دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 52395
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ تیر, ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵
 •   

  بستر ارائه خدمات و نظام پرداخت باید در نظام سلامت اصلاح شود/ دولت بدهی‌های خود را به بیمارستانها پرداخت کند

  عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به بحث بیمه‌ها در طرح تحول سلامت گفت: بستر ارائه خدمات و نظام پرداخت باید اصلاح شود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ سیدمرتضی خاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در پاسخ به سوالی در مورد عقب بودن بیمه‌ها از طرح تحول سلامت اظهار کرد: در این خصوص […]


  عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به بحث بیمه‌ها در طرح تحول سلامت گفت: بستر ارائه خدمات و نظام پرداخت باید اصلاح شود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ سیدمرتضی خاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; در پاسخ به سوالی در مورد عقب بودن بیمه‌ها از طرح تحول سلامت اظهار کرد: در این خصوص دو نکته وجود دارد یعنی هم باید ساختار بیمه‌ها اصلاح و مورد بازبینی قرار گیرد و بیمه‌های توانمندشکل بگیرد و بیمه‌ها از حالت صندوقی خارج و به سمت صنعت شدن پیش بروند و هم اینکه بستر ارائه خدمات و نظام پرداخت در نظام سلامت اصلاح شود.

  وی افزود: طرح تحول سلامت بر بستر موجود که هزینه زا و فاقد کارآمدی لازم است اجرا شده است هرچند خود که خود طرح تحول سلامت برکات زیادی داشته اما بستر ارائه خدمات و هزینه‌ها باید بر اساس بندهای مربوط به نظام سلامت که در قانون برنامه ششم توسعه آمده قرار بگیرد تا مسیر را به درستی طی کند.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد بدهی بیمه‌ها به بیمارستانها گفت: امیدواریم امسال با تغییر رویکرد در نظام ارائه خدمات هزینه‌ها منطقی‌تر شود.

  وی بیان کرد: در گذشته اتفاقاتی افتاد که سبب انباشت بدهی‌هایی شد و به طور یقین دولت باید به تعهدات خود عمل کند.

  خاتمی با تاکید بر اینکه دولت تعهداتی در قبال بیمارستانها، داروخانه‌ها و پزشکان دارد، عنوان کرد: امیدواریم دولت به زودی بدهی‌های خود را پرداخت کند.

  منبع:راه دانا
  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank