دیمه نیوز
امروز جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 54352
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ شهریور, ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۸
 •   

  روابط تجاری ما با ایران مطابق با قوانین داخلی و بین‌المللی است

  سخنگوی دولت ترکیه اعلام کرد که روابط تجاری ما با ایران مطابق با قوانین داخلی و بین المللی است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، «بکر بوزداغ» سخنگوی دولت ترکیه اعلام کرد که روابط تجاری ما با ایران بر مبنای قوانین داخلی و بین المللی است. وی گفت: شکایت قضایی اخیر آمریکا علیه ترکیه به […]


  سخنگوی دولت ترکیه اعلام کرد که روابط تجاری ما با ایران مطابق با قوانین داخلی و بین المللی است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، «بکر بوزداغ» سخنگوی دولت ترکیه اعلام کرد که روابط تجاری ما با ایران بر مبنای قوانین داخلی و بین المللی است.

  وی گفت: شکایت قضایی اخیر آمریکا علیه ترکیه به وضوح دست داشتن «گروه تروریستی فتح الله گولن» در این مساله را نشان می دهد.

  بوزداغ تاکید کرد که مقامات آمریکایی لیست اتهام علیه شخصیت‌های ترکیه از جمله وزیر اقتصاد سابق این کشور در خصوص کمک به ایران در دور زدن تحریم‌های آمریکا ارائه کردند.

  پیشتر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز اقدام دادستانی ایالات متحده آمریکا برای صدور کیفرخواست علیه وزیر اقتصاد پیشین ترکیه را کاملا سیاسی دانست و گفت از آن «بوی بدی به مشام می‌رسد».

  بوزداغ تاکید کرد که «روابط تجاری ما با ایران مطابق با قوانین داخلی و بین المللی و معاملات کنونی در بانک های ترکیه مطابق با قوانین بین المللی است.»

  سخنگوی دولت ترکیه گفت: اقامه دعوی اخیر آمریکا علیه ترکیه ادامه تلاش برای کودتای قضایی شکست خورده‌ای است که ترکیه از چند سال قبل از طریق عناصر گروه تروریستی گولن شاهد آن بوده است.
  منبع:راه دانا
  انتهای پیام/ح


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank