دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 55892
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
 •   

  تجمع بزرگ جاماندگان اربعین در شهرستان فیروزکوه

  مردم فیروزکوه به مناسبت اربعین حسینی از مقابل مسجد موسی ابن جعفر(ع) این شهرستان به سمت آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) راهپیمایی کردند و به عزاداری پرداختند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مردم شهرستان فیروزکوه در تجمع بزرگ جاماندگان اربعین حسینی مسیر مسجد موسی ابن جعفر (ع) تا آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) این […]


  مردم فیروزکوه به مناسبت اربعین حسینی از مقابل مسجد موسی ابن جعفر(ع) