تاریخ : سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹ 7 شعبان 1441 Tuesday, 31 March , 2020
0

میرزایی نیکو: با حذف یکباره یارانه ها موافق نیستم/ کرسنت فساد نبوده است/ احمدی نژاد مقصر بیکاری در دولت یازدهم است

  • کد خبر : 41997
  • ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۰
میرزایی نیکو: با حذف یکباره یارانه ها موافق نیستم/ کرسنت فساد نبوده است/ احمدی نژاد مقصر بیکاری در دولت یازدهم است

قاسم میرزایی نیکو کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه گفت:با حذف کلی یارانه های ۲۴ میلیون سرپرست خانوار که به صورت یک باره صورت گیرد مخالفم،کاش خودمان بتوانیم شبکه مجازی داشته باشیم تا اطلاعات در دست خودمان باشد نه جای دیگر،بیکاری حاصل دیروز و امروز  یک سال و دو سال […]


قاسم میرزایی نیکو کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه گفت:با حذف کلی یارانه های ۲۴ میلیون سرپرست خانوار که به صورت یک باره صورت گیرد مخالفم،کاش خودمان بتوانیم شبکه مجازی داشته باشیم تا اطلاعات در دست خودمان باشد نه جای دیگر،بیکاری حاصل دیروز و امروز  یک سال و دو سال نیست ما بیکاری را از زمان آقای هاشمی داشتیم در دولت قبلی به اوج خود در زیر ساخت ها رسیده و در این دولت انفجار صورت گرفته است.


photo_2016-04-27_13-10-59

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، قاسم میرزایی نیکو کاندیدای راه یافته به دور دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه با حضور در دفتر پایگاه خبری دیمه نیوز به سوالات این پایگاه خبری پاسخ داد.

لطفا خود را به صورت مختصر معرفی نمایید:

– قاسم میرزایی نیکو متولد کیلان دماوند هستم تا سوم ابتدایی در این روستا زندگی میکردم بعد از آن برای ادامه تحصیل به همراه خانواده به تهران نقل مکان کردیم.فارغ التحصیل رشته معماری شهر سازی گرایش ساخت فرودگاه از دانشگاه تهران هستم.

– موسس حزب جمهوری اسلامی در دماوند،عضویت در سپاه پاسدارن از سال ۵۸تا۶۳، عضو هیئت مدیره هواپیمایی هما،مدیر کل بازرسی ویژه وزارت راه، قائم مقام ویژه وزارت بازرسی در دولت اصلاحات بخشی از سوابق بنده است.

چه تضمینی وجود دارد که نماینده مجلس نگاه یکسانی به سه حوزه فیروزکوه، دماوند و رودهن داشته باشد؟

– قطعا نماینده نباید به سلیقه و میزان رای توجه داشته باشد؛ بلکه باید به اولویتها و نیازهای منطقه توجه شود،لذا باید چشم اندازی راه اندازی شود در حیطه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی که بشناسد این اولویتها چیست، اولویت را دقیقا مسائل منطقه تعیین میکند و اینطور نیست که چون من کیلانی هستم به مناطق دیگر توجه نکنم.

در صورت انتخاب نشدن بعد از انتخابات چگونه رابطه ای با شهرستان و نماینده منتخب خواهید داشت و چقدر به قانون پایبند هستید ؟

– من فکر میکنم اولین شعاری که ما در جلسات مطالعاتی داشتیم و به آن پایبندیم دو اصل را محکم با دوستان تضمین کردیم، میثاق؛ میثاق کمربندی است که دور بار شتر می بندند و شتر را رها می کردند وصدها کیلومتر جلوتر آن را می گریند به گونه ای که هیچ گونه خلل در آن بار وارد نمی شد.

– این میثاق را من بسته ام وقتی نماینده هستم و محور قانونی و مسائل قانونی را امضا میکنم و التزام میدهم که من مقیدم و سوگند میخورم بنابراین هر حرف دیگری که بزنیم ضد قانونی باشد قبول نداریم و شعار بیخودی است که نباید به آن توجه کرد و بعداز انتخابات هر چه رضای  خدارقم بخورد من تابع آن هستم،

– روابطم مثل قبل خواهد بود و نماینده ای که انتخاب  میشود اگر درخواست و کمکی داشته باشد سمعا و طاعتا در خدمت ایشان  هستم.

با توجه به حضور شخص شما در فضای مجازی ، این فضا چه مقدار در شناخت شما به مردم تاثیر داشته؟

– تا قبل از شروع تبلیغات دوره اول در فضای مجازی فعال بودم اما بعد از انتخابات مسائلی که بوجود آمد خود را کاملا کشیدم کنار البته یک کانال رسمی و یک سایت مرجع که تمام سوابق من در آن موجود است وجود دارد، فکر  میکنم انفجار اطلاعاتی در قرن ۲۱ ایجاد شده، اجرایی شده باشد.

– فضای مجازی وسیله خوبی است و شبکه گرانقدر است، کاش خودمان بتوانیم شبکه مجازی داشته باشیم تا اطلاعات در دست خودمان باشد نه جای دیگر.

