پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 37897
 • تعداد نظرات : ۲ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ مهر, ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۹
 •   

  سی نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فیروزکوه برگزار شد

  سی نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فیروزکوه به ریاست امام جمعه شهرستان با حضور اکثریت اعضاء در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید. به گزارش خبرنگار دیمه نیوز، حجت الاسلام اسماعیلی امام جمعه شهرستان فیروزکوه در این جلسه اظهار داشت: سرنوشت کشور با عاشورا گره خورده است و باید فرهنگ عاشورایی در جامعه گسترش […]

  سی نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فیروزکوه به ریاست امام جمعه شهرستان با حضور اکثریت اعضاء در محل دفتر امام جمعه تشکیل گردید.

  به گزارش خبرنگار دیمه نیوز، حجت الاسلام اسماعیلی امام جمعه شهرستان فیروزکوه در این جلسه اظهار داشت: سرنوشت کشور با عاشورا گره خورده است و باید فرهنگ عاشورایی در جامعه گسترش یابد.

  وی در ادامه خواستار توضیحات و برنامه های فرهنگی هر یک از سازمان ها و نهاد های شهرستان فیروزکوه در ارتباط با ماه محرم و عاشورای حسینی شد.

  سید حسن حسینی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اظهار داشت: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قصد برگزاری مسابقه کتاب خوانی با موضوع عاشورا و همچنین مراسم “نشست کتاب خوان ” را دارد.

  وی در ارتباط با نشست کتاب خوان گفت: انتظار می رود با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه ، نشستی داشته باشیم تا دانش آموزانی که کتاب هایی در ارتباط با عاشورا را مطالعه کردند در بازه زمانی ۷ دقیقه به صورت خلاصه بیان کنند به طوری که حاضرین در این نشست تشویق و علاقه مند به خواندن کتاب شوند.

  سپس نیما سراج،رئیس شورای اسلامی شهر فیروزکوه گفت: شورای شهر شهرداری فیروزکوه در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) همانند سنوات گذشته با هماهنگی شهردار شهرستان در نظر دارد از هیئات مذهبی شهرستان سرکشی و کمک کند.

  در ادامه این نشست سرهنگ پاسدار علی اکبر انارکی فرمانده ناحیه مقاومت شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: متاسفانه بعضاً مشاهده می شود نوعی انحرافات در هیئات مذهبی رخنه می کند و شکل می گیرد.

  وی گفت: با توجه به انحرافات وارده از سوی فرقه شیرازی انتظار می رود مسئولان در این زمینه فعال باشند زیرا دشمن از این نظر بسیار فعال است و به هیئات مذهبی کمک های مالی میکند تا بتواند به آنها نفوذ کند.

  انارکی ادامه داد:متاسفانه سال گذشته در شهرستان فیروزکوه چند نمونه از این انحرافات در برخی هیئت های دیده شد و این موضوع باید سبب شود تا امسال هوشیار باشیم و از انحرافات جلوگیری کنیم.

  سپس نورالله طاهری فرماندار شهرستان فیروزکوه در این جلسه اظهار کرد: در شهرستانی مانند فیروزکوه که از لحاظ معنوی فضای مناسبی دارد و کارهای فرهنگی خوبی صورت می گیرد باید دقت بیشتری به خرج داد.

  وی گفت: ما باید نقاطی که به فرهنگ عمومی شهرما گاهاً خدشه وارد می کند را شناسایی و در نطفه خفه کنیم.

  طاهری خاطرنشان کرد: در خیلی از شهرستان های دیگر مخصوصاً در استان تهران نمی توان این رسم و رسوم ها و بومی بودن مراسمات عزاداری و معنویت را پیدا کرد، امانکته مهم این است که باید با دقت نظر نگاه و عمل کرد تا این فضای مناسب در شهرستان حفظ شود.

  فرماندارشهرستان فیروزکوه در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: انتخابات یک موضوع همگانی و مطعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد.

  وی گفت:عزت نظام همین مراسمات مردمی نظیر انتخابات و راهپیمایی ها می باشد، شما مشاهده می کنید بعد از هرکدام از این مراسمات دشمنان چگونه برخورد می کنند، الحمدلله مردم از اول انقلاب تا کنون در این مراسمات حضور پرشوری داشتند ولی ما باید تلاش کنیم تا انتخابات پیش رو به بهترین نحو و پرشور تر از گذشته برگزار شود.

  IMAG0688IMAG0687IMAG0686

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  انتشار یافته: ۲
  1. آقای نیما سراج رییس شورای اسلامی شهر فیروزکوه هستند. ایشان شورای شهر هستند نه شورای شهرداری!! لطفا دقت کنید


 • خبرخوان دیمه نیوز