دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 40963
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۴
 •   

  گفتگو اختصاصی پایگاه خبری دیمه نیوز با حبیب الله ملکوتی کاندیدای مجلس دهم

    پایگاه خبری دیمه نیوز در جهت شناسندن کاندیداتور های دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با سوالات یکسان اقدام به مصاحبه با کاندیدها کرد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، گفتگو حبیب الله ملکوتی فر نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه به صورت حضوری در پدفتر دیمه نیوز انجام شد […]

   


  پایگاه خبری دیمه نیوز در جهت شناسندن کاندیداتور های دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با سوالات یکسان اقدام به مصاحبه با کاندیدها کرد.


  IMAG0025

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، گفتگو حبیب الله ملکوتی فر نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه به صورت حضوری در پدفتر دیمه نیوز انجام شد به شرح زیر است.

  لطفا خود را به طور کامل معرفی نمایید:

  – حبیب الله ملکوتی فر هستم اهل فیروزکوه روستای آسور
  – محل سکونتم فعلاً تهران است.

  لطفا مدارک تحصیلی خود را ذکر نمایید:

  – دکترای روابط بین الملل از دانشگاه تهران و دو سال خارج فقه و اصول از حوزه علمیه قم خوانده ام

  لطفا مهترین سوابق اجرایی خود را ذکر نمایید:

  معاون مدیر کل امور مجلس وزارت خارجه
  رایزن سیاسی سفارت ایران در اتریش بوده ام
  رئیس طرح و برنامه وزارت خارجه
  رئیس اداره آمار وزارت خارجه
  معاونت سفارت ایران در بحرین
  چه شد که در انتخابات مجلس شرکت کردید؟

  – یک پروسه سیاسی بسیار بزرگی است انتخابات مجلس ، دیدگاهایی شما دارید که بر اساس آن دیگدگاه ها در سطح کلان باید مطرح شودند و مورد حمایت قرار گیرند و در سطح خرد و منطقه شما حتماً مسائلی دارید که بخواهید آنها را مطرح کنید و نتیجه می گیرید که این طرح ها از طریق دیگر نماینده ها پیگیری نمی شود و یا از کاندیده های فعلی و مواضع آنها رضایت ندارید، همه این دلایل به تنهایی می تواند دلیل حضور در کاندیداتوری انتخابات مجلس باشد، برای من تقریباً مجموعه ای از این ها بود.

  در میان وظایف ملی و منطقه ای نماینده چه میزان از توانایی های خود را صرف وظایف ملی و چه میزان را صرف پیگیری مسائل منطقه خواهید نمود. چگونه بین این دو رابطه ایجاد خواهید نمود؟

  ببینید وقتی یک نماینده در حوزه انتخاباتی خود نماینده می شود مسائلی که در آن منطقه اتفاق می افتد جدای از مسئله ملی نمی باشد یعنی یک اتفاقی در سطح کلان کشور اتفاق می افتد که این اتفاق ها در سطح خرد و منطقه ای قطعا اثر دارد مثلا یک قانونی در بحث واردات و صادرات و یا جذب سرمایه گذار خارجی تصویب می کنید قطعا منطقه شما از این بی تاثیر نخواهد بود، اما اینکه من چقدر از وقتم را صرف این می کنم شما وقتی نماینده منطقه ای می شوید یک وظیفه ای نسبت به موکلین خودتان دارید در واقع آنهایی که شما را وکیل کرده اند و باید به کارهای آنها رسیدگی کنید، من فک می کنم یک نماینده باید هنر خوبی داشته باشد تا  تلفیق و هماهنگی خوبی بین اینها ایجاد کند.

  نقاط کور توسعه شهرستان را چه می دانید. مهمترین نقطه کور و گره اصلی توسعه شهرستان چیست؟

  گره اصلی در اینجاست که سیاست های توسعه ای در این منطقه مشخص نشده است، یعنی  این منطقه ما قرار است چه بشود؟ قرار است صنعتی باشد؟ یا قرار است منطقه کشاورزی و دامی باشد؟ و یا قرار است منطقه گردشگری باشد؟ و یا واقعاً ترکیبی از این ها باشد؟ و چون این سیاست مشخص نیست و سیاست خاصی را اعلام نکردند، شما یک دفعه شاهد این هستید که منطقه نمونه گردشگری اعلام می شود ولی هیچ گونه زیر ساختی را برای اینکه منطقه گردشگری باشد ایجاد نکرده اند.

  – ضعف مسئولین و مدیران ما در بخش اجرا ، البته وظیفه نماینده نمی دانم که بیاید از فردای انتخاب شدنش شروع به قل و غم کردن مسئولین بکند و جا به جایی کند، این ها را من بیهوده می دانم مگر اینکه دلیل خاصی داشته باشد که نماینده از جانب ملت خودش یک حرف یا موضوعی را مطرح کند.

  – ما مسئولینی داریم که با جغرافیای منطقه ما آشنا نیستند در واقع مسئولینی که از جای دیگیری بلند می شوند و می آیند منطقه ما و تا زمانی که با منطقه آشنا شود خود مسئولیت تمام شده، اگر شما سال های گذشته و سال های دور را با حال مقایشه کنید می بینید که فرق چندانی نکرده است، شما روستا های خاموش دارید، مهاجرت نیرو های جوان را دارید، سرمایه های منطقه در خود منطقه استفاده نمی شود و آخرین نکته درگیری های تنگ جناحی است، برخی ها آنقدر عینک ها و قربیل ها یشان تنگ است که ممکن است بچه های خودشان نیز از آن عبور نکنند، چون یک چنین دیدگاهی را نسبت به سرمایه های انسانی منطقه دارند، سرمایه ها از این منطقه فرار می کننید، وصد ها مثال می توان زد که اینها حاضر نیستند در جلسه ای دور هم بنشینند و بیخیال درگیری های جناحی بشوند و به خود بگویند ما حداقل ایرانی که هستیم اهل یک منطقه که هستیم بیاییم و بنشینیم و افکار و نگاهایمان را رو به روی هم بگذاریم تا ببینیم برای توسعه منطقه چه کاری می توان کرد و چون به شدت مخالف یکدیگر هستند نتیجه این شده است که ما نتوانستیم جذب سرمایه کنیم.

  در اهداف بلند مدت خود چه چشم اندازی را برای شهرستان ترسیم نموده اید؟

  – نماینده وظیفه ندارد اهداف بلند مدت برای حوزه انتخابیه خودش بدهد، اهداف بلند مدت در سیاست های کلی نظام در برنامه توسعه و در چشم انداز هایی که مقام معظم رهبری مشخص کرده اند و اصول اش را تدوین کردند همه این ها مشخص شده ما برای توسعه منطقه خودمان هم بهترین قوانین را داریم، مهم این است که یک نماینده چه مقدار قدرت و تبحر دارد که از تبصره های این قوانین و از قوانین فرو دستی و از آیین نامه ها استفاده کند و همین قوانین را در منطقه خودش اجرا کند.

  – تبدیل منطقه به بخش نمونه گردشگری، جذب سرمایه و ایجاد اشتغال و مهاجرت معکوس با کمک بخش اجرایی

  کدام یک از احزاب و جریانات سیاسی و شخصیت های ملی از کاندیداتوری شما حمایت می کنند؟

  – بنده سراغ شخصیت های ملی اساساً نرفتم.

  دیمه نیوز: شما عکس آقای ظریف را کنار خود گذاشته اید!

  – آقای ظریف به عنوان وزیر امور خارجه ممنوع است که از کسی حمایت کند مانند بقیه وزرا

  – دنبال شخصیت های ملی نمی روم که حمایتم کنند، اصلاً نیازی به این کار نیست، شما توانمندی های خودت را داری و آنها را عرضه می کنی و مردم نیز با دیدن این توانمندها انتخاب می کنند.

