دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 41998
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۰
 •   

  علی مطهری در دماوند: بالاترین مصلحت اجرای قانون است/ کسانی باید وارد مجلس شوند که گروه‌گرایی را کنار بگذارند

  نماینده مجلس شورای اسلامی و منتخب مجلس دهم گفت: در اثر آگاهی بخشی‌های صورت گرفته، مردم انتخابی را انجام دادند که منجر به تغییر مسیر دولت شد، در دوره اول انتخابات مجلس شورای اسلامی هم شاهد انتخابات و شرکت فعال مردم باعث شد که تحولی در مجلس آینده شکل بگیرد. به گزارش پایگاه خبری دیمه […]


  نماینده مجلس شورای اسلامی و منتخب مجلس دهم گفت: در اثر آگاهی بخشی‌های صورت گرفته، مردم انتخابی را انجام دادند که منجر به تغییر مسیر دولت شد، در دوره اول انتخابات مجلس شورای اسلامی هم شاهد انتخابات و شرکت فعال مردم باعث شد که تحولی در مجلس آینده شکل بگیرد.


  13950208001039_PhotoL

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، علی مطهری در همایش حمایت از کاندید اصلاح طلب در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه در حسینیه فرامه شهر دماوند، اظهار کرد: مسئله دخالت در سرنوشت خود، مسئله‌ای است که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشته، شاید بزرگترین هنر امام خمینی این بود که مسئله دخالت مردم در سرنوشت خود را به عنوان یک تکلیف و وظیفه دینی، اعلام کردند و همین موضوع باعث شد مردم به سرعت وارد میدان شوند و انقلاب اسلامی زودتر از آنکه خود امام و سایر رهبران این نهضت پیش‌بینی می‌کردند، به پیروزی رسید.
  وی افزود: شاید به خاطر داشته باشید که امام خمینی فرمودند بانوان هم باید در تظاهرات‌ها شرکت کنند، یعنی دخالت در سرنوشت اجتماعی و سیاسی مردم، مثل تکالیف شرعی بر مردم واجب است و بر خلاف نظریه سکولاریسم که میگویند دین باید از سیاست جدا باشد، نظر اسلام این است که یک مسلمان باید در سرنوشت سیاسی خویش دخالت فعالی داشته باشد.
  فرزند شهید مطهری بیان کرد: نام نظام حکومتی ما جمهوری اسلامی است به تعبیر شهید مطهری، کلمه جمهوری، شکل این حکومت را نشان می‌دهد و کلمه اسلامی حاکی از محتوای این حکومت است، اصل ولایت فقیه و وجود شورای نگهبان، این‌ها حافظ اسلامی بودن این نظام است و انتخابات، حافظ جمهوری بودن این نظام است.
  نماینده مجلس شورای اسلامی و منتخب مجلس دهم تاکید کرد: مردم از طریق انتخابات می‌توانند در این حکومت و در آینده خود تأثیر داشته باشند و می‌توانند تغییری در حکومت و در دولت ایجاد کنند همان‌طور که در انتخابات سال ۹۲، در اثر آگاهی بخشی‌های صورت گرفته، مردم انتخابی را انجام دادند که منجر به تغییر مسیر دولت شد، در دوره اول انتخابات مجلس شورای اسلامی هم شاهد انتخابات و شرکت فعال مردم باعث شد که تحولی در مجلس آینده شکل بگیرد.
  مطهری ادامه داد: اگر به یاد داشته باشید در انتخابات سال ۹۰ و مجلس نهم به دلیل نزدیکی به حوادث ۸۸، عده‌ای کاندید نشده و افراد و گروه‌های سیاسی نیز انتخابات را تحریم کردند و افراد خوش‌فکر وارد میدان نشدند، لذا ما مجلس ایده آلی نداشتیم و امیدواریم که این نقص در این دوره برطرف شود و ما مجلس مؤثر، قوی و واقعی‌تری داشته باشیم.
  یک نماینده ایده آل چگونه باید باشد؟
  وی توضیح داد: نماینده ایده آل باید توانا در قانون‌گذاری باشد، در یک یا دو حوزه تخصص داشته باشد، اطلاعات عمومی قابل قبولی داشته باشد، تا بتواند قانون‌گذار خوبی باشد و از طرف دیگر باید ناظر خوبی در حسن اجرای قوانین باشد، زیرا به اندازه کافی قانون وجود دارد و گاهی تکثیر قانون موجبات تخلف را فراهم می‌کند و مجری را در اجرای قانون دچار سردرگمی می‌کند.
  فرزند شهید مطهری خاطرنشان کرد: نیاز به نظارت بر اجرای قانون، مهم‌تر از نیاز به تصویب قانون جدید است و مشکل اصلی کشور این است که قوانین به درستی اجرا نمی‌شود.
  چه کسی می‌تواند نظارت خوبی بر اجرای قوانین داشته باشد؟
  نماینده مجلس شورای اسلامی و منتخب مجلس دهم گفت: کسی که وامدار و مدیون منابع قدرت نباشد، زیرا اگر کسی با هزینه کردن میلیاردها تومان وارد مجلس شد و وامدار منابع قدرت و ثروت شد، نمی‌تواند نماینده و ناظر خوبی بر اجرای قوانین باشد.
  مطهری تصریح کرد: نماینده‌ای که مسئول اجرایی یا وزیری، برای اقوام وی فرصت شغلی ایجاد کرده و بده و بستانی با او داشته، اگر با تخلفی از آن وزیر مواجه شود، دستش به امضای تذکر و یا استیضاح آن وزیر نمی‌رود و طبعاً نمی‌تواند به این وظیفه خود به خوبی عمل کند.
  وی افزود: نماینده‌ای می‌تواند به این وظیفه خود عمل کند که استقلال، حریت و آزادگی داشته باشد و این امر زمانی محقق می‌شود که انسان وابستگی و دلبستگی و دینی به شخص، گروه و یا منابع ثروت نداشته باشد.
  فرزند شهید مطهری بیان کرد: بنا به گفته حضرت علی (ع)، کسی می‌تواند امر خدا و احکام الهی و حجت‌های خدا را اقامه کند که اهل رودربایستی و ملاحظه‌کاری نباشد، نقاط ضعفی در او وجود نداشته و بنده طمع، پول و ثروت و جاه و مقام نباشد که هرکسی نمی‌تواند ادعای اسوه بودن داشته باشد و باید وارستگی و یک آزادگی و آزاد بودن از بندهای مختلف در او وجود داشته باشد.
  وی تاکید کرد: نماینده خوب کسی است که نگاه ملی به مسائل کلان کشور داشته باشد و اهل اظهارنظر در برابر مسائل کلان کشور داشته باشد و ملاحظه‌کار نباشد، مصلحت مردم را بر هر چیز دیگری ترجیح دهد و معتقد باشد که بالاترین مصلحت اجرای قانون است.
  نماینده مجلس شورای اسلامی و منتخب مجلس دهم ادامه داد: نماینده خوب کسی است که به حقوق ملت توجه داشته و برداشت درستی از اصل ولایت فقیه و مسئله آزادی بیان و حفظ نظام داشته باشد و فکر نکند که به بهانه حفظ نظام، می‌تواند بسیاری از تخلفات و ظلم‌ها را توجیه کند.
  مطهری خاطرنشان کرد: اگر اتفاقی افتاده و در جایی ظلمی صورت گرفته، باید مطرح شود که این اتفاق اصلاح شده و دیگر تکرار نشود و به فکر زیر سؤال رفتن نظام نباشد.
  وی بیان کرد: باید از فصل سوم قانون اساسی که درباره حقوق ملت است، آگاهی داشته و به دنبال حل مشکلات مردم باشد و تعصب گروهی خاصی نداشته باشد، امروز یکی از مشکلات کشور ما این است که تعصبات گروهی باعث شده که کار همدیگر را خنثی کنیم.
  فرزند شهید مطهری اضافه کرد: اگر دولت مخالف بر سر کار بیاید، چوب لای چرخ آن دولت گذاشته و خواستار زمین خوردن آن هستند، و برای اینکه در انتخابات بعدی، دولت مخالف به روی کار بیاید، کارشکنی می‌کنند و همدیگر را تخریب کرده و دروغ می‌گویند.
  نماینده مجلس شورای اسلامی و منتخب مجلس دهم تصریح کرد: از نظر شهید مطهری، نفوذ اندیشه‌های بیگانه، تجددگرایی افراطی، رخنه فرصت‌طلب‌ها، ابهام طرح‌های آینده، ناتوان گذاشتن نهضت و آفتی از نوع معنی یعنی خلوص نیت‌ها کم شود و هوا و هوس‌ها زیاد شود، خطراتی هستند که انقلاب را تهدید می‌کند.
  وی افزود: کسانی باید وارد مجلس شوند که به دنبال حل مشکل باشند، گروه‌گرایی‌ها را کنار گذاشته و آن چیزی که مصلحت جامعه است را انجام دهد، به تعبیر شهید مطهری مصلح واقعی کسی است که در مقابل توهین‌هایی که به شخص او می‌شود بی‌تفاوت بوده ولی در مقابل تضییع حقوق مردم حساس باشد.
  فرزند شهید مطهری تأکید کرد: ما به دنبال کسانی هستیم که بتوانند کشور را جلو ببرند.
  وی اظهار کرد: امیدواریم مردم شهرستان دماوند، مشارکتی فعالی در این دوره نیز داشته باشند زیرا که رأی تک تک شما مؤثر خواهد بود و هر مقدار مشارکت مردم بالاتر باشد، مجلسی واقعی‌تر، قوی‌تر و مؤثرتر خواهیم داشت، امیدوار هستم دیگران را هم تشویق کنید که بار دیگر در انتخابات شرکت کنند.

  منبع: تارود

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • تقویم اخبار

  اردیبهشت ۱۳۹۸
  ش ی د س چ پ ج
      بهمن »
   12345678910111213141516171819202122232425262728293031