آیا شما با حذف یارانه ها موافقید؟

– همانطور که یارانه طرح دولت نیست و در بودجه دولت در سال ۹۵ نیامده بود و نظر دولت این بوده که با یک روند، نزولی کم کم  کاهش پیدا کند، باید اطلاعات دقیق افرادی که قرار است حذف بشوند شناسایی شود، با حذف کلی یارانه های ۲۴ میلیون سرپرست خانوار که به صورت یک باره صورت گیرد مخالفم.

– چه در پرداخت یارانه و چه حذف آن چون بدون مطالعه عمیق  و همه جانبه بوده هیچ کدام آن را نمی توان پذیرفت، خود بنده معتقدم که باید مطالعه شود زیرا مردم برای یارانه ها برنامه ریزی کرده اند حذف یارانه باید بررسی شود و کارشناسی شده و اگر همه نماینده ها رای دادند ما هم تابع قانونیم.

چه تضمینی وجود دارد که نماینده منتخب  وکیل مردم باشد نه وکیل الدوله؟

وکیل دولت و وکیل مردم برای زمانی بوده که مدرس جلوی رضا خان ایستاده بود،الان ما قرار نیست مقابل هم باشیم بلکه باید با تعامل پیش برویم، اصلاً باید مشارکت کنند.

وکیل کشوری هستم که دولت برآمده از آن است، من را هم مردم انتخاب می کنند، واقعا نماینده باید نماینده مستقل باشد، نباید نماینده شخص یا گروه خاصی باشد  چه کسی که به ان رای داده و چه آنکه رای نداده.ما موظفیم برای همه  مردم نمایندگی کنیم.

یعنی وکیل ملت هستید دیگر؟

– وکیل ملت تقریباً.

چهره شاخصی که در حال حاضر از شما حمایت می کنند در آینده چه انتظاراتی از شما دارند؟

– رسما اعلام کردم هر کسی که در انتخابات به من کمک کند به ویژه ۷۰ تا ۸۰ درصد جوانانی که آمدند و تا به حال بی سابقه بوده  به احدی قید و بندی ندارم وامدار هیچ قشر و حزبی نیستم ،دوستانی از اصلاح طلبها و اصولگراها درطیف های مختلف و متفاوت جلو آمدند.

– یک ریال از کسی برای مخارج تبلیغاتم نگرفته و نخواهم گرفت  البته نه به این معنی  که خط سیاسی نداشته باشم من فکر و خط سیاسی دارم اما حاضر نیستم به کسی رو بیندازم و  توقع ندارم کسی برای راه اندازی کار خصوصی خود به من رو بیندازد.

به نظر شما چرا در دو سال اخیر بیکاری زیاد شده؟

بیکاری مال دو سال اخیر نیست.

طبق آمار که مرکز آمار ایران داده ما در دو سال اخیر افزایش آمار بیکاری و رکود را داشتیم و کاهش تورم؟

فکر می کنم به دو دوره ریاست جمهوری قبلی برمی گردد اگر هزینه های سرسام آوری که مقام معظم رهبری تاکید کردند: مبارزه با فساد،تبعبض،بی عدالتی و فقر اتفاق می افتاد، این مسایل میتوانست زمینه ساز زیر ساختهایی باشد در دوران طلایی با توجه به پول زیاد حاصل از فروش نفت اگر برنامه ریزی می کردیم قطع به یقین با این بیکاری مواجه نمی شدیم.

بیکاری حاصل دیروز و امروز  یک سال و دو سال نیست ما بیکاری را از زمان آقای هاشمی داشتیم در دولت قبلی به اوج خود رسیده.

با توجه به ارائه آمار مرکز آمار بیکاری در این دوره به اوج رسیده!

– یعنی می خواهم بگویم به اوج خودش در زیرساختها رسیده و انفجار آن در این دوره صورت گرفته، اگر حرکت کنیم اگر اقدام کنیم  و وحدت کنیم  قطع به یقین میتوان با بیکاری مبارزه کرد.

در باره مفاسد اقتصادی گفتین آیا کرنست فساد نبوده ؟

– کرنست فساد نبوده بلکه ضعف مدیریتی بوده اما دو و نیم میلیارد یورو بابک زنجانی فساد است فسادی که با هیچ چیزی قابل جبران نیست.

ما در پرونده کرسنت محکوم به پرداخت بیش از ۱۶ میلیلرد دلار که به امارات شدیم؟

بخاطر اینکه تعهدش را آقای احمدی نژاد بهم زده بود.

یعنی فروش نفت به یازده برابر زیر قیمت ضرر نبوده و کار درستی بوده؟
یازده برابر نبوده! اگر بعد از آن می رفتیم سود می کردیم! دولت در تعامل خود با کشور امارات  مسایلی مطرح بود  که می خواستند سرمایه گذاری بکنند  با کشوری که خود را در منافع آن دخیل کنند و بعد هر روز ایرانی ها را از آنجا اخراج نکنند و هر روز مطلب جدید ایجاد نشود.

– بنظر من باید با فساد مبارزه کرد چه من چه دیگری،چه این دولت چه دولت دیگر، ضرر مادی را می شود جبران کرداما ضرر معنوی قابل جبران نیست .

سخن آخر:

– عمل کنیم و کمتر شعار دهیم.

شایان‌ذکر است، مطالب ارائه‌شده از ناحیه نامزدها مطابق دیدگاه آنان بوده و «پایگاه خبری، تحلیلی دیمه نیوز» نسبت به آن مسئولیتی نخواهد داشت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه : http://dimehnews.ir/?p=41997

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.