دیمه نیوز
امروز دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 43948
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
 •   

  چرا اسد، پوتین و اردوغان علیه داعش متحد نمی‌شوند؟

  اولویت‌های متفاوت دمشق، مسکو و آنکارا در مقابل داعش، معارضان سوری و پی.ک.ک مانع همکاری این سه در مبارزه علیه تروریست‌های داعش است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ به نقل از سناباد نیوز، گروه تروریستی داعش یک تهدید برای تمام جهان است، اما برای برخی از کشورها داعش را تهدید محسوب نمی شود و […]


  اولویت‌های متفاوت دمشق، مسکو و آنکارا در مقابل داعش، معارضان سوری و پی.ک.ک مانع همکاری این سه در مبارزه علیه تروریست‌های داعش است.


  1

  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ به نقل از سناباد نیوز، گروه تروریستی داعش یک تهدید برای تمام جهان است، اما برای برخی از کشورها داعش را تهدید محسوب نمی شود و بعضا وجود داعش مزایایی را هم برای آن ها داشته است.

  در سوریه، معارضان سوری به همراه داعش علیه شهروندان و دولت سوریه قرار گرفته اند، از همین رو اسد و پوتین دشمن شماره یک خود را این گروه ها قرار داده اند.

  مجله بیلد مدعی شده است که حملات هوایی مسکو بیشتر با هدف نابودی معارضان سوری انجام می گیرد و تروریست های داعش در اولویت پوتین قرار ندارند.

  کارشناسان بر این باورند که مسئله اصلی ترکیه در سوریه مقابله با داعش نیست، بلکه حزب کارگر کردها (پ.ک.ک) طرف مقابل ترک ها است. آنکارا با این هدف چشم خود را به روی عبور تروریست های خارجی از مرزهای ترکیه به سوی سوریه بسته است، تا با این کار بتواند تلاش کردها برای سکنی گزیدن در مناطق شمالی سوریه را از بین ببرند.

  آنکارا بر این باور است که با بیشتر شدن جمعیت کردها در مناطق شمالی و مرزی سوریه، پ.ک.ک موقعیت بهتری برای نفوذ در داخل خاک ترکیه و انجام اقدامات تروریستی خواهد داشت.

  در سوی دیگر نیز آمریکایی ها تمام سعی خود را می کنند تا داعش را در سوریه نابود کنند. اما ارزیابی ها نشان می دهد که آمریکا پیشروی قابل توجهی در این زمینه نداشته است و بیشتر عملیات ها صوری بوده اند. از نظر کارشناسان منطقه ای، آمریکا با داعش نمی جنگد چون از در کنترل قرار گرفتن سوریه توسط ایران بعد از داعش می هراسد.

  بنابراین می توان نتیجه گرفت که اولویت های متفاوت اسد، پوتین و اردوغان مانع همکاری در مبارزه علیه داعش می شود.

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank