دیمه نیوز
امروز شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 43137
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ تیر, ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵
 •   

  خواب شیرین مسئولین و تغییر ارزش ها / گردشگری به رواج زندگی غربی تبدیل شده است

  با فرا رسیدن فصل گرما و اوقات فراغت این روزها حضور مسافران و گردشگران در مناطق گردشگری بیش از پیش دیده می شود  نیاز حضور مسئولان در مناطق گردشگری جهت نشر ارزش های اسلامی و رعایت هنجار های جامعه بیشتر احساس می شود اما متاسفانه به دلیل عدم حضور موثر نهادهای فرهنگی و مسئولان امر شاهد […]


  با فرا رسیدن فصل گرما و اوقات فراغت این روزها حضور مسافران و گردشگران در مناطق گردشگری بیش از پیش دیده می شود  نیاز حضور مسئولان در مناطق گردشگری جهت نشر ارزش های اسلامی و رعایت هنجار های جامعه بیشتر احساس می شود اما متاسفانه به دلیل عدم حضور موثر نهادهای فرهنگی و مسئولان امر شاهد تغییر ارزشها و رواج زندگی غربی در مناطق گردشگری هستیم.


  57847ead-3836-4f67-921b-68b3c135b08c

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، با گشت و گذار در جاذبه های گردشگری و حتی خیابان ها آنچه که خواسته و ناخواسته به چشم میخورد وضعیت نا متعارف برخی از زنان است که با البسه غرب زده و آرایشی فریبنده در جامعه حاضر می شوند.

  کج حجابی، بد حجابی و در برخی از اوقات بی حجابی پدیده ای است که این روزها حتی در شهرستانی مانند فیروزکوه که قالبی مذهبی دارد به وفور دیده می شود.

  اخیراً فیلمی از حضور گردشگران خارجی در روستای لزور در شبکه های اجتماعی پخش شده است که اعتراضات مردمی را از عدم رعایت قانون توسط گردشگران به دنبال داشته است که متاسفانه به دلیل نامناسب بودن پوشش گردشگران پایگاه خبری دیمه نیوز از انتشار آن معذور است، اهالی روستای لزور در نظرات خود در شبکه های اجتماعی در این خصوص به بیان کم کاری مسئولان محلی و عدم حضور نهاد های فرهنگی برای مقابله با این ولنگاری فرهنگی و آسیب زدن به طبیعت روستای خود پرداختند.

  تشکیبل کمپین های غیر رسمی توسط گردشگران با نام “کمپین شاسی بلندا” ترویج زندگی غربی و بی توجهی به ارزش های اسلامی پدیده ای است که این روز ها بعد از منطقه گردشگری تنگه واشی در روستای لزور هم دیده می شود و باعث نگرانی اهالی این روستا شده است.

  photo_2016-07-18_10-32-39

  تصویر دیگری که در زیر مشاهده می کنید، یک روز تعطیل در تنگه واشی را نشان می دهد، سوال اینجاست در تنگه واشی که مدت هاست به عنوان یکی از بهترین و پر رونق ترین مناطق گردشگری استان تهران شناخته می شود برای کنترل و مدیریت جمعیت آن و رعایت هنجارها آیا با گذشت این همه سال راهکار کار آمدی داده شده است؟ البته از انصاف هم نمی گذریم که این سالها سپاه پاسداران و نیروی انتظامی حضور مستمر و مداوم داشته اند اما آیا تنها حضور این دو نهاد کافی می باشد؟ آیا نباید پیش از حضور این دو نهاد، نهاد های مدیریتی و فرهنگی در مناطق گردشگری حاضر شوند؟

  6843_652

  شعار جذب گردشگر و تحول رونق اقتصادی توسط مسئولان استانی و شهرستانی این روزها بیش از بیش داده می شود، آیا مسئولان وقتی این شعار را می دهند راهکاری هم برای مقابله با ناهنجاری ها و مدیریت آن هم دارند؟ این گزارش بیانگر آن نیست که تنها با برخورد انتظامی و انظباطی مسئله حجاب و رعایت هنجار های جامعه حل می شود، بلکه بیانگر عدم حضور موثر نهاد های مدیریتی و فرهنگی در مناطق گردشگری شهرستان می باشد. به گفته مقام معظم رهبری (مدظله العالی): ” فرهنگ شوخی بردار نیست…”

  rahbar-farhang (2)

  حجت الاسلام و المسلمین محمد ابراهیم سراج مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه های آزاد شرق استان تهران درگفتگو با پایگاه خبری دیمه نیوز اظهار داشت: حجاب دستور خداست نه دستور پیغمبران، پیامبران الهی همانطور که از اسمشان معلوم است،پیغام اور بودند و پیغام خدا را ابلاغ می کردند، پوشش یک امر فطری است نه یک امر سلیقه ای.

  وی افزود: گاهی اوقات برخی جریان های اجتماعی باعث می شود که این ازش غبار الود بشود،ولی از بین نمی رود. در همه ی ادیان الهی،حجاب مطرح است و اختصاص به اسلام ندارد، حجاب از زمان حضرت ابراهیم بوده زیرا خداوند متعال به حضرت ابراهیم می فرمایید: “به همسرت بگو آنگونه که خدا می پسندد خود را پوشش بده”.
  همچنین در دین های مسیحی وو یهودی نیز بر حجاب تاکید شده زیرا حجاب؛عامل مهمی در دفع وسوسه های شیطان، نفس عماره، حفظ زن،از چشم های ناپاک و بسیاری موارد دیگر، که رعایت آن فایده فردی و اجتماعی دارد.

  سراج با اشاره به اینکه رعایت قوانین اصل است بیان کرد: حجاب جزو  واجبات دین اسلام است و اختیاری نیست ، اگر مسلمان است باید رعایت کند و اگر مسلمان نیست، باید به قوانین مسلمانان در یک جامعه اسلامی احترام بگذارد و رعایت بکند.

  مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه های آزاد شرق استان تهران با بیان اینکه در کشور های غربی آمار ها نشان دهنده آن است که تجاوز به عنف بسیار بیشتر از ایران است گفت: کشور های اروپایی و امریکایی با ازاد گذاشتن رابطه با جنس مخالف،سعی در حل مشکل تجاوز به بانوان را داشته اند، اما نه تنها فایده نداشته،بلکه بدتر هم شده است زیرا انسان تنوع طلب است اگر چارچوبی برایش مشخص نباشد به مشکل برمیخورد لذا امروز میبنیم در آمریکا ازدواج به هم جنس قانونی می شود که بسیار تاسف بار است، این انسان به کجا می رود؟

  خانوم احمدی کارشناس سبک زندگی ایرانی اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری دیمه نیوز اظهار داشت: در تعابیر دینی ما پوشش برای زنان بهتر است و متانت و حیا را برای دختران و زنان جامعه پدید می اورد.

  وی گفت: با کمی درایت و تأمل در جامعه آنچه که حضورش بیش از پیش ملموس است و کمبودش حس می شود، فرهنگ ایرانی اسلامی است که باید تصمیم سازان و تصمیگیران ارشد کشور عزم خود را جزم کنند و کشوری را که دایه دار فرهنگ ناب محمدی(ص) است را از فقر فرهنگی نجات داده و راهی برای توسعه فرهنگی و حفظ ارزشهای اسلامی پیدا کنند، این عمل در ابعاد کوچکتر عزم مسئولان شهرستانی بخصوص شهرستان فیروزکوه که شهرستانی شهیدپرور و مذهبی می باشد را می طلبد.

  این فعال فرهنگی در ادامه با اشاره بر اینکه هر چقدر هوا گرم باشد از آتش جهنم گرم تر نیست: گفت:  امروزه پوشش نامناسب و نامتعارف برخی از زنان و دختران در جامعه باعث شده تا فضای مسمومی را در اقصی نفاط کشور به خصوص مناطق گردشگری شاهد باشیم.

  وی با اشاره بر اینکه عده ای از دختران برای جلب توجه با ظاهری فریبنده در جامعه حضور می یابند می گوید: بسیار مشاهده شده که حتی جوانان و مردان هم طیف آنها نیز برای انتخاب همسرهای خود تاکید دارند با افراد محجبه وصلت کنند.

  یکی از مادران فیروزکوهی در گفتگو با پایگاه خبری دیمه نیوز با بیان اینکه جو جامعه به گونه ای شده که بی حجابی ارزش شمرده می شود می گوید: اکثریت همکلاسی های بچه هایم بدون چادر در مدرسه حاضر می شوند که این موضوع باعث می شود فرزندم گاهی اوقات چادر را از سر خود در بیاورد.

  این زن خانه دار با اشاره بر اینکه متاسفانه بیشترین سهم مردم شهرستان فیروزکوه از مناطق گردشگری این شهرستان سو رفتارهای گردشگران شده ادامه می دهد: بیشترین چیزی که گردشگران برای ما بر جای می گذارند رواج زندگی غربی و بی عفتی و بی حجابی است، البته شنیده می شود برخی از دستگاهای فرهنگی در حال فعالیت در مناطق گردشگری شهرستان هستند اما فعالیت ها محدود بوده و یک عزم همگانی می طلبد.

  به گزارش دیمه نیوز، ذاتا حضور گردشگر در یک منطقه نه تنها بد نیست بلکه باعث رونق اقتصادی آن منطقه و تبادل فرهنگی می شود اما خدا نکند این تبادل فرهنگی از نوع هنجار شکنانه آن باشد.

  متاسفانه حضور کم رنگ متدینین در مناطق گردشگری، خود باعث شده تا بد حجابی ها پر رنگ شود، با کلید خوردن حضور گسترده خانواده های متدین و بانوان با حجاب جهت کم اثر کردن وجهه بی حجابی در این مکان ها  اقدام فرهنگی موثری خواهد بود که در سالم سازی فضاهای مسموم بسیار کمک کرده و خواهد کرد.

  طراحی سیاست های الزام آور برای پوشش موازی تبلیغات و نشر ارزش های اسلامی از سوی مراکزی که متولی القای فرهنگ و ارزش در جامعه هستند امروز حضورشان بیش از پیش نیاز است و باید همت مضاعف مجلس، دولت و ملت همراه با اقدام و عمل گمارده شود.

  برهنگی فرهنگی و فقدان فرهنگ لازم از یک طرف و افزایش محسوس دما در طرف دیگر باعث شده تا پوشش زنان جامعه دچار رذایل شده باشد.

  از همه مهم تر باید تدابیری صورت گیرد تا غیرت به مردان و حیا به زنان جامعه ما بازگردد تا جامعه ای که حکومتی اسلامی دارد با ملت اسلامی همگن شود تا گرمای ۴۰درجه نتواند دین ملت را بگیرد و ارزش ها و زیبایی های جامعه ما برای محرم و نامحرم هویدا شود.

  همچنین زنان وظیفه سنگینی در جامعه اسلامی برای احیا، حفظ و نشر ارزشهای اسلامی دارند چون حجاب و عفاف یادگار مادرشان حضرت زهرا (س) است و این مهم می طلبد که نقش پر رنگ تری نسبت به عفاف جامعه داشته باشند.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :
 • دسته‌ها