دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 51058
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
 •   

  امام (ره) در مباحث علمی یکه‌تاز بود/ایشان وظیفه و تکلیف زمان خود را به خوبی درک می‌‌کردند

  مدرس حوزه علمیه شهرستان فیروزکوه، گفت: در زمانی که کسی جرات نداشت از صاحب جواهر سخنی بگوید امام (ره) از صحبت‌های صاحب جواهر که از علمای بزرگ بودند، استفاده می‌کردند و سخنان ایشان را در بازگو و نقد می‌کردند. آیت‌الله عنایت‌الله دریاباری، مدرس و موسس حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان فیروزکوه، در گفت‌وگو با پایگاه […]


  مدرس حوزه علمیه شهرستان فیروزکوه، گفت: در زمانی که کسی جرات نداشت از صاحب جواهر سخنی بگوید امام (ره) از صحبت‌های صاحب جواهر که از علمای بزرگ بودند، استفاده می‌کردند و سخنان ایشان را در بازگو و نقد می‌کردند.


  آیت‌الله عنایت‌الله دریاباری، مدرس و موسس حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان فیروزکوه، در گفت‌وگو با پایگاه خبری دیمه نیوز، در خصوص بیست‌و هشتمین سالگرد ارتحال امام (ره) گفت: حضرت امام (ره)، چه در دوران زندگی، چه در دوران طلبگی، چه در دوران تدریس، چه در دوران مرجعیت و چه در دوران رهبریت همواره استوار و محکم و متوکل به خداوند بود؛ ایشان وظیفه و تکلیف زمان خود را به خوبی درک می‌کرد؛ در دوران طلبگی خود مقید به درس و بحث و مطالعه بود؛ در دوران تدریس خود مطالعات زیادی داشتند.

  وی در ادامه اذعان داشت: حضرت امام (ره) مقید در فلسفه، علاقه‌مند به ملاصدرا بود؛ زمانی که فقه را شروع کردند بسیار خوب نظرات را نقل و نقد می‌‌کردند، بحث اصول ایشان مورد گفت‌وگو در حوزه‌ها است؛ هر استادی که بخواهد در اصولی درس دهد امام (ره) در آن اصول و بحث علمی نظر دارد.

  دریاباری در خصوص دوران حضور امام (ره) در نجف اظهار داشت: در زمانی که کسی جرات نداشت از صاحب جواهر سخنی بگوید امام (ره) از صحبت‌های صاحب جواهر که از علمای بزرگ بودند، استفاده می‌کردند و سخنان اینها را بازگو می‌کردند؛ کسی نمی‌توانست سخنان اینها را نقد یا نقل کند؛ گاهی سخنان اینها نقد و انتقاد می‌کرد چرا که امام (ره) در فلسفه پیشرو بود.

  وی بیان کرد: برخی خرده می‌گرفتند که چرا سخنان صاحب جواهر توسط امام (ره) نقد می‌شود و امام (ره) می‌گفتند شما سخنان من را رد کنید؛ آنها نمی‌توانستند سخنان امام (ره) را که علمیت کامل در فلسفه دارد رد کنند؛ در بحث‌های علمی ایشان یکه‌تاز بودند.

  این مدرس حوزه علمیه در خصوص شخصیت سیاسی امام (ره) اذعان داشت: در مسئله سیاسی امام (ره) بیشتر دقت داشت و اقدامات استعمار و استکبار دوران خود را برای مردم بازگو می‌کرد؛ امام (ره) مردم را هوشیار می‌کردند که در مقابل آنها باید چه کنند و مقابله با ظلم را می‌طلبید.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank