پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 39136
 • تعداد نظرات : ۲ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 29 نوامبر, 2015 - 11:10
 •   

  مانور زلزله و ایمنی در مدارس شهرستان فیروزکوه برگزار شد+تصاویر

  هفدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با موضوع مدرسه ایمن همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان فیروزکوه نیز برگزار شد. به گزارش خبرنگار دیمه نیوز ، این مانور با اعلام فرضی وقوع زلزله در مدرسه شهید مصطفی خمینی و وارد شدن خسارات مالی و جانی به این مرکز آموزشی و وارد عمل شدن سازمانهای […]


  هفدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با موضوع مدرسه ایمن همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان فیروزکوه نیز برگزار شد.


  به گزارش خبرنگار دیمه نیوز ، این مانور با اعلام فرضی وقوع زلزله در مدرسه شهید مصطفی خمینی و وارد شدن خسارات مالی و جانی به این مرکز آموزشی و وارد عمل شدن سازمانهای امداد رسان آغاز شد.

  در این مانور با به صدا درآمدن زنگ زلزله دانش آموزان آموخته های خود را در مورد ایمنی در برابر زلزله به صورت عملی به نمایش گذاشتند و نیروهای امدای جمعیت هلال احمر، آتش نشانی، فوریتهای پزشکی، انتظامی، آبفا و اداره برق پس از نخستین لحظات بروز زلزله فرضی در محل حاضر و نسبت به برقراری کمربند حفاظتی و امداد مجروحان پرداختند.

  اطفا حریق از نشت گاز و اتصال برق، ترمیم لوله های گاز و آب، وارد عمل شدن یگانهای انتظامی و انتقال مصدومین به محل امن و سپس به مراکز درمانی، برپایی چادر و اسکان موقت توسط امدادگران جمعیت هلال احمر از دیگر مراحل برگزاری این مانور بود.

  IMAG0936

  IMAG0947

  یعقوب ایمانی مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه در این مراسم اظهار داشت: ما دانش آموزان و معلمان باید تمرین های مداوم داشته تا همواره مدرسه ایمن داشته باشیم، البته برای این امر زیر ساخت هایی نیاز است که با همکاری اداره کل نوسازی در کل کشور دارد اتفاق میافتد .

  وی تصریح کرد: در مانور امروز بار دیگر تمرین کردیم همدلی و همزبانی را ، کمک کردن به همدیگر و نو دوستی را باید یاد بگیریم تا در مواقع بروز حادثه علاوه بر اینکه خودمان را نجات دهیم، بتوانیم به عنوان یک امدادگر دیگران را هم نجات دهیم و ازبروز خسارت ها بیشتر جلو گیری کنیم.

  IMAG0962IMAG0954 IMAG0951

  همچنین علی محمد علی تبار رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فیروزکوه در این مراسم ، با قدردانی از زحمات دست اندرکاران برگزاری این مانور گفت: با انجام آموزش های لازم و افزایش دانش مدیریت جامع بحران، باید آمادگی مقابله، بازسازی و بازتوانی را در حوادث و بلایای طبیعی احتمالی داشته باشیم.

  محمدعلی تبار با اشاره به اینکه مدیریت صحیح بحران در حوادث و بلایای طبیعی موجب کاهش خسارت ها و حفاظت از جان انسان ها می شود، اظهار داشت: لازم است در این هفته با انجام مانورهای آموزشی و پیشگیری برای مقابله با بحران و بلایای طبیعی، مردم شرایط وقوع حوادث طبیعی احتمالی را احساس کنند.

  وی بر لزوم داشتن آمادگی همه دستگاهها در برابر حوادث طبیعی تاکید کرد و ادامه داد: هر فرد به عنوان سرپرست و یا عضوی از خانواده می تواند با فراگیری توصیه های ایمنی و عمل به آنها جان خود و اطرافیان را در برابر خطرات ناشی از زلزله حفظ کند.

  محمدعلی تبار گفت: در حال حاضر علم میتواند 12 ثانیه قبل از رخ دادن زلزله پیش بینی کند، ما جزء 6 کشوری هستیم در آسیا که آمادگی مقابله با هرگونه حادثه داریم، در کشور ما 43 حادثه شناسایی شده است.

  وی در پایان افزود: هدف اصلی از اجرای مانور زلزله در مدارس آشنایی دانش آموزان با راههای برخورد با این بلای طبیعی و انتقال آن به خانواده ها می باشد.

   

  IMAG0956 IMAG0955 IMAG0961 IMAG0967 IMAG0968

  انتهای خبر/

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :
  انتشار یافته: ۲
  1. باسلام خدمت مربیان محترم جمعیت هلال احمرشهرستان فیروزکوه کمال تشکرراازتمامی کارکنان الخصوص ریاست محترم جمعیت جناب اقای تبارومسئول امداونجات جمعیت جناب اقای باباپوروهمچنین کمال تشکررازدبیرمحترم کانون جمعیت شهرستان جناب اقای کمندی وهمچنین ازمسئول عملیات جناب اقای درویشی که تمام تلاش خودرادراین مانورهشتم آذرماه 94 دردبیرستان مصطفی خمینی شهرستان داشته کمال تشکرراازاین مسئول فعال وپرانرزی داریم.


 • خبرخوان دیمه نیوز