دیمه نیوز
امروز یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 51836
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ تیر, ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵
 •   

  زنگ خطری برای رانندگان شهرستان فیروزکوه !

  حمل و نقل بعنوان نخستین قطب اقتصاد شهرستان بوده که معیشت بسیاری از شهروندان به صورت مستقیم و غیر مستقیم از این صنعت بهره جسته و به تبع آن کسبه ها و واحد های خدماتی به سبب حضور و فعالیت پرسنلی نهاد هایی مانند سیمان فراز و فیروزکوه اقتصاد شهرستان را تحت تاثیر خویش قرار […]


  حمل و نقل بعنوان نخستین قطب اقتصاد شهرستان بوده که معیشت بسیاری از شهروندان به صورت مستقیم و غیر مستقیم از این صنعت بهره جسته و به تبع آن کسبه ها و واحد های خدماتی به سبب حضور و فعالیت پرسنلی نهاد هایی مانند سیمان فراز و فیروزکوه اقتصاد شهرستان را تحت تاثیر خویش قرار می دهند.  تصادف اخیر یک دستگاه کمپرسی در محور دماوند و کشته شدن دو جوان در این محور باز هم انگشت های فراوانی به سازندگان اینگونه وسایل ،رانندگان و شرکت های حمل و نقل نشانه رفت.
  در تصادف دلخراش اخیر که در منطقه چنار منطقه گیلاوند رخ داد یک دستگاه کمپرسی ۶ چرخ به دلیل وجود نقص فنی در سیستم ترمز ،و مازاد وزن به ناگاه کنترل خویش را از دست داد و با برخورد به تمامی خودرو های مانده در ترافیک نا محسوس این محور به تمامی آنها آسیب زده و در نهایت مهر اتمام زندگی را بر سرنشینان خودروی سواری سمند منقش نهاد که متاسفانه یکی از سرنشینان خودروی سمند مرحوم حاج سید مجید موسوی که از جوانان خوش سیرت شهرستان فیروزکوه بود در دم جان سپرد.

  شرکت های حمل و نقل بعوان نهادی برای تایید مشروعیت تردد وسایل نقیله سنگین در سطح جاده های کشور علاوه بر تعیین مسیر مشخص برای رانندگان و لحاظ کردن کرایه آنها در مقصد و نظارت بر وزن بارگیری شده بر حسب نوع بارگیر در برخی از شهرستان ها تخلفاتی را از خود نشان می دهند که اینگونه تخلفات سبب پایان زندگی سرنشین خودروهای دیگر خواهد شد.
  بر طبق گزارشات مستند راننده بارگیر کمپرس شش چرخ این سانحه که بعنوان مقصر اصلی این واقه نیز شناخته شده بود وزنی در حدود ۲ بار از حد مجاز نوع بارگیر خود را حمل می کرد و از هیچ شرکت حمل و نقل بارنامه ای مبتنی بر تردد در این مسیر نداشته است.
  با توجه با اینکه سیستم ترمز خودرو های سنگین توسط کمپرسور و باد کار می کند در صورت رعایت نشدن وزن مجاز کمپرسور به خوبی عمل نکرده و این موضوع سبب عدم کارایی سیستم ترمز ناوگان خواهد شد؛اما اگر خدایی نکرده چنین سانحه ای با مشروعیت بارنامه شرکت حمل و نقلی صورت می گرفته بود نخستین مقصر این سانحه شرکت مذبور بوده که جلوی این تخطی قانونی را نگرفته و حکم قانونی برای تردد ناوگان در سطح جاده صادر نموده است.
  به یاری خدا و با نظارت مناسب انجمن موسسات و شرکت های حمل و نقل شهرستان فیرزکوه نظارت مناسبی بر ناوگان های سطح شهرستان داشته است و همین نظارت مناسب سبب شده است که از این قبیل سوانح در سطح شهرستان کم به وقوع بپیوندد.
  اما نظیر چنین سوانحی باید زنگ خطری برای تمامی مسئولین حمل و نقل شهرستان باشد تا به موازات آن نظارت خویش را بر رانندگان ،سلامت فنی و … اعمال تا بعنوان عاملی بازدارنده نقش مهی در تامین امنیت خودروهای سورای سطح جاده داشته باشند.

  نگارنده : مسعود حسینی

  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  انتشار یافته: ۱
  1. جدیدا تعداد نردد کامیونها و تریلیها در سطح جاده فیروزکوه خیلی زیاد شده که این امر موجب خرابی سطح جاده و افزایش ترافیک و سوانح و تصادفات جاده ای شده است .
   باید همه کامیون ها رو از سطح جاده فیروزکوه جمع کنند ویا اجازه تردد فقط از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح داده بشه .


 • Alexa Traffic Rank