسنیکو (تامین تجهیزات نیروگاههای اتمی) و عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای.

با نگاهی به سوابق این دانشمند هسته ای، کاملا مشخص است که نه تنها فعالیت های حرفه ای او بلکه تمام زندگی وی صرف فعالیت های علمی و پژوهشی در زمینه دانش هسته ای صلح آمیز شده است.

چرا هاله بختیار در لیست تحریم‌ها بود؟؟!

نگاهی به سرگذشت پرونده هسته ای کشورمان نشان می دهد، بسیاری از جوسازی های مورد نظر قدرت های غربی علیه تاسیسات هسته ای کشورمان، از طریق سازمان تروریستی منافقین شکل گرفته است.

این روند تاکنون به این شکل بوده است که اطلاعات کذب از سوی سرویس های اطلاعاتی غرب در اختیار این سازمان، که همواره در تلاش برای جاسوسی از داخل ایران بوده است، قرار داده شده و این سازمان نیز با اعلام بی کم و کاست اطلاعات جعلی مورد نظر، بهانه مورد نظر قدرت های غربی برای موضع گیری علیه فعالیت هسته ای کشورمان را فراهم کرده است.

چندی پیش این سازمان، در کنفرانس خبری مدعی شد از جزئیات یک سایت مخفی! تولید قطعات سانتریفیوژ به نام “تابا” باخبر شده است!

در آن کنفرانس خبری کذائی، همچنین ادعا شده بود “اطلاعات سایت تابا از طریق شبکه اجتماعی سازمان منافقین  در داخل کشور از جمله افراد و مقامات درون رژیم و همین‌طور نفراتی که مستقیما دست‌اندرکار این سایت بوده‌اند گردآوری شده است”!

سازمان منافقین در ادامه این سناریو مدعی شده است “این سایت پیش از این متعلق به کارخانه‌ای به‌نام شرکت تولید ابزار برشی ایران (تابا) بود و در شهریور ۱۳۸۵ با خریدن آن توسط هاله بختیار، مدیر عامل شرکت اسنیکو در کنترل سازمان انرژی اتمی قرار گرفته است”.

در ادامه گزارش منافقین موارد کذب بی شماری نسبت به دانشمند هسته ای کشورمان و همچنین فعالیت های سازمان انرژی اتمی آمده که به هیچ عنوان ارزش و اعتباری ندارد.

هاله بختیار، از طریق قطعنامه ۱۸۰۳ در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۸۶، از سوی شورای امنیت سازمان ملل، در لیست تحریم ها قرار گرفته است.

پایان () روز تحریم بانوی ایرانی/ توطئه منافقین علیه
تصویر بخشی از قطعنامه ۱۸۰۳: هاله بختیار که در تولید مگنزیوم با غنای ۹۹,۹ دهم درصد دخالت دارد!

پایان () روز تحریم بانوی ایرانی/ توطئه منافقین علیه

تصویر بخشی از قطعنامه ۲۲۳۱؛ اسامی اشخاصی که از لیست تحریم‌ها خارج می شوند

آنچه واضح است این که چنین پرونده سازی هایی که بیشتر به بولتن سازی شبیه است، به هیچ عنوان نقش اساسی در قرار دادن دانشمندان هسته ای کشورمان در لیست تحریم ها ندارد، بلکه صرفا بهانه ای رسانه ای است که از طریق مزدوران دولت های غربی انجام می شود.

با توجه به رویکرد طرف غربی، هم در دوران مذاکرات و هم پیش از آن، هدف اصلی از طرح پرونده هسته ای، توقف رشد علمی کشورمان بود و طبیعتا، برخورد امنیتی با یک دانشمند هسته ای نیز در همین چارچوب قابل تعریف است.

حال و پس از جوسازی ها و اقدامات سیاسی – رسانه ای بی شمار، در اثر مقاومت مردم ایران و ادامه راه علمی پژوهشی کشورمان توسط دانشمندانی همچون خانم بختیار، طرف های غربی ناچار به اعتراف به حقوق ملت ایران و لغو اقدامات بی مبنای سابق خود شده اند.

داشمندانی همچون هاله بختیار، اصلی ترین سرمایه ایران در برابر قدرت های زورگو و تا دندان مسلح غربی هستند و همواره برگ برنده ملت ما در برابر آن ها نیز خواهند بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://dimehnews.ir/?p=34848

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.