دیمه نیوز
امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 51406
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
 •   

  برگزاری مراسم گلاب گیری به مناسبت فرا رسیدن هفته جهاد و کشاورزی/طاهری: کشت گل محمدی در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است

  مراسم گلاب‌گیری به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با حضور فرماندار شهرستان فیروزکوه، نورالله طاهری، و برخی از مسئولین این شهرستان در شرکت کشت و صنعت باریجه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، به مناسبت هفته جهاد کشاورزی مراسم‌ گلاب‌گیری با حضور فرماندار شهرستان فیروزکوه، نوالله طاهری، و برخی از مسئولین شهرستان در شرکت […]


  مراسم گلاب‌گیری به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با حضور فرماندار شهرستان فیروزکوه، نورالله طاهری، و برخی از مسئولین این شهرستان در شرکت کشت و صنعت باریجه برگزار شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، به مناسبت هفته جهاد کشاورزی مراسم‌ گلاب‌گیری با حضور فرماندار شهرستان فیروزکوه، نوالله طاهری، و برخی از مسئولین شهرستان در شرکت کشت و صنعت باریجه برگزار گردید.

  خلیل اهنزی، معاونت اداری-مالی جهاد کشاورزی در این مراسم ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز هفته جهاد کشاورزی، اذعان داشت: گونه‌ای که با توجه به اقلیم شهرستان فیروزکوه و هم‌چنین کم مصرف‌ بودن در زمینه آب مورد مطالعه در سطح شهرستان بود، گل محمدی است؛ کشت گل محمدی در جهت تغییر الگوی کشت در منطقه با توجه به خرده مالی بودن اراضی کشاورزی منطقه و استفاده بهینه از آب مناسب شناخته شده است.

  وی اظهار داشت: در دوره‌های آموزشی که توسط جهاد کشاورزی برای کشاورزان برگزار می‌شود تلاش بر این است که کشاورزان نسبت به تغییر الگوی کشت رغبت بیشتری پیدا کنند و این شامل طرح‌هایی است که کم‌آب‌بر باشند؛ این مسئله تحت عنوان طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در سطح شهرستان اجرایی می‌شود.

  در ادامه نورالله طاهری، فرماندار شهرستان فیروزکوه، کشت گل محمدی را در راستای تغییر الگوی کشت دانست و اذعان داشت: کشت گل محمدی در جهت تحقق شعار سال که اقتصاد مقاومتی، تولید و استغال است، تعریف می‌شود؛ افزایش کاشت گل محمدی در شهرستان فیروزکوه برای کشاورزان پردرآمد، اشتغالزا و مقرون به صرفه در هزینه‌های آب خواهد بود.

  وی در این زمینه برنامه ریزی دقیق و جامع را از مدیریت جهاد کشاورزی خواستار شد و در پایان به همراه کلیه مدعوین از مراحل گلاب‌گیری با دستگاه صنعتی و باغ گل محمدی بازدید به عمل آمد.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :
 • Alexa Traffic Rank