  – جبهه اعتدال و حزب ندای ایرانیان حمایتی کرده اند.

  در صورت انتخاب نشدن بعد از انتخابات چگونه رابطه ای با شهرستان و نماینده منتخب خواهید داشت و چه برنامه هایی را دنبال خواهید نمود؟

  – همه باید این را بپذیریم که به انتخاب مردم احترام بگذاریم هر نماینده که مردم انتخاب می کنند، نماینده همه ما است، از هر حزب و جناحی باشد، حتی اگر من نوعی با آن حزب مشکل داشته باشم، من خودم تا به حال با تمام آقایون رابطه خوبی داشته ام چه نماینده های گذشته شهرستان چه آقایون در جای های دیگر.

  – من فکر می کنم باید دست در دست نماینده پیروز بدهیم و طرح های خودمان را به او بدهیم و کمک او باشیم، البته باید دو طرفه باشد و نماینده پیروز هم باید پذیرش داشته باشد و خدایی نکرده استکبار نداشته باشد و درون مایه تعامل و مشورت داشته باشد ولی در هر صورت ما وظیفه داریم که احترام او را نگه داریم و کمک کنیم به توسعه شهر با هم افزایی نیرو ها.

  آیا احتمال دارد به نفع یکی از نامزدهای انتخاباتی کنار بروید؟

  – فعلاً خیر، در واقع هیچ تصمیمی ندارم و دلیلی برای این تصمیم نمی بینم .

  اگر روزی طرح حذف یارانه ها به مجلس بیاید چه موضعی خواهید داشت؟

  – از حذف یارانه ها حمایت نمی کنم

  علت عدم رضایت مقام معظم رهبری از اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در دو سال اخیر؟

  – علت این است که اقتصاد مقاومتی مفهوم فراگیری دارد که بیشتر ناظر بر تولیدات داخلی است و ما به جای برسیم که مبتکی به اقتصاد نفتی فقط نباشیم و با تولیدات خودمان و حمایت از تولیدکنندگان داخلی و کار فرما های داخلی این را تقویت کنیم که نیاز مند خارج نباشیم.

  – من احتمال میدهم مقام معظم رهبری از این که این سیاست  به طور دقیق پیگیری نشده و دولت آنچنان که باید به تولیدات داخلی اهتمام نورزیده است ناخرسند هستند.
  گفتنی است حبیب الله ملکوتی فر در ادامه از پاسخ به کلیده واژه ها خود داری کرد، وی علت عدم پاسخ به کلید واژه ها را اینگونه دانست:

  – کلید واژه ها برای یک مصاحبه دقیق و علمی نیست بلکه برای این است که نظر یک نفر را بدانیم

  دیمه نیوز: آیا موضع گیری نباید صریح باشد؟

  صریح بودن موضع گیری خیلی فرق می کند که شما بخواهید با کلید واژه یک واقعه اجتماعی را که یک عقبه تاریخی را دارد بنده در یک کلمه جواب دهم.

  کلید واژه ها

  فتنه ۸۸؟

  – عدم پاسخ

  پرونده کرسنت؟

  – عدم پاسخ

  وکلای مردم یا وکیل الدوله؟

  – عدم پاسخ

  یارانه/نظر تون در ارتباط با این تصویر

  photo_2016-02-20_21-13-41

  – عدم پاسخ

  تصویب برجام در کمتر از ۲۰ دقیقه؟

  – عدم پاسخ
  گفتنی است فایل های تصویری برای درج در خبر بر اساس اطلاعیه پایگاه خبری دیمه نیوز ارسال نشده است.

  شایان‌ذکر است، مطالب ارائه‌شده از ناحیه نامزدها مطابق دیدگاه آنان بوده و «پایگاه خبری، تحلیلی دیمه نیوز» نسبت به آن مسئولیتی نخواهد داشت.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها