دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 54553
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ شهریور, ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۱
 •   

  رمزگشایی از تحصن اهالی روستای کمند/ اعمال نظر کارشناسانه طی دو هفته آینده در خصوص ادامه فعالیت معدن آهک

  فرماندار فیروزکوه در خصوص تحصن صبح امروز عده ای کثیری از اهالی روستای کمند به دلیل فعالیت معدن آهک در مراتع این روستا صورت گرفت گفت: حق استفاده از مراتع این روستا را برای سکنه محفوظ می باشد،طی دو هفته آتی کارشناسانی برای اعمال نظر در ارتباط با این موضوع دعوت می شوند. به گزارش پایگاه […]


  فرماندار فیروزکوه در خصوص تحصن صبح امروز عده ای کثیری از اهالی روستای کمند به دلیل فعالیت معدن آهک در مراتع این روستا صورت گرفت گفت: حق استفاده از مراتع این روستا را برای سکنه محفوظ می باشد،طی دو هفته آتی کارشناسانی برای اعمال نظر در ارتباط با این موضوع دعوت می شوند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، صبح امروز به دلیل شلوغی و ازدحام ناشی از تحصن اهالی روستای کمند محدود مجتمع آفرینش شهرستان تا فرمانداری با ترافیکی نیمه سنگین مواجه شده بود.

  نور الله طاهری فرماندار شهرستان فیروزکوه در گفتگو با پایگاه خبری دیمه نیوز با اعلام این خبر اظهار کرد: این اقدام در پی صدور مجوز به دو نفر برای استفاده از هفت هکتار از مراتع روستای کمند و به منظور بهره برداری از معدن آهک بوده است که گرفتن مجوز آن به سنوات گذشته و قبل زمام گیری امور توسط اینجانب مربوط می شود.

  وی گفت: بعد از صدور مجوز و شروع به اقدام بهره برداران از معدن فوق که با مجوز رسمی و قانونی مراجع ذی صلاح صورت گرفته شده بود متاسفانه نظر مردم و منتخبین آنها در این موضوع لحاظ نشده بوده و دهیار و یک تن از اعضای شورا به نمایندگی از سایرین از ادامه فعالیت افراد مذکور ممانعت بعمل آوردند.

  نماینده عالی دولت در شهرستان فیروزکوه با اشاره به اینکه دستگیری دو تن از اهالی این روستا و ورود ماموران نیروی انتظامی موجب تشنج اوضاع شده بود گفت: دو نفر از اهالی روستا که قصد آسیب رساندن به ادوات بهره برداران را داشتند، در پی مراجعه بهره برداران به دادستانی و طرح موضوع، دادستان شهرستان نیز حکم بازداشت این دو نفر را صادر نمود.

  فرماندار شهرستان حق استفاده از مراتع این روستا را برای سکنه محفوظ دانست و افزود: بعد از پیگیری موضوع این دو نفر با قرار وثیقه و به صورت موقت از سوی دادستانی آزاد شدند.

  طاهری اعمال نگاه کارشناسانه و دقیق در بررسی این موضوع را عامل مهم برای جلوگیری از اتفاقات مشابه دانست و افزود: به احترام اهالی روستای کمند مقرر شد طی دو هفته آتی کارشناسانی برای اعمال نظر در ارتباط با این موضوع دعوت شوند و اگر قطعیت به این موضوع رسیده شود که ادامه روند فعالیت این معدن موجب خسرات و خسران به مراتع و اهالی این روستا می شود بدون کوچکترین تاملی از فعالیت آن ممانعت بعمل آورده می شود.

  بالاترین مقام اجرایی شهرستات تصریح کرد: در صورت ادامه فعالیت این معدن با در نظر گرفتن تمامی چارچوب ها و موازین بی شک اولویت اصلی اشتغال زایی برای اهالی محترم این روستا خواهد بود.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  انتشار یافته: ۱
  1. حق با اهالی روستا هست.


 • دسته‌ها