دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 46023
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آبان, ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۴
 •   

  واکنش کوتاه‌مدت بازار طلا و دلار به انتخابات آمریکا

  در حالی که روز چهارشنبه با اعلام پیروزی ترامپ بر کلینتون بازراهای جهانی را دستخوش تغییر کرد اما نرخ‌های طلا و دلار در ساعات پایانی بازار نشان از آن دارد که این نوسانات تنها متأثر از بار روانی بوده است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ در طی هفته‌ای که پشت سر گذاشته شد، اتفاقات […]


  در حالی که روز چهارشنبه با اعلام پیروزی ترامپ بر کلینتون بازراهای جهانی را دستخوش تغییر کرد اما نرخ‌های طلا و دلار در ساعات پایانی بازار نشان از آن دارد که این نوسانات تنها متأثر از بار روانی بوده است.


  1038778به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ در طی هفته‌ای که پشت سر گذاشته شد، اتفاقات اقتصادی خاصی در بازارهای جهانی رخ نداد و تنها بازار طلا و ارز همچون دیگر بازارها در پی اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تحت تأثیر قرار گرفت.

  در بررسی‌های اولیه از بازار طلا و دلار می‌توان به این نتیجه رسید که این دو مؤلفه اقتصادی تاثیرگذار در سطح جهانی مسیر خلاف جهت یکدیگر را در پیش گرفته‌اند و در حالی که طلا در بازارهای جهانی روند نزولی را در طی یک هفته در پیش گرفته است، دلار آمریکا در بازار آزاد روند مثبت را برای خود انتخاب کرده است.

  اونس جهانی

  اونس جهانی هفته را با نرخ ۱۳۰۵ دلار آغاز کرد و این نرخ به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی در روز یکشنبه بار دیگر تکرار شد. بازار جهانی طلا رفته رفته با نزدیکی به روزهای پایانی هفته روند نزولی به خود گرفت و تا پایان معاملات روز پنجشنبه آخرین نرخ‌های ثبت شده در کانال ۱۲۰۰ واحدی داد و ستد شد.

  البته در روز چهارشنبه با اعلام انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا بازار جهانی طلا دستخوش تغییر شد و با تغییر کانال ارزشی خود یکبار دیگر به کانال ۱۳۰۰ واحد رسید، ارزشی که آنچنان پایدار نبود.

  روند کلی بازار جهانی طلا در هفته مورد بررسی روندی نزولی بوده و با توجه به این مسیر نزولی احتمال داده می‌شود ارزش طلا در هفته آینده نیز کاهشی باشد.

  واکنش کوتاه‌مدت بازار طلا و دلار به انتخابات آمریکا/ بازار داخلی برخلاف بازار جهانی به سکسکه افتاد

  دلار آمریکا

  بررسی کلی بازار دلار در هفته مورد بررسی نشان از آن دارد که ارزش دلار در این هفته روند صعودی به خود گرفته است، نکته قابل توجه آن است که برخلاف رویه عادی ارزش دلار در پایان معاملات روز یکشنبه تفاوتی با ارزش آن در روز شنبه نداشته است.
  ارزش دلار تا پایان روز دوشنبه ثابت بود و در طی معاملات روز سه شمبه روند صعودی را در دستور کار خود قرار داد که تا پایان هفته این روند برای ارزش دلار ادامه داشت.
  بررسی‌ها نشان از آن دارد که در روز چهارشنبه که پیروزی ترامپ اعلام شده است، ارزش دلار شیب تندی برای افزایش قیمت به خود گرفته است.

  واکنش کوتاه‌مدت بازار طلا و دلار به انتخابات آمریکا/ بازار داخلی برخلاف بازار جهانی به سکسکه افتاد

  طلای خام ۱۸ عیار

  اما برخلاف اونس جهانی و دلار آمریکا که یک مسیر واحد را در پیش گرفته‌اند، طلای خام ۱۸ عیار مسیر افزایش و نزول را بر یک مسیر واحد ترجیح داده اسن البته بررسی کلی ارزش گذاری طلای خام ۱۸ عیار که برگرفته از ارزش اونس و دلار است بیان می‌کند که ارزش طلای خام ۱۸ عیار در طی یک هفته کاهش قیمت داشته است زیرا قیمت آغازین هفته بیشتر از قیمت انتهایی هفته بوده است.

  بیشترین قیمت برای طلای خام ۱۸ عیار دقیقاً در روز غیبت اونس و خواب دلار رقم خورده است و در حالی که رئز چهارشنبه با اعلام پیروزی ترامپ طلا روند صعودی به خود گرفت اما نرخ‌های نهایی گواه آن را دارد که این رفت و برگشت متأثر از ترامپ و کلینتون تنها بار روانی داشته است.

  واکنش کوتاه‌مدت بازار طلا و دلار به انتخابات آمریکا/ بازار داخلی برخلاف بازار جهانی به سکسکه افتاد

  سکه تمام بهار

  سکه همچون طلای خام ۱۸ عیار متأثر از رفتار اونس جهانی و دلار آمریکا در بازار آزاد است، اما نکته قابل توجه آن است که سکه نیم نگاهی به ارزش گذاری طلای خام ۱۸ عیار دارد.

  اما بررسی‌های ابتدایی نشان از آن دارد که سکه برخلاف طلای خام ۱۸ عیار در پایان هفته ارزش بالاتری نسبت به قیمت اول هفته از خود به ثبت رسانده است، البته در این میان شباهتی برای سکه تمام و طلای خام ۱۸ عیار می‌توان در نظر گرفت زیرا هر دو یک مسیر واحد ارزش گذاری را در پیش نگرفته‌اند و نوسان بیش از حد را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

  به گزارش میزان سکه تمام دقیقاً در روز اعلام پیروزی ترامپ بر علیه کلینتون بیشترین ارزش خود را به ثبت رسانده و لازم به ذکر است که ارزش سکه در روز چهارشنبه حتی به بیش از یک میلیون ۱۳۰ هزار تومان رسید.

  واکنش کوتاه‌مدت بازار طلا و دلار به انتخابات آمریکا/ بازار داخلی برخلاف بازار جهانی به سکسکه افتاد
  منبع:راه دانا

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank