دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 41083
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اسفند, ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۳
 •   

  هاشمی‌رفسنجانی در جلسه امروز مجمع تشخیص: رقابت‌ها تمام شد و دوران وحدت و همکاری فرا رسیده است

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نباید به مباحث اختلاف‌برانگیز دامن زده شود که دوران پس از انتخابات، دوران تلاش برای ساختن کشور است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز با حضور اکثریت اعضاء تشکیل جلسه داد. در این جلسه، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با […]


  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نباید به مباحث اختلاف‌برانگیز دامن زده شود که دوران پس از انتخابات، دوران تلاش برای ساختن کشور است.


  139412021412333367171474

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز با حضور اکثریت اعضاء تشکیل جلسه داد.

  در این جلسه، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تقدیر و تشکر از  مردم بزرگوار ایران اسلامی که در روز انتخابات هفتم اسفند، حماسه‌ای دیگر در راستای تقویت نظام اسلامی آفریدند، اظهار داشت: در شرایط بسیار حساس منطقه که ناامنی چندین کشور را فرا گرفته، برگزاری پرشور انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی در فضای کاملاً آرام و منظم، می‌تواند الگویی از مردم‌سالاری برای ملت‌ها باشد.

  وی با تأکید بر این جمله که “انتخابات دیروز پدیده‌ ارزشمندی در تاریخ ایران اسلامی خواهد بود، حضور بیش از ۳۲ میلیون نفری و بیش از ۶۰ درصدی را سرمایه‌ای ارزشمند برای نظام خواند و گفت: برگزاری منظم و آرام انتخابات در سراسر کشور و حضور ستایش‌برانگیز و مسئولانه مردم در انتخابات، تأکیدی بر تداوم نقش آنان برای تقویت پایه‌های نظام بود و باید از این سرمایه‌ ارزشمند در راه ساختن ایران اسلامی بهتر و بیشتر استفاده کنیم.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه “رقابت‌ها تمام شد و دوران وحدت و همکاری فرا رسیده است”، افزود: احتیاج به هماهنگی مثال زدنی داریم که این انتخابات طلیعه و مقدمه‌ آن بود. چون هر چه بود و هر چه شد، تمام شد و نباید به مباحث اختلاف‌برانگیز دامن زده شود که دوران پس از انتخابات، دوران تلاش برای ساختن کشور است.

  هاشمی‌رفسنجانی با تشکر از همه‌ نامزدها و حامیان آنان در سراسر کشور و همچنین همکاری مجریان و ناظران برای برگزاری بهتر انتخابات، اظهار امیدواری کرد که نتیجه انتخابات هر چه باشد، به خیر و صلاح کشور و برای ارتقای جایگاه ایران اسلامی در منطقه و جهان و مورد رضایت نظام، مردم و رهبری باشد.

  وی از برقراری آتش‌بس در سوریه نیز ابراز رضایت کرد و گفت: باید تلاش کنیم این آتش بس تداوم داشته باشد تا به پایان جنگ برسد و کمر تروریست‌ها شکسته شود.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز امیدواری نسبت به اینکه سال آینده، سال پایان عملیات تروریستی در منطقه باشد، گفت: زندگی در فضای امن و آرام، حق مردم منطقه است و همه‌ خیرخواهان باید کمک کنند تا مردم منطقه به این حق خود برسند.

  هاشمی‌رفسنجانی با ابراز نگرانی از وضعیت جسمانی آیت‌الله واعظ طبسی، به خشم و غضب رژیم پهلوی نسبت به وی و خدمات ارزنده‌شان در تمام سال‌های مبارزه و پیروزی اشاره کرد و گفت: آیت‌الله طبسی همیشه یکی از قطب‌های مبارزه و انقلاب در خراسان بزرگ بود و امیدواریم سلامتی خود را بازیابند و به مسئولان پزشکی توصیه می‌کنیم، برای بهبود حالشان بیشتر تلاش کنند.

  وی درگذشت شاملو، دبیر کمسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام  را به اعضای مجمع و همکارانشان در دبیرخانه و همچنین به خانواده داغدارشان تسلیت گفت.

  *تسنیم

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :