افزونه جلالی را نصب کنید. 7 شعبان 1441 Tuesday, 31 March , 2020
0

جمعه بازار تیری بر قلب کسبه شهرستان فیروزکوه!

 • کد خبر : 52060
 • ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰
جمعه بازار تیری بر قلب کسبه شهرستان فیروزکوه!

جمعه بازار،طرح و ایده بازاری متمرکز و ایجاد مرکزی ثقل بری خرید مردم و تامین مایحتاج آنها از جمله طرح های مناسبی بوده که در هر شهری به همت مسئولین اجرایی هر شهر برای تنظیم بازار و تامین مایحتاج مردم به صورت متمرکز انجام شده است.   به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛شهرداری  و شورای […]


جمعه بازار،طرح و ایده بازاری متمرکز و ایجاد مرکزی ثقل بری خرید مردم و تامین مایحتاج آنها از جمله طرح های مناسبی بوده که در هر شهری به همت مسئولین اجرایی هر شهر برای تنظیم بازار و تامین مایحتاج مردم به صورت متمرکز انجام شده است.


 

به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛شهرداری  و شورای اسلامی دوره چهارم شهر فیروزکوه،بعنوان اولین متولی راه اندازی  جمعه بازار در شهر فیروزکوه با نگاه مردمی و سهولت خرید برای آنان در محلی ثقل ایجاد به راه اندازی این مکان نموده است که از نگاهی فرصت مناسب  برای  خرید مردم شهرستان و از نگاهی دیگر اقلام مصرفی محلی را فراهم می آورد.

اما این چنین بازاری عرصه را برای بسیاری از کسبه های شهرستان تنگ نموده است چرا که بسیاری از فروشندگان این بازار بدون تقبل کوچکترین هزینه ها، اقدام به فروش کالاها نموده و به همین سبب توانایی فروش محصول خویش را به زیر قیمت مصوب اتاق اصناف را دارند.
ترافیگ سنگین حاکم بر این بازار خود نیز عاملی مشکل ساز برای تردد باغداران ،زمین داران و گردشگران به منطقه سرخ دشت  و خمده  و روستای مهاباد می باشد که بی نظمی شدید حاکم برای خیابان تختی سبب اعترضات شدید سکنه این منطقه می گردد.

اما شبیخونی که اینگونه فروشندگی به بازار شهرستان وارد می کنند بسیار سنگین بوده و کسبه های سطح شهر که باید در قبال فعالیت خویش هزینه های مانند هزینه حامل های انرژی ،اجاره مغازه ،مالیات ،هزینه صدور پروانه کسب وتمدید آن و … را پرداخت کنند متضرران اصلی این موضوع هستند و خواهند بود.

کسبه های جمعه بازار شهرستان  که اکثرا غیر بومی بوده   بدون پرداخت کوچکترین هزینه چوب  حراج به محصولات خویش می زنند و محصولات خویش را زیر قیمت می فروشند و طبیعتا قیمت آنها توسط مردم مورد مقبولیت بیشتری واقع می شود اما در بطن این موضوع اقتصاد اصلی شهرستان را که کسبه های آن تشکیل می دهند به شدت متضرر می شود و گاهی الفاظی چون گران فروشی به آنان نسبت داده می شود.
کلیات این  طرح خوب و مناسب بوده اما به قیمتی که کسبه های جمعه بازار در مکانی عریض تر و بدون ازدحام با نظارت شهرداری و پرداخت عوارض و اجاره محل فعالیت کسبی خود را دایر کنند نه اینکه در خیابانی مستهلک و پر ازدحام وآن هم  در روز تعطیل و بدون هیچ کونه پرداخت هزینه ای به راحتی کالای خویش را زیر قیمت عرضه و اینگونه اقتصاد کسبه های شهرستان را به مخاطره اندازند.
لینک کوتاه : http://dimehnews.ir/?p=52060

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
 1. بسیارموافقم

 2. اعضای شورای قبلی به اعضای خود متشکرمعروفند وبا هرکاری بسرعت بنام مردم بنر می زنند گویی که که مردم نمی فهمند؟؟الحمدالله کسی که که مسبب جمعه بازار در خیابان تختی بوده رای نیاورده .پس بدانند که رای مردم به شما جواب قاطعانه می دهد

 3. عرض سلام
  همراه با تشکّر صمیمانه از انعکاس اخبار و رویدادهای شهرستان ،
  آیا بهتر نبود تیتر می زدید جمعه بازار تیری بر قلب کسب و کار فیروزکوه و نه بر قلب کسبه؟

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.