دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 54196
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ شهریور, ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۳
 •   

  مراکز نظامی هیچ ارتباطی با برجام ندارند/ممکن است افرادی در قالب بازرسان آژانس دنبال دسترسی به اطلاعات نظامی کشورمان باشند

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ممکن است افراد بیگانه در قالب بازرسان آژانس دنبال دسترسی به اطلاعات نظامی و توانمندی‌های ما در عرصه غیر هسته‌ای باشند و بخواهند اطلاعاتی در این باره کسب کنند. علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد درگزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، با اشاره به اظهارات اخیر نماینده آمریکا […]


  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ممکن است افراد بیگانه در قالب بازرسان آژانس دنبال دسترسی به اطلاعات نظامی و توانمندی‌های ما در عرصه غیر هسته‌ای باشند و بخواهند اطلاعاتی در این باره کسب کنند.


  علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد درگزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، با اشاره به اظهارات اخیر نماینده آمریکا در سازمان ملل، گفت: مشکل اساسی تیم کاری رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، این است که نسبت به بسیاری از مسائل جهانی و از جمله برجام، بیگانه و بی‌اطلاع هستند.

  وی افزود: همه راه‌های نظارتی در ارتباط با مراکز هسته‌ای ایران کاملا روشن و احصاء شده است و بر اساس توافق تنظیم شده بازرسان آژانس تاکنون بازدیدهایی را از مراکز هسته‌ای ایران داشته‌اند و در تمامی گزارش‌های آژانس نیز ما شاهد درج این عبارت بوده‌ایم که ایران هیچ تخلفی از ضوابط آژانس نداشته و بسیار دقیق عمل کرده است.

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت:‌ آمریکایی‌ها چون احساس می‌کنند به دلیل عدم ارتباط با ایران در عرصه اجرای برجام، بازنده هستند و در کنار حضور بسیاری از کشورها در عرصه اقتصادی ایران آنها سهمی را برای خود تعریف شده نمی‌بینند که حضور داشته باشند به دنبال بر هم زدن صحنه اجرایی برجام و رفع تحریم‌ها و ایجاد خلل در این زمینه هستند.

  بروجردی اضافه کرد: به همین جهت آمریکایی‌ها مرتب به دنبال بهانه‌جویی هستند و فشارهایی را به مسئولان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد می‌کنند.

  وی افزود: مراکز نظامی ما ساختار خاص خود را دارد و هیچ گونه ارتباطی با مسائل هسته‌ای و برجام ندارد و هر گونه اجازه برای بازدید از مراکز نظامی منوط به تصمیم شورای عالی امنیت ملی است.

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: ایران تنها کشوری است که علاوه بر تعهد در عهدنامه NPT از یک پشتوانه عظیم به نام فتوای مقام معظم رهبری در تحریم سلاح هسته‌ای برخوردار است.

  بروجردی تاکید کرد: ممکن است افراد بیگانه که در قالب بازرسان آژانس به دنبال دسترسی به اطلاعات نظامی و توانمندی‌های ما در عرصه غیر هسته‌ای باشند و بخواهند اطلاعاتی را در این مورد کسب کنند و طبیعی است چنین اقدامی مجاز نخواهد بود.

  وی در پایان افزود:‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طبق روال و در قالب کمیته هسته‌ای خود بازدید از مراکز هسته‌ای و رصد مراحل اجرایی برجام را انجام می‌دهد.

  منبع:راه دانا
  انتهای پیام/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • Alexa Traffic Rank