پایگاه خبری دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 42007
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۴
 •   

  انتخابات یک امانت الهی است/ مجریان انتخابات در شعبات اخذ رای باید کمال بی طرفی را به عمل بیاورند

  دادستان عمومی انقلاب شهرستان فیروزکوه گفت: انتخابات یک امانت الهی است و همه دست اندر کاران در اجرای این امر باید حق این امانت را صحیح ادا کرد، مجریان انتخابات در شعبات اخذ رای باید کمال بی طرفی را به عمل بیاورند، تکریم به مردم باید سرلوحه کار باشد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ […]


  دادستان عمومی انقلاب شهرستان فیروزکوه گفت: انتخابات یک امانت الهی است و همه دست اندر کاران در اجرای این امر باید حق این امانت را صحیح ادا کرد، مجریان انتخابات در شعبات اخذ رای باید کمال بی طرفی را به عمل بیاورند، تکریم به مردم باید سرلوحه کار باشد.


  1864 (2)

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ علی صالحی امروز در همایش حضور در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی دور دوم شهرستان فیروزکوه ضمن تقدیر از تعامل، همدلی و همراهی کامل بین مسئولین شورای تامین، هیات اجرایی،‌هیات نظارت و همه مسئولان و مجریان انتخاباتی شهرستان بیان کرد: ‌اهمیت مجلس شورای اسلامی برای همه محرض و مشخص است، تمام انتخاباتی که توسط قوه قضائیه که همه برنامه های اجرایی  برای پیشرفت کشور توسط این قوه انجام می شود باید بر مبنای قوانینی عمل شود که در مجلس شورای اسلامی به تصویب می رسد؛ بنابراین مجلس شورای اسلامی از شان بالایی برخوردار است.

  دادستان عمومی انقلاب شهرستان فیروزکوه به فرمایش مقام معظم رهبری:« مجلس شورای اسلامی ری گذار حاکمیت است» اشاره کرد و افزود: در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی عنوان شده است که همه مقررات باید مطابق با شرح اسلام باشد یا حداقل با آن مغایرت نداشته باشد و راس آن هم رهبر معظم انقلاب است؛ در قانون اساسی حفظ اسلامیت در همه امور با دقت پیش بینی شده است.

  وی خاطر نشان کرد: همه قوانینی که در مجلس شورای اسلامی به تصویب می رسد اگر با قوانین شرح اسلام مغایرت داشته باشد قطعا اجرا نمی رسد و مرجع تشخیص این امر هم شورای نگهبان است؛ حاکمیت باید با مراجعه به آراء مردم و برگزاری انتخابات باشد.

  دادستان فیروزکوه با اشاره به اینکه انتخابات حق الناس است،‌ عنوان کرد: انتخابات یک امانت الهی است و همه دست اندر کاران در اجرای این امر باید حق این امانت را صحیح ادا کرد،‌چون حتی یک رای هم مهم است و می تواند آینده کشور و شهرستان را به صورت دیگری رغم بزند، بنابراین ما مسئولان امر انتخابات باید پاسخگوی مردم و کاندیدها باشیم.

  صالحی خواستار شد: مجریان انتخابات در شعبات اخذ رای باید کمال بی طرفی را به عمل بیاورند تا حقی از کسی ضایع نشود، و باید با دقت تلاش کنند تا نظم و آرامش کامل در شعبه برقرار شود تا هیچ نا امنی و موضوعی منجر به ابطال انتخابات نشود؛ فقط خبرنگارانی که کارتهای مخصوص خبرنگاری به همراه دارند مجاز به گرفتن عکس و فیلم از محل شعبات اخذ رای هستند.

  وی به تشکیل کمسیون پیشگیری از جرایم انتخاباتی که از چند ماه گذشته در شهرستان تشکیل شده است اشاره کرد و ادامه داد: در صورت مشاهده تخلف توسط هر فردی برخورد جدی و قاطعی خواهیم داشت؛ در عین حال تکریم به مردم باید سرلوحه کار باشد و با افرادی که مخل قانون انتخابات هستند به صورت جدی  مجازات می شوند و اگر دستگیر شوند به سادگی آزاد نمی شوند، چون برگزاری انتخابات سالم آبروی نظام و شهرستان است.

  دادستان فیروزکوه اعلام کرد: دستورات لازم به نیروی انتظامی داده شد و این عوامل در همه مبادی ورودی و خروجی شهرستان مستقر هستند و ایست بازرسی برای همه خودروها انججام می شود، برای اجرای انتخابات سالم و بدون شائبه نباید در انجام این مسائل کوتاهی شود.

  صالحی یادآور شد:‌دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها باید توجه داشته باشند تا از بودجه شورا در امر تبلیغات و انتخابات استفاده نکنند و این امر اختلاس و تخلف محسوب می شود و امری غیرقانونی است؛ دادگستری به عنوان مرجع و پناهگاه مردم در خدمت شهروندان است.

  انتهای خبر/ ر


  لینک کوتاه :
 • خبرخوان دیمه نیوز