دیمه نیوز
امروز جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 52416
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ تیر, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
 •   

  امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر سبب کاهش جرایم در جامعه می‌شود/دشمنان در جهت تضعیف جایگاه امربه‌معروف و نهی‌از منکر قدم برمی‌دارند

  علی اکبر اسفندیار گفت: شمنان ما می‌دانند چیزی که جامعه را نجات می‌دهد امربه‌معروف و نهی‌از منکر است؛ رسانه‌های بیگانه تصویری را منتشر کردند و در پائین این تصویر نوشتند چه دلیلی دارد یک روحانی با جان یک فرد بازی کند. علی اکبر اسفندیار، کارشناس امور اجتماعی و رسانه‌ای، در گفت وگو با پایگاه خبری […]


  علی اکبر اسفندیار گفت: شمنان ما می‌دانند چیزی که جامعه را نجات می‌دهد امربه‌معروف و نهی‌از منکر است؛ رسانه‌های بیگانه تصویری را منتشر کردند و در پائین این تصویر نوشتند چه دلیلی دارد یک روحانی با جان یک فرد بازی کند.


  علی اکبر اسفندیار، کارشناس امور اجتماعی و رسانه‌ای، در گفت وگو با پایگاه خبری دیمه نیوز، در خصوص حمله به حجت‌الاسلام ذوالفقاری در متروی شهر ری گفت: اتفاقی که در متروی شهر ری رخ داد بازتاب‌های کشورهای خارجی مبنی بر تضعیف مسئله امر به معروف و نهی از منکر قبل از واکنش جمهوری اسلامی، را دربرداشت؛ رسانه‌های بیگانه فوراً شروع به تخریب امر به معروف و نهی از منکر کردند.

  وی در ادامه افزود: دشمنان ما تیزتر و موشکافانه‌تر طرح‌ریزی می‌کند؛ رصد کردن کارهایی که برای ما روزمره و عادی است، را در برنامه کار خود دارند؛ همین امر سبب می‌شود قبل از این که ما واکنشی نشان دهیم آنها موضع‌گیری خود را اعلام می‌کنند تا جایگاه امربه‌معروف و نهی از منکر را که رکن دین اسلام است، تضعیف کنند.

  اسفندیار در خصوص جایگاه امربه‌معروف و نهی از منکر اذعان داشت: دشمنان ما می‌دانند چیزی که جامعه را نجات می‌دهد امربه‌معروف و نهی‌از منکر است؛ رسانه‌های بیگانه تصویری را منتشر کردند که در تصویر شخص ضارب عمامه روحانی را در دست داشت؛ در پائین این تصویر نوشتند چه دلیلی دارد یک روحانی با جان یک فرد بازی کند و دخالت بی‌جا در امور فرد داشته باشند تا باعث کشته شدن این فرد شود.

  وی با تاکید بر این که دشمنان قصد تضعیف جایگاه امربه‌معروف و نهی از منکر را دارند، خاطرنشان کرد: نمی‌خواهند روش و منش امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه بازگو شود و رشد یابد؛ این امر مقدس را می‌خواهند در نطفه خفه کنند؛ چیزی که مردم و جامعه را از نگاه فرهنگی و تمامی جوانب می‌تواند کمک کند، امربه‌معروف و نهی از منکر است.

  این فعال امور اجتماعی اشاره به نقش خانواده در ترویج امربه‌معروف و نهی از منکر کرد و گفت: منشا آموزه‌های دینی از خانواده و مدارس ابتدائی ما است؛ آموزش این امر از ابتدای کودکی روح فرد را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ مطالبی که زیر ۷ سالگی به کودک گفته می‌شود باور او در بزرگسالی خواهد شد.

  وی با تاکید بر این که امربه‌معروف تنها تذکر دادن نیست، اظهار داشت: اشتباه ما در این است که گمان می‌کنیم تنها راه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر تذکر دادن است؛ رفتار در جامعه اسلامی می‌تواند امربه‌معروف و نهی‌از منکر باشد؛ نگاه انقلابی و دینی حزب‌اللهی‌ها در وجود، رفتار، سبک زندگی و گفتار این افراد باشد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است؛ اگر چنین امری پایه‌گذاری شود خیلی از اتفاقات خواسته و ناخواسته خنثی می‌شود.

  اسفندیار با اشاره به این که امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر باعث کاهش خطاها در جامعه می‌شود، تاکید کرد: اگر امربه‌معروف اعم از تذکر لسانی و اقدام عملی در جامعه ترویج داده شود آمار جرم و جنایت در جامعه کاهش می‌یابد؛ نبود امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در جامعه موجب بروز هر گونه جنایتی در جامعه می‌شود و ما شاهد اتفاقاتی همچون تجاوز به کودک ۷ ساله هستیم.


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank