دیمه نیوز
امروز شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 42654
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ خرداد, ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸
 •   

  حکایت تاکسی و آدامس در فیروزکوه

  برخی از تاکسی داران شهرستان فیروزکوه نسبت به تهیه آدامس و … برای مابقی کرایه به دلیل عدم موجود بودن پول خورد به اندازه کافی اقدام کردند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ، با توجه به تغییر نرخ کرایه، برخی از تاکسی داران نسبت به تهیه آدامس و … برای مابقی کرایه به دلیل عدم […]


  برخی از تاکسی داران شهرستان فیروزکوه نسبت به تهیه آدامس و … برای مابقی کرایه به دلیل عدم موجود بودن پول خورد به اندازه کافی اقدام کردند.


  205994_161به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ، با توجه به تغییر نرخ کرایه، برخی از تاکسی داران نسبت به تهیه آدامس و … برای مابقی کرایه به دلیل عدم موجود بودن پول خورد به اندازه کافی اقدام کردند.

  در این خصوص با یکی از این تاکسی داران گفت و گو نمودیم تا از چند و چون موضوع مطلع شویم، در ادامه گزیده ای از صحبت های ایشان را می خوانید:

  در سنوات گذشته روال تغییر نرخ کرایه تاکسی تغییری نکرده و بر یک مبنای درصدی افزایش یافته است.

  امسال هم بر همین مبنا کرایه تاکسی در مسیر اصلی و درون شهری شهر فیروزکوه از ۵۰۰ تومان به ۶۰۰ تومان افزایش یافت، شهروندان عزیز ما هم برای ارائه کرایه تاکسی در بهترین حالت از اسکناس های ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ تومانی استفاده می کنند که شما برای مابقی کرایه ایشان باید مبلغ ۴۰۰ تومان پول خرد را به ایشان بدهید که با یک حساب سرانگشتی و ضرب آن در ۱۰۰ ماشین تاکسی فیروزکوه به مبلغی بسیار بالا می رسید که همه اش باید پول خرد باشد!

  حال خودتان فکر کنید در شهر فیروزکوه حتی با مراجعه به بانک هم نمی توان این میزان اسکناس ۱۰۰ یا ۲۰۰ تومانی دریافت کرد.

  از حقمان بگذریم یا حق دیگران را ضایع کنیم، چندین سال باید به همین منوال پیش برود تا کرایه به ۱۰۰۰ تومان برسد، حتی با ارائه آدامس و … هم ما اختلاف درآمد داریم.

  بر اساس این گزارش ، بیشترین میزان کارکرد رانندگان تاکسی در شهرستان فیروزکوه در ساعات صبح است که در این زمان عمده مسافران تاکسی را قشر کارگر، کارمند، دانش آموز و دانشجو تشکیل می دهند و اضافه پرداخت کرایه برای آنان مقدور نیست.

  اغلب مسافران تاکسی قشر متوسط اجتماع هستند و زمانی که مسافر پول خرد نداشته باشد، یا راننده از حق خود می گذرد و کرایه را می بخشد یا مسافر مجبور می شود پول بیشتری بپردازد، یک راننده هر قدر هم که اول صبح پول خرد داشته باشد باز هم در اواسط روز، پول خرد به دلیل پرداخت به مسافران تمام می شود.

  اما به راستی تاکسی ها باید چه کنند؟ آیا آنها می توانند به جای پول خرد مسافر را یک کورس بیشتر یا کمتر ببرند؟ مسلما خیر! آنها موظفند مسافر را هر جا که بخواهد پیاده کنند، مسافر هم بی تقصیر است که پول خرد ندارد پس چاره این مشکل چیست؟

  شاید اکنون زمان آن فرا رسیده که از تکلنولوژی های روز استفاده های بیشتری کنیم، قطعاً مردم می توانند بهترین پیشنهادات را در خصوص حل این مشکل ارائه دهند، منتظر پیشنهادات شما در بخش نظرات همین صفحه هستیم.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :
 • دسته‌ها