دیمه نیوز
امروز شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 47234
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۱
 •   

  نام آیت‌الله هاشمی با انقلاب همراه بود/ ایشان جزو بزرگان نسل انقلاب بود

  حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را جزو بزرگان نسل انقلاب دانست و گفت: نام ایشان با انقلاب همراه بود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ، حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به مقام معظم رهبری، ملت ایران و خانواده ایشان تسلیت عرض […]


  حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را جزو بزرگان نسل انقلاب دانست و گفت: نام ایشان با انقلاب همراه بود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز ، حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به مقام معظم رهبری، ملت ایران و خانواده ایشان تسلیت عرض کرد و ابراز داشت: این خبر به همان اندازه که ناگهانی بود، تکان دهنده و تاسف‌‌آور هم بود.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارتباط با عملکرد ایشان در طول دوران زندگانی‌اش اظهار داشت: نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با انقلاب همراه بود. هرگاه سخن از ایشان به میان می‌آمد، انقلاب تداعی می‌شد و نقش ایشان در این موضوع پررنگ بود.

  وی افزود: کسانی که با تاریخ انقلاب قبل از پیروزی آشنا هستند، از مبارزات ایشان برای حفظ نظام خبر دارند. ایشان شکنجه‌های زیادی را تحمل کردند و برای پیروزی انقلاب سختی‌های زیادی کشیدند.

  عادل به تمجید از دبیر فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخت و عنوان کرد: مرحوم هاشمی رفسنجانی حتی در بحث قلم هم خوش درخشیدند و آثاری چون «امیرکبیر؛ قهرمان بزرگ مبارزه با استعمار» و ترجمه کتاب «سرگذشت فلسطین» را تالیف کردند. نقش ایشان در کنار امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را نمی‌توان نادیده گرفت و می‌توان گفت که ایشان جزو بزرگان نسل انقلاب بودند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: نقش ایشان در تشکیل خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، قانون اساسی و سایر صحنه‌های مهم و حساس را از یاد نمی‌بریم.

  وی اضافه کرد: ایشان هم‌چنین در نماز جمعه، دفاع مقدس، جهاد سازندگی و ریاست جمهوری نیز وظیفه‌های مهمی را برعهده داشتند که از پس آن‌ها به خوبی برآمدند.

  عادل در اظهارات پایانی خود بیان داشت: بعد از دوران ریاست جمهوری نیز اداره مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشتند که ما سال‌ها در محضرشان بودیم و از قدرت مدیریت ایشان استفاده کردیم و مسائل بسیاری را آموختیم.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم خداوند ایشان را مورد رحمت خود قرار دهد و پایه‌های این انقلاب که مرحوم رفسنجانی هم از موسسان آن بود را استوارتر سازد.

   

  منبع:تهران نیوز
  انتهای متن/*


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank