دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 54227
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ شهریور, ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۴
 •   

  فعلاً اردوهای شبانه متوقف شده‌اند/ گزارش اول حادثه واژگونی اتوبوس آماده است/ هنوز نقاط ابهام در خصوص حادثه وجود دارد

  وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه گزارش اول حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان آماده شده است، گفت: فعلاً اردوهای شبانه متوقف شده است. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرونده حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی اظهار داشت: امیدواریم با اصلاح رویه‌ها در […]


  وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه گزارش اول حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان آماده شده است، گفت: فعلاً اردوهای شبانه متوقف شده است.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرونده حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی اظهار داشت: امیدواریم با اصلاح رویه‌ها در آینده شاهد بروز چنین اتفاقاتی نباشیم.

  وی افزود: امروز جلسه‌ای با نمایندگان مجلس در کمیسیون آموزش مجلس داشتیم که در نهایت مقرر شد کمیته‌ای متشکل از تعدادی از نمایندگان کمیسیون‌های آموزش و عمران مجلس موضوع را پیگیری کنند همچنین تکالیفی برای دستگاه‌ها مقرر شد.

  بطحایی درباره تکالیف آموزش و پرورش در این کمیته، گفت: مقرر شد کاری که دو روز پیش انجام دادیم زودتر به نتیجه برسد و بازنگری ضوابط و مقررات مربوط به اردوهای دانش‌آموزی با سرعت بیشتری انجام شود و همچنین در این بازنگری از نهادهایی چون پلیس راهور و وزارت راه بهره‌ گرفته شود و ملاحظات آنها در آیین‌نامه و ضوابط دیده شود.

  وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امیدواریم بتوانیم پس از تصویب این آیین‌نامه در شورای عالی آموزش و پرورش، سال تحصیلی آینده اردوها را با ضوابط جدید برگزار کنیم.

  وی در پاسخ به اینکه «آیا اردوها به کلی تعلیق شده‌اند یا خیر؟»، عنوان کرد: خیر، به دنبال تأکید رئیس جمهور، تردد شبانه اتوبوس‌ها برای اردوها را لغو کردیم یعنی اردوهایی که منجر به تردد شبانه شوند فعلاً ملغی شده اند تا زمانی که آیین‌نامه به نتیجه برسد.

  بطحایی درباره زمان ارائه گزارش حادثه، گفت: دو تیم تشکیل دادیم. برای تیم اول ابلاغ شد تعدادی از معاونین بازنگری آیین‌نامه را انجام دهند؛ گزارش اولیه حادثه از سوی معاونت پرورشی آماده شد که امروز از طریق روابط عمومی اطلاع‌رسانی خواهد شد؛ در گزارش اولیه هنوز نقاط ابهامی وجود داشت که لازم است برای ما و برای مردم روشن شود.

  وی افزود: تیمی متشکل از مسئول بازرسی و مسئول حراست و معاون پرورشی و یکی دو تن دیگر از معاونین تشکیل شد و ماموریت دادم اگر لازم است با حضور در منطقه موضوع را به صورت جدی پیگیر باشند.

  وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: مسئولان قضایی وارد ماجرا شدند و اطلاعاتی که لازم است در اختیارشان قرار می‌گیرد تا به طور شفاف مشخص شود چه عواملی باعث بروز این اتفاق بوده و چه کسانی که سهل انگاری کردند و یا خطاهایی که به دلیل کم توجهی به مقررات پیش آمده، روشن شود.

  بطحایی درباره حواشی مربوط به پیشنهاد وجه در قبال دریافت رضایت‌نامه اجباری از برخی والدین، گفت: یکی از وظایف تیم تشکیل شده بررسی این موضوع است تا با مراجعه به اسنادی که آنجا هست دقیقاً بررسی کنند.

  وی افزود: امروز در مجلس یکی از نمایندگان به این موضوع اشاره کرد اما بنده شواهد کافی نداشتم؛ ظرف چند روز آینده این تیم به صورت مستند بررسی می کند که آیا چنین اتفاقی رخ داده است یا خیر. چون بر اساس مقررات حتما باید رضایت نامه کتبی از اولیا برای اردو وجود داشته باشد.

  وزیر آموزش و پرورش درباره روند هدایت تحصیلی نیز گفت: هدایت تحصیلی اجباری نیست مگر آنکه دانش‌آموز شرایط نمره ای را نداشته باشد یا نتواند حدنصاب لازم را کسب کند. از معاونت متوسطه خواسته‌ام متناسب با ظرفیت استانی اقدام کنند و اجباری نداشته باشند.

  منبع:فارس
  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank