- پایگاه خبری دیمه نیوز - http://dimehnews.ir -

از سخنان یک جانبه میرزایی نیکو تا ساکت باش!/ سوال هایی که بی پاسخ ماند/میرزایی نیکو:ماه ربیع الاول،ماه اسلام رحمانی است!


نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در همایش گرامی داشت روز دانشجو گفت:ماه ربیع الاول، ماه برکت و نزول محبت الهی و مهربانی و ماه اسلام رحمانی است، این مراسم با حواشی زیادی، از جمله ترک سالن توسط دانشجویان در اعتراض به سخنان یک جانبه میرزایی همراه بود.


1 [1]

به گزارش  پایگاه خبری دیمه نیوز [2]، قاسم میرزایی نیکو نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامی داشت روز دانشجو در فیروزکوه ضمن گرامی داشت ماه ربیع الاول اظهار داشت: ماه ربیع الاول، ماه برکت و نزول محبت الهی و مهربانی و ماه اسلام رحمانی است.

وی در ادامه بیان کرد» در هیچ زمانی به این میزان تبلیغات در خصوص اسلام صورت گرفته نشده است، کاری که در ایران و مجموعه کشور های اسلامی در رابطه با تبلیغات اسلامی انجام شده بی نظیر بوده و قابل سنجش با گذشته نیست، اما حاصل آن چه بوده؟ دروغ، فساد، تباهی، فقر، تنگ دستی، جنگ، داعش.

میرزایی گفت: روز دانشجو روز ظلم ستیزی است، روز حرکت بر علیه استکبار و استبداد است، این روز روزی است که سابقه بیش از ۱۲۰ سال مبارزات کشور را بدنبال دارد، دانشجو تنها کسی بوده که نه بیم جان داشته نه غم نان، دانشجو همیشه زجر کشه تمامی مسائل بوده، همه جا هم دانشجو را قربانی کردیم، هم در عزا هم در عروسی سر دانشجو را بریدیم.

وی افزود: دانشجویان در مبارزات نفر اول بوده اند، زیرا کشور به دنبال مبارزه با استبداد بوده تمامی کسانی که دل در گرو آزادی داشتند، دل در گرو ظلم ستیزی داشتند به دنبال پیشرفت مملکت بوده اند، تبلور این قضایا شد جمهوری اسلامی، و قانون اساسی شد میوه این حرکت، باید این را قدر بدانیم و پای آن بایستیم، صرفاً به استقلال یا جمهوری توجه نکنیم، قانون اساسی اینگونه نیست که ما به بخشی توجه کنیم و به بخش دیگر توجه نکنیم، قانون اساسی حاصل خون شهدا، بویژه شهدای دانشجو است.

میرزایی نیکو با اشاره به قرائت بیانیه بسیج دانشجویی اظهار کرد: دولت آقای روحانی زمانی که سکان کار را بدست گرفت، خوب می دانید که مملکت در چه شرایطی قرار گرفته بود، نفت ۱۲۰ دلاری به نفت پایین تر از ۳۰ دلار تبدیل  و بعد ۵۸۰ هزار میلیارد بدهی تحویل دولت می شود، تورم ۴۵ درصد، رشد اقتصادی منفی ۰.۶ درصد، سرمایه گذاری زیر سه درصد،چیزی در کشور نبوده، خاکی بر سر ما ریختن که امکان ندارد حالا حالا ها درست شود.

در این لحظه یکی از دانشجویان با بیان اینکه، قرار بود مشکلات ۱۰۰ روزِ حل شود به سخنان میرزایی نیکو واکنش نشان داد، میرزایی نیکو گفت: گوش کنید، اجازه بدید حرفم تمام شود در خدمت شما هستم.

وی ادامه داد: شرایط کشور شرایط وحشتناکی بوده، امکان نداشته که نامه ای را مقام معظم رهبری داده باشند و آقای روحانی پیگیری نکرده باشند و در رابطه با برجام همیشه خدمت رهبری جلسه داشته و گزارش می دادند، کاری نداریم الان کشوری در حال بد عهدی است که به ضرر خود آن کشور هم خواهد بود اما ۵ کشور دیگر پای کار بودند.

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این دولت که ما را از منجلاب تاریکی ها به جایی آورده که ما می توانیم بعد از تمام مسائلی که بوده گفتگو کنیم، می توانیم کاری کنیم که نفت کش های ما خودشان، در آب ها بین المللی حرکت کنند، می تواند پول نفت برگردد.

میرزایی افزود: آنچه که کشور با آن مواجه است بحران دروغ و فساد است، بیایید ببینید فسادها را چه افرادی انجام دادند؟! من در همین دانشگاه در تبلیغات انتخاباتی گفتم من هیچ قولی نمیدم که برای این مردم زجر کشیده چه کاری می توانم انجام دهم، من نمی توانم پل بسازم، استاندار یا فرماندار تایید کنم، اما می توانم قول بدهم من دروغ نگویم، بدعهدی نکنم، به اموال این مردم دست برد نزنم.

وی افزود: پول نداریم، تحریم که هستیم، بودجه کشور با وحشتناک ترین شکل مواجه است، همه به دنبال باند بازی و خط بازی اند، همه به دنبال به یغما بردن اموال درب و داغون کشور هستند.

وی گفت: ۲۰۰ هزار نفر مجموعه کل جمعیت شهرستان های دماوند و فیروزکوه می باشد، ماهی ۴۵ هزار تومان به هر نفر یارانه می دهیم، مجموعاً ماهی ۹ میلیارد تومان به مردم یارانه دادیم کل بودجه ای که دو شهرستان بعد از ۸ ماه سال توانستم جذب کنند، سه میلیارد نشده است، با ۹ میلیارد می توان ۹۰ میلیارد یارانه تعریف کرد.

میرزایی ادامه داد: تا به حال ۵ برنامه ۵ ساله داشتیم، برنامه ششم توسعه هم در حال تدوین است، تنها برنامه ای که موفق بوده برنامه زمان آقای خاتمی برنامه سوم بوده که تمام شاخص های آن رشد داشته است.

صحبت های یک جانبه میرزایی نیکو بار دیگر مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفت، میرزایی نیکو در واکنش به اعتراض دانشجویان گفت: ساکت باشید،اجازه بدهید من صحبتم را انجام دهم، خیلی ناراحتید می توانید گوش نکنید! این واکنش میرزایی نیکو سبب ترک کردن سالن توسط دانشجویان شد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با پایان دادن به سخنان خود گفت: من دفاع از حق و حقیقت می کنم، امکان ندارند من بخواهم حرفی را بزنم که نتوانم جوابی به آن بدهم.

میرزایی نیکو که از معترضین خواسته بود، اجازه دهند تا سخنانش تمام شود و بعد جوابگوی اعتراضات دانشجویان باشد، بعد از اتمام سخنانش به سرعت سالن همایش را ترک کرد و سوالات دانشجویان بی جواب ماند!!!

انتهای خبر/