دیمه نیوز
امروز جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 54182
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ شهریور, ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۷
 •   

  افزایش قیمت اجناس، اجاره بها، بیکاری و رکود از مشکلات اساسی مردم است/ لزوم ایجاد هماهنگی و انسجام میان نهادهای اقتصادی دولت

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص وضعیت معیشت و اقتصادی مردم در کشور اظهارداشت: امروز مردم کشور با مشکلاتی از قبیل افزایش اجاره بها و سطح عمومی قیمتها، بیکاری، رکود، تورم مواجه هستند و با آنها دست و پنجه نرم می کنند. سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گزارش پایگاه خبری دیمه […]


  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص وضعیت معیشت و اقتصادی مردم در کشور اظهارداشت: امروز مردم کشور با مشکلاتی از قبیل افزایش اجاره بها و سطح عمومی قیمتها، بیکاری، رکود، تورم مواجه هستند و با آنها دست و پنجه نرم می کنند.


  سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز؛ در خصوص وضعیت معیشت و اقتصادی مردم در کشور اظهارداشت: امروز مردم کشور با مشکلاتی از قبیل افزایش اجاره بها و سطح عمومی قیمتها، بیکاری، رکود، تورم مواجه هستند و با آنها دست و پنجه نرم می کنند.

  وی در ادامه با اشاره به موضوع بیکاری و رکود در کشور گفت: افزایش سطح عمومی قیمت کالاها در کشور موجب شده تا تقاضا نسبت به خرید اجناس در بازار کاهش یابد و مردم توان و قدرت خرید را از دست بدهند بر همین اساس رکود در بازار ایجاد می شود و اجناس هم به طبع آن در انبار ها انباشته می شوند و عملا ادامه این وضعیت تعطیلی کارخانه ها و بیکاری افراد را در پی داشته است.

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به کاهش نرخ تورم در کشور تصریح کرد: اقداماتی در دولت گذشته برای مهار تورم صورت گرفت که نتیجه عکس داد یا بعبارتی اقدام ها برای کاهش نرخ تورم کافی و موثر نبوده و به صورت گذرا و مسکن عمل شده است و بعد از مدتی مجددا تورم به بالای ۱۰ درصد می رسد.

  خدادادی با اشاره به لزوم اقدام هرچه سریعتر دولت برای رونق معیشت مردم بیان داشت: ۴ سال اول دولت گذشت با این حال که ۴ سال بنا به گفته رهبری زمان کافی وجود داشت تا تغییرات در اقتصاد کشور ایجاد شود ولی به هر حال گذشت و نشد اما توصیه ما به دولتمردان این است که سیاست های گذشته خود را فراموش و سیاست های جدید و موثری را برای اقتصاد و معیشت مردم اتخاذ کنند.

  وی لزوم همکاری و انسجام واحدهای اقتصادی دولت را ضروری برشمرد و خاطرنشان کرد: امروز شاهد ایجاد نهاد های اقتصادی مختلف در دولت هستیم اگر دولت نتواند این نهاد هارا با یکدیگر هماهنگ و منسجم کند بجای مشاهده نتیجه و عملکرد مطلوب شاهد اتفاقات و ناهماهنگی های فراوان از سوی این نهادها خواهیم بود بنابراین ضروریست دولت ایجاد هماهنگی و انسجام میان نهادهای اقتصادی خود را در دستور کار قرار دهد.

  منبع:راه دانا
  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank