پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 39895
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ دی, ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۵
 •   

  مکانیزه شدن فاضلاب شهری به عنوان بستر سازی صنعت گردشگری فیروزکوه

  حمید رضا مشهدی عباسی در نشست خبری با خبرنگاران فیروزکوه با اشاره به اینکه شهرستان فیروزکوه از نقاط گردشگری شاخص در سطح استان و کشور معرفی و شناخته شده است، خاطرنشان کرد: به منظور سالم سازی آب شرب شهرستان و شرق استان تهران با پیگیری هایی که در مجلس و وزارتخانه ها انجام شد، وزارت […]


  حمید رضا مشهدی عباسی در نشست خبری با خبرنگاران فیروزکوه با اشاره به اینکه شهرستان فیروزکوه از نقاط گردشگری شاخص در سطح استان و کشور معرفی و شناخته شده است، خاطرنشان کرد: به منظور سالم سازی آب شرب شهرستان و شرق استان تهران با پیگیری هایی که در مجلس و وزارتخانه ها انجام شد، وزارت نیرو مقرر کرد تا سال۹۵ اقدامات لازم برای سالم سازی آب شرب و جمع آوری پساب ها و فاضلاب در شرق استان تهران انجام شود.


   

  photo_2016-01-07_21-55-10

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، نشست خبری نماینده مردم شهرستان های فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان فیروزکوه برگزار شد.

  حمید رضا مشهدی عباسی در این نشست به ارائه گزارش پیرامون فعالیت های صورت گرفته در منطقه، پیگیری ها و تلاش هایی که در زمینه قانون گذاری در راستای مسائل، مشکلات فیروزکوه و مطالبات مردم این شهرستان در مدت ۲ سال انجام داد، پرداخت.

  وی به ظهور مسائل مربوط به تحریم و کاهش قیمت نفت در زمان ۲ سال خدمت خود در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد، و یادآور شد: با توجه به تحریم بانک ها درآمدهای نفتی قابل توجهی در کشور کسب نشد و کشورهای بدهکار به ایران با فروش و ارائه کلاها و محصولات خود به این روش به تسویه حساب پرداختند.

  نماینده مردم شهرستان های فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی به مصوبه اخذ جرایم راهنمایی، رانندگی برای عمران و آبادانی روستاها و کسب درآمدهایی در فضاهای دیگر و مکانیزه شدن فاضلاب شهری به عنوان زیرساخت گردشگری فیروزکوه که از مناطق بی نظیر در بحث گردشگری سطح استان و کشور است، اشاره کرد.

  مشهدی عباسی با بیان بحث کمبود آب در شهرستان فیروزکوه و اینکه رودخانه های حوزه شرق استان تهران به سد ماملو سرازیر می شوند، اظهار کرد: مکانیزه شدن سیستم فاضلاب شهری به منظور استفاده شهروندان و مردم از آب شرب کافی و سالم نیازی ضروری و حائز اهمیت است که مورد توجه قرار گرفت.

  وی با اشاره به اینکه شهرستان فیروزکوه از نقاط گردشگری شاخص در سطح استان و کشور معرفی و شناخته شده است، خاطرنشان کرد: به دلیل فعالیت کارخانه ها و شرکت ها رودخانه های جاری در شهرستان در فصولی از سال به فاضلاب تبدیل شده و برای باغات و مزارع کشاورزی در پایین دست آلودگی هایی ایجاد می شود، که برای پیشگیری از گسترش آلودگی ها و به منظور سالم سازی آب شرب شهرستان و شرق استان تهران با پیگیری هایی که در مجلس و وزارتخانه ها انجام شد، وزارت نیرو مقرر کرد تا سال۹۵ اقدامات لازم برای سالم سازی آب شرب و جمع آوری پساب ها و فاضلاب در شرق استان تهران انجام شود.

  نماینده مردم شهرستان های فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: به دلیل اهمیت این موضوع با مطالعات انجام شده اقدامات مربوط به نقشه برداری هم به اتمام رسید و اکنون رای زنی های مربوط به اخذ زمین در حال انجام است و این طرح مصوب شده است که در سال۹۵ بنا به دستور وزارت نیرو باید به بهره برداری برسد.

  مشهدی عباسی خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه وظیفه نماینده مجلس قانون گذاری، نظارت بر اجرای قوانین و…است پیگیری ها و تلاش های زیادی در زمینه گازرسانی به روستاهای شهرستان فیروزکوه صورت گرفت.

  انتهای خبر/ ر


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز