دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 50910
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ خرداد, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
 •   

  صدور برخی گناهان از سوی انسان به دیگران ضربه می‌زند/ خطاب به مسئولین است

  با توجه به حلول ماه مبارک رمضان، پایگاه خبری دیمه نیوز، درصدد است نکاتی از بیانات مقام معظم رهبری را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام در سال ۹۵ با تاکید بر این که گناهان دو جورند و صدور برخی گناهان به دیگران […]


  با توجه به حلول ماه مبارک رمضان، پایگاه خبری دیمه نیوز، درصدد است نکاتی از بیانات مقام معظم رهبری را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام در سال ۹۵ با تاکید بر این که گناهان دو جورند و صدور برخی گناهان به دیگران ضربه می‌زند، گفتند: توبه‌ی ما از کدام گناه است؟ گناهان دوجورند: یک گناهی است که فقط به خود انسان ضربه وارد می‌کند، یک گناهی است که صدور آن از انسان به دیگران ضربه میزند؛ چیزی را که این دندان انسان مَزق می‌کند و می‌جَود، گاهی یک چیز سختی است، خود دندان می‌شکند، به جای دیگری ضرر نمیرسد؛ [امّا] گاهی انسان با این دندان غذایی را می‌خورد که کبد انسان را از کار می‌اندازد؛ کبد تقصیری نداشت، تقصیر این دندان بود؛ گناهان ما گاهی این‌جوری است.

  ایشان تاکید کردند: ما یک حرکتی را انجام می‌دهیم، یک سخنی را می‌گوییم، یک راهی را می‌رویم، [که] جامعه ضرر می‌کند، کشور ضرر می‌کند؛ این‌جور گناهان، گناهان مهمّ و بزرگی است؛ فرمود: وَ اتَّقوا فِتنَهً لا تُصیبَنَّ الَّذینَ ظَلَموا مِنکُم خآصَّه؛ گاهی کسی ظلمی می‌کند، جزائی که خدای متعال برای آن ظلم قرار می‌دهد فراگیر است و جامعه را فرامی‌گیرد؛ از چنین ظلمی، از چنین فتنه‌ای باید پرهیز کرد؛ این خطاب به ما مسئولین است، آحاد مردم مخاطب به این خطاب نیستند؛ ما مسئولین هستیم که [هم‌] می‌توانیم کاری بکنیم که زیان آن به جامعه برسد؛ هم می‌توانیم عکسش عمل کنیم، کاری کنیم که نفع آن به جامعه برسد.

  مقام معظم رهبری اذعان داشتند: جامعه‌ی یک کشور با یک نگاه مثل یک انسان واحد است؛ همچنان‌که در انسان واحد یک عضو ممکن است عملی انجام بدهد که بقیّه‌ی اعضا را درگیر کند، در جامعه هم همین‌جور است؛ حوادثی برای جامعه پیش می‌آید، عدّه‌ای بی‌گناهند در آن حادثه؛ اگر بنا باشد که از چنین گناهی ما پرهیز کنیم خیلی باید مراقب باشیم؛ این فضای ماه رمضان این را بایستی به ما تعلیم بدهد، این را بایستی به خودمان تلقین کنیم، واقعاً احساس مسئولیّت کنیم، هرجا هستیم.

  خطاب رهبری در این بیانات به مسئولین نظام جمهوری اسلامی است؛ مسئولینی که در تصمیمات خود اولویت را جامعه و نفع مردم نمی بینند؛ شاید بتوان گفت امضای اسنادی همچون سند ۲۰۳۰ مثال واضحی برای تصمیماتی باشد که جامعه و نسل‌های آینده را درگیر می‌کند؛ مصداق آشکار غذایی که با دندان خورده می‌شود اما کبد را از بین می‌برد.
  *بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام، ۲۵-۳-۹۵

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها : , , ,

 • Alexa Traffic Rank