دیمه نیوز
امروز شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 50700
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
 •   

  ما مسلح به الله اکبریم/ کشور ما جوان است و اگر غفلت کنیم جوانان را از دست ما می‌گیرند

  مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان فیروزکوه به مناسبت سوم خرداد در مزار شهدای شهرستان با حضور معاون هماهنگ‌کننده سپاه سیدالشهداء استان تهران، سرهنگ زنگنه، برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان فیروزکوه به مناسبت سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر، در مزار شهدای این شهرستان […]


  مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان فیروزکوه به مناسبت سوم خرداد در مزار شهدای شهرستان با حضور معاون هماهنگ‌کننده سپاه سیدالشهداء استان تهران، سرهنگ زنگنه، برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان فیروزکوه به مناسبت سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر، در مزار شهدای این شهرستان برگزار شد.
  این مراسم با سخنرانی سرهنگ پاسدار یدالله سلیمانی، فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه، شروع شد. وی تاکید داشت: ما قدردان مجاهدت و از خودگذشتگی شهدا و خانواده معظم آنها هستیم؛ ما قدردان انقلاب اسلامی هستیم؛ ما قدردان وجود ولایت فقیه هستیم؛ ما قدردان حضور چشمگیر مردم در همه عرصه‌های انقلاب اسلامی هستیم.
  فرمانده سپاه اظهار داشت: مردم فیروزکوه از دیرین انس و الفت عمیقی با انقلاب اسلامی دارند و گواه این امر شهدایی هستند که این شهرستان تقدیم نظام اسلامی کرده است.
  در ادامه معاون هماهنگ‌کننده سپاه سیدالشهداء استان تهران، سرهنگ زنگنه، اذعان داشت: شهدا جان دادند تا امانتی که به دست ما رسیده است حفظ کنیم؛ در قرارداد الجزایر مرزهای ایران و عراق مشخص شد ولیکن بعد از گذشت دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن به واسطه عراق و صدام به ایران حمله کردند؛ از قبل کارهایی انجام می‌شد و نشان از یک مسئله و دعوای بین دو کشور داشت.
  وی ادامه داد: هدف صدام از حمله به ایران چند چیز بود؛ یک این که بر اروندرود تسلط یابد؛ دوم این که خود را از پادشاهان برتر اعراب بداند؛ تجزیه خوزستان از ایران و در نهایت از بین بردن نظام جمهوری اسلامی از جمله اهداف صدام بود؛ بچه های خرمشهر ۳۵ روز مقاوم کردند اما با خیانت های بنی صدر خرمشهر در ۴ آبان ماه ۵۹ به دست عراقی ها اشغال شد.
  زنگنه با اشاره به این که صدام به مدت ۵۷۵ روز بر خرمشهر تاخت، اظهار داشت: صدام بعد از اشغال خرمشهر اعلام کرد محمره آزاد شد و لباس سفید عربی بر تن کرد، تمام این تلاش‌ها برای جداسازی خوزستان از ایران بود؛ با ۳۰۰ تن تی‌ان‌تی خانه‌های مردم را ویران کردند؛ بر دیوارهای خرمشهر نوشتند که ما آمده‌ایم بمانیم؛ بعد ۵۷۵ روز در سوم خرداد ۶۱ با ایثارگری جوانان، خرمشهر آزاد شد.
  معاون هماهنگ‌کننده سپاه سیدالشهداء استان تهران، با اشاره به این که در حملات عراق ۳۷ هزار نظامی عراقی حضور داشتند، گفت: در عملیات بیت‌المقدس ۱۹ هزار عراقی اسیر شدند؛ ۱۷ هزار عراقی کشته یا زخمی شدند؛ در این مبارزه ۶ هزار رزمنده سپاهی و ارتشی و بسیجی ایران به شهادت رسیدند.
  وی تاکید داشت: امروز ما امانت دار آن شهدا هستیم؛ چند نکته در آزادسازی خرمشهر وجود دارد؛ همه عملیات‌ها با رمز ائمه اطهار و متبرک به نام اهل بیت (ع) بود؛ وحدت کلمه در بین رزمندگان ما وجود داشت؛ امام (ره) فرمود اگر با هم باشید دشمن کاری نمی‌تواند بکند، در جبهه ها کرد و لر و فارس با هم بودند؛ ۵۴ کشور دنیا به صدام کمک می کردند اما ما توکل به خدا داشتیم؛ رزمندگان ما توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار داشتند.
  زنگنه با تاکید بر این که رمز پیروزی در دفاع مقدس اطاعت از رهبری بود، بیان کرد: اطاعت از رهبری و ولایت پیروزی میدان را در پی دارد؛ ما مسلح به الله اکبریم؛ بحث دیگر رزمندگان ما این بود که شهادت پذیری الگوی جوانان ما بود؛ جوانان ما برای رفتن به میدان مین و خط مقدم جبهه از هم سبقت می‌گرفتند؛ ۳۸ سال دشمن در این فکر بود انقلاب ما را به بن‌بست بکشاند که با یاری اهل بیت (ع) چنین نشد.
  وی اذعان داشت: اینها از صدقه سر امام زمان و شهدا و امام و و رهبر ما است؛ کشور ما جوان است و اگر غفلت کنیم جوانان را از دست ما می‌گیرند؛ سندی امضا می‌شود که در مدارس ابتدائی قرآن تدریس نشود؛ دختران و پسران تا سن ۱۲ سالگی مسائل جنسی را بیاموزند؛ هیچ جوانی تا سن ۱۸ سالگی دست به سلاح نبرد؛ در دوران قبل از مدرسه بحث دینی و قرآن و آموزه‌های قرآنی نباشد؛ انقلاب ما این را می‌خواهد؟
  زنگنه با تاکید بر این که امروز وامدار شهدا هستیم، گفت: کجای دنیا چنین دموکراسی را می‌بینید که مردم ۷۴ درصد برای انتخاب رئیس جمهور خود شرکت کنند و به نظام اسلامی خود بعد از ۳۸ سال رای بدهند؛ اینها ارزش دارد؛ در جای جای دنیا و در کشورهایی که ادعای آزادی و امنیت دارند داعش چه کرده است و در کشور ما سربازان امام زمان (عج) همانند دیدبانی قوی از مملکت امام زمان (عج) پاسداری می‌کنند؛ باید قدر امنیت کشور را بدانیم.
  وی اذعان داشت: حسین فهمیده جوان ۱۳ ساله‌ای است که امام (ره) آن چنان از او یاد می‌کند؛ برخی افراد عادت به نیش زدن دارند و ما نباید با این نیش‌ها و طعنه‌ها عقب بنشینیم؛ کسانی که طعنه می‌زنند شیطان هستند و مرض دل دارند؛ امروز در کشور خود امام رضا (ع) و خانم فاطمه معصومه (س) را داریم و نباید توسل را فراموش کنیم.
  در ادامه برنامه از خانواده‌های شهدا و جمعی از جانبازان شهرستان قدردانی شد؛ در پایان مراسم، گلزار شهدای شهرستان فیروزکوه گلباران شد.


  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank