دیمه نیوز
امروز چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 40968
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۱
 •   

  گفتگو اختصاصی پایگاه خبری دیمه نیوز با محمد سراج کاندیدای مجلس دهم

  پایگاه خبری دیمه نیوز در جهت شناسندن کاندیداتور های دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با سوالات یکسان اقدام به مصاحبه با کاندیدها کرد.   به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، گفتگو اختصاصی محمد سراج نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه به صورت حضوری در پدفتر دیمه نیوز انجام شد به […]


  پایگاه خبری دیمه نیوز در جهت شناسندن کاندیداتور های دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با سوالات یکسان اقدام به مصاحبه با کاندیدها کرد.


   

  photo_2016-02-21_12-03-28

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، گفتگو اختصاصی محمد سراج نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه به صورت حضوری در پدفتر دیمه نیوز انجام شد به شرح زیر است.

  لطفا خود را به طور کامل معرفی نمایید:

  – بنده محمد سراج هستم اهل فیروزکوه متولد روستای جیلیزجند ،خودم روستایی زاده و کشاورز زاده هستم،سال ۴۴ متولد شدم.

  – خانواده ما یک خانواده ضعیف و کاملا مذهبی و متدین می باشد، اوایل سال چهارم دبیرستان توفیق حضور در جنگ را داشتم، که تا پایان جنگ تقریبا در جنگ بودم در اواسط جنگ در سال ۶۳ ازدواج کردم، خدا دو فرزند پسر به من داد.

  لطفا مدارک تحصیلی خود را ذکر نمایید:

  – بعد از جنگ لیسانس حقوق قضایی گرفتم، سالهای ۶۹ الی ۷۳ اواخر دهه ۷۰ فوق لیسانس مدیریت گرفتم، اواخر دهه ۸۰ فوق لیسانس حقوق عمومی گرفتم و حدود شش، هفت سال است که در دانشگاه تدریس میکنم.

  لطفا مهترین سوابق اجرایی خود را ذکر نمایید:

  – رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان تهران
  – فرمانده ناحیه مالک اشتر تهران
  – رئیس مرکز اردویی راهیان نور و گردشگری کشور
  – مسئول سازمان بسیج کارمندان کشور
  – مدیر کل هسته مرکزی گزینش سازمان  اوقاف و امور خیریه کشور

  چه شد که در انتخابات مجلس شرکت کردید؟
  – خب مجلس نقش مهمی درکشور دارد، مرکز قانون گذاری، مرکز نظارت بر دستگاه اجرایی به عبارتی اتاق فرمان کشور است در واقع مهم ترین مرکز تصمیم گیری کشور است به قول حضرت امام(ره): “مجلس در راس امور است” خب کسی که تحصیلات حقوقی دارد و با مشکلات و معضلات جامعه آشنایی دارد، انگیزه پیدا میکند که در مرکز قانون گذاری حضور داشته باشد، بنده هم که عمدتا کار اجرایی، مردمی، سازماندهی، فرهنگی داشته ام و با توجه به سابقه تحصیلی و انگیزه های سیاسی که خصوصا علاقه مندی به حضور در عرصه سیاست زمینه ای شد تا در انتخابات مجلس شرکت کنم.

  در میان وظایف ملی و منطقه ای نماینده چه میزان از توانایی های خود را صرف وظایف ملی و چه میزان را صرف پیگیری مسائل منطقه خواهید نمود. چگونه بین این دو رابطه ایجاد خواهید نمود؟
  – نماینده مجلس باید در مقابل ملت ایران پاسخگو باشد، حضورش در مجلس نظارت بر دستگاه اجرایی اثر ملی دارد و ممکن است یک معضل محلی و منطقه ای را با نظارت خودش حل کند، از وزیر بخواهد مشکلی در حوزه انتخابی خودش و همچنین سوالی که از وزیر  می پرسد یا تذکری که به وزیر می دهد، حل  مشکل را از وزیر بخواهد، و در واقع این عمل خود وحدت رویه است و اثر ملی دارد.

  – ولی توقع مردم این است که وکلای ملت پاسخگو باشند، در هر حوزه انتخابیه نماینده باید با مردم آن منطقه در ارتباط باشد، مشکلات و معضلات و خواسته های آنها را پیگیری کند، به همین جهت اینکه دقیق تعیین بشود چقدر از آن ملی است و چقدر از آن منطقه ای است باید پاسخگوی موکلین باشد و باید به موکلین گزارش بدهد که چون از طرف آنها وکالت دارد که چه کرده و مشکلات و معضلات را در سطح حوزه انتخابی خودش پیگیری کند، درصد اینکه چقدر از فعالیتش ملی و چقدر از آن منطقه ای است خیلی دقیق نیست اما کاملا به هم مرتبط هستند،وکیل باید با موکل ارتباط داشته باشد، وکیل ملت باید در جریان نیاز ها و خواسته های ملتش باشد و از طرفی دیگر باید به آنها گزارش بدهد و باید در حوزه انتخابی حضور داشته باشد، بعضی از مشکلات مردم به دستگاه اجرایی مربوط است و شخص نماینده باید با پیگیری خودش آنها را حل کند، بعضی از معضلات در سطح منطقه و حوزه انتخابیه باید در سطح استان حل بشود و بعضی از مشکلات و معضلات باید در سطح ملی حل بشود لذا نماینده وظیفه دارد همه ی اینها را پیگیری کند.

  نقاط کور توسعه شهرستان را چه می دانید. مهمترین نقطه کور و گره اصلی توسعه شهرستان چیست؟

  – توسعه شهرستان به عنوان یک ایده ،به عنوان یک آرزو برای هر ساکن شهرستان، برای هر شخصی که در این منطقه ساکن است یک امر واضح است، اما توسعه شهرستان فیروزکوه وابسته به توسعه ی جمعیتی است، اگر توسعه جمعیتی اتفاق نیافتد توسعه شهرستان اتفاق نمی افتد و توسعه جمعیتی در صورتی اتفاق می افتد که درآمد و شغل  در شهرستان ایجاد شود،که جوان آماده کار ، به دلیل کمبود و در آمد از اینجا کوچ نکند، وقتی جوان درآمد و شغل داشته باشد در شهرستان میماند و اگر بتوان بستر شغل را فراهم کرد حتی جذب جمعیت و مهاجرت به شهرستان شروع می شود در نتیجه با توسعه جمعیتی می توان شهرستان را توسعه فیزیکی داد با توسعه فیزیکی و با توسعه جمعیت می شود به سمت توسعه شهرستان در ابعاد اقتصادی،فرهنگی،اجتماعی،مدنی در واقع شهری پیش رفت.

  – اما اگر بخواهیم دقیق شویم روی نقطه ی کور؛ می توان به کمبود شغل و درآمد اشاره کرد، دلیل تخلیه شدن روستا ها و کوچ مردم به شهرهای کوچک یا به شهرای بزرگ اطراف را می توان همین بیکاری نام برد، که با ایجاد اشتغال می توان قدم اصلی را برای توسعه شهرستان برداشت.

  در اهداف بلند مدت خود چه چشم اندازی را برای شهرستان ترسیم نموده اید؟
  – موضوعی که به چشم انداز شهرستان مربوط می شود به پتانسیل های این منطقه ارتباط خواهد داشت، پتانسیل هایی که در شهرستان فیروزکوه برای توسعه شهرستان می توان مبنا قرار داد ؛اولین آن پتانسیل گردشگری است؛با توجه به نزدیکی به تهران به عنوان مرکز جمعیتی کشور و آب و هوایی خوب در شهرستان، این منطقه می تواند تبدیل به یک قطب گردشگری در سطح استان تهران شود، برای این کار یک طرح جامعه گردشگری لازم است حداقل باید چندین کمپینگ تفریحی و سوئیت هایی برای اسکان گردشگران وجود داشته باشد، اگر در هر منطقه ای کمپینگ خاصی احداث بشود آن کمپینگ از غذاها و محصولات بومی و محلی تامین می شود که باعث فراهم شدن زمینه اشتغال برای افراد بومی است و در واقع مستلزم رونق در بحث کشاورزی، دامی،و روستایی خواهد بود.

  – دومین پتانسیل که ما در فیروزکوه میبینیم این است که فیروزکوه از لحاظ معدنی دارای پتانسیل بسیار بالاست و می تواند حتی به عنوان قطب معدنی باشد، معادن در این شهرستان می توانند هم شغل ایجاد کنند، هم درآمد.

  – سومین پتانسیل این است که این شهرستان از لحاظ وسعت زمین پهناورترین شهرستان استان تهران می باشد و در بخش کشاورزی چه زراعی چه باغی و حتی دامی حرف برای گفتن دارد به شرطی که محصولات را با صنایع مربوط احیا کنند تا هم شغل ایجاد شود و هم کشاورز شود ببرد، به طور مثال وقتی در منطقه ما سیب درختی تولید می شود ما فقط خام تولید کرده و خام می فروشیم در حالی که می توان از این محصول محصولات دیگری مانند شیره سیب، سرکه سیب و ترشی سیب را تولید کرد و خیلی از محصولات ما این پتانسیل را دارند.

  – این منطقه از لحاظ گردشگری، کشاورزی و معدنی دارای پتانسیل فراوان است و می توان با برنامه ای بلند مدت و هدفی خاص این منطقه را به این سمت پیش برد و هر کدام از اینها همت مدیران اجرایی را می طلبد، برای سرمایه گذاری در این منطقه باید به سمت صنایعی رفت که با این منطقه خو داشته باشند و این طور نباشد که شهرک صنعتی غیر فعال و یا نیمه فعال شکل بگیرد.

  کدام یک از احزاب و جریانات سیاسی و شخصیت های ملی از کاندیداتوری شما حمایت می کنند؟

  – از کاندیداتوری بنده هیچ حذب و جریان سیاسی حمایت نمی کند ، بنده وابستگی حذبی و گروهی ندارم و برای خودم دارای مشی سیاسی هستم من با توجه به تفکراتم، خودم را یک اصولی می دانم و در ادبیات رایج خودم را یک اصولگرا می دانم اما معتقدم در برخی از بخش های کشور مانند عرصه اداری ، مالی و بانکی نیاز به اصلاحات داریم و تلاش کنیم نابسامانی ها را اصلاح کنیم، با توجه به تفکرات اصولی که دارم معتقد به اصلاح نیز هستم.
  – اما هرگز عضو گروهی سیاسی یا حزبی نیستم.

  – وقتی عضو گروه و حزبی نباشید مسلما شخصیت های ملی خاصی از شما حمایت نمی کنند شاید بشناسند و تایید کنند اما این حمایت محسوب نمی شود.

  در صورت انتخاب نشدن بعد از انتخابات چگونه رابطه ای با شهرستان و نماینده منتخب خواهید داشت و چه برنامه هایی را دنبال خواهید نمود؟
  – در صورت انتخاب نشدن من نیز مانند یک شهروند در شهر هستم و به خدمت می پردازم و اگر از من کمک بخواهند دریغ نخواهم کرد، طبیعی است که یک نفر در انتخابات رای می اورد و دیگران باید به زندگی عادی خود ادامه بدهند، بنده در مسیر خدمت به مردم همیشه آماده ام و بستگی به درخواست دارد، برای رسیدن به حق باید در مسیر قانون پیش رفت و بی قانونی نکرد.

  کلید واژه ها

  فتنه ۸۸؟

  -یک دام دشمن بود و یک بد اخلاقی سیاسی و بی انصافی مطلق

  پرونده کرسنت؟

  – اوج نبود نظارت در کشور.

  وکلای مردم یا وکیل الدوله؟

  – مجلس خانه ملت است و باید با وکلای مردم پر شود، نماینده باید از حقوق مردم دفاع کند.

  – اگر نماینده از صاحبان قدرت که دولت است باشد ،می شود وکیل الدوله

  – وکیل الدوله قطعا به ضرر مردم است.

  یارانه/نظر تون در ارتباط با این تصویر

  photo_2016-02-20_21-13-41
  – مسئولیت دولت اسلامی این است که به کرامت انسان ها احترام بگذارد، دولت باید رفتار کریمانه داشته باشد و مردم در دولت اسلامی شان و حیصت شان حفظ شود.

  – مطمعناً و مطلقاً با حذف یارانه مخالفم.

  – دولت موظف است از افراد ثروتمند مالیات بگیرد و به فقیران کمک کند، زندگی اجتماعی مردم ضعیف را باید رونق داد و لذا حذف یارانه به طور کامل خطاست.

  – اما این تصویر تصویر خطایی است، همه ی آنهایی که یارانه میگیرند آدم های با عزتی هستند.

  – این وظیفه دولت است که یارانه بدهد و آنهایی که یارانه می گیرند هیچ منتی بر آنها نیست.

  علت عدم رضایت مقام معظم رهبری از اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در دو سال اخیر؟

  اقتصاد مقاومتی اقتصادی است برای بیرون رفت از وضع موجود باید درون زا باشیم و کشور روی پای خودش بایستد، اقتصاد مقاومتی این است که مردم بدانند با خریدن کالای داخلی فرزندشان شاغل می ماند.

  به نظر میرسد که دولت اهتمام نداشته است و مجلس نیز می توانست دولت را مجبور به اجرای اقتصاد مقاومتی کند اما این کار را نکرد.

  – برای اینکه کالاهای داخلی را کیفیت داد و جلوی واردات بی رویه و قاچاق را گرفت باید برنامه داشت باز هم می گویم به نظر می رسید دولت اهتمام نداشت و مجلس نیز می توانست دولت را مکلف کند ولی قصور کرد.

  تصویب برجام در کمتر از ۲۰ دقیقه؟

  بر اساس قانون آن کسی که اعلام جنگ و صلح می کند رهبری است و حرف آخر را باید رهبری بزند، مقام معظم رهبری پایان برجام را اعلام کردند و به نظر بنده ما توافقی کردیم و باید در جهت اجرای هر چه بهتر آن پیش برویم، باید مراقب باشیم در این توافق کلاه ما را برندارند، به ما تحمیل نکنند، در نتیجه به نظر می رسد که برجام به فرجام رسیده است.

  – اگر مجلس به وظیفه خود عمل می کرد مقام معظم رهبری ۹ شرط را نمی گذاشتند. ۹ شرط مقام معظم رهبری بیانگر کوتاهی مجلس می باشد. چرا در این مدت زمان کوتاه این تصویب صورت گرفته، احتمالا ملاحضات مجلس به دولت است.

  آیا احتمال دارد به نفع یکی از نامزدهای انتخاباتی کنار بروید؟

  این طور نیست و بنده قصد انصراف وکناره گیری ندارم در نظر سنجی های رسمی انجام شده بنده نفر اول هستم و اگر رای بیاورم دیگرانی که مایل به همکاری هستند حتما از آنها استفاده میکنم.

  شایان‌ذکر است، مطالب ارائه‌شده از ناحیه نامزدها مطابق دیدگاه آنان بوده و «پایگاه خبری، تحلیلی دیمه نیوز» نسبت به آن مسئولیتی نخواهد داشت.

  کلیپ ارسال شده برای پایگاه خبری دیمه نیوز

  انتهای خبر/

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :