دیمه نیوز
امروز شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 44026
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مرداد, ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۱
 •   

  رژیم صهیونیستی نماینده حماس رابازداشت کرد

  نظامیان صهیونیست شیخ حسین ابوکویک نماینده جنبش مقاوت اسلامی (حماس) در کمیته سازماندهی انتخابات شهرداری های فلسطین را بازداشت کرد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ حماس بازداشت شیخ حسین ابوکویک را ‘تلاش برای اعمال نفوذ در نتیجه انتخابات’ نامید و آن را محکوم کرد. این نخستین انتخابات در فلسطین از سال ۲۰۱۲ تاکنون است. […]


  نظامیان صهیونیست شیخ حسین ابوکویک نماینده جنبش مقاوت اسلامی (حماس) در کمیته سازماندهی انتخابات شهرداری های فلسطین را بازداشت کرد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ حماس بازداشت شیخ حسین ابوکویک را ‘تلاش برای اعمال نفوذ در نتیجه انتخابات’ نامید و آن را محکوم کرد. این نخستین انتخابات در فلسطین از سال ۲۰۱۲ تاکنون است.

  ارتش رژیم صهیونیستی بازداشت این مقام حماس را تایید و بدون ذکر جزییات، ابوکویک را به دست داشتن در فعالیت های تروریستی متهم کرد.
  این انتخابات که سومین انتخابات شهرداری های فلسطین از زمان امضای پیمان اسلو در سال ۱۹۹۳ است در تاریخ ۸ اکتبر (۱۷ مهر) برگزار خواهد شد.
  حماس پیشتر انتخابات سال ۲۰۱۲ را تحریم کرده بود اما به تازگی اعلام کرده است که در انتخابات آتی شرکت خواهد کرد. روند ثبت نام برای حضور در انتخابات از دیروز (سه شنبه) آغاز شده است.
  انتخابات پارلمانی فلسطین از سال ۲۰۰۶ که حماس در آن پیروز شد تاکنون برگزار نشده است.
  پس از انتخابات مذکور اختلافات میان جنبش فتح به ریاست محمود عباس و حماس آغاز شد و در نتیجه اخراج سیاستمداران وفادار به فتح از غزه، دو دولت موازی در این باریکه و در کرانه باختری تشکیل شد.
  تاکنون تلاش برای تشکیل دولت وحدت ملی در میان احزاب فلسطینی به نتیجه نرسیده است.
  منبع: ایرنا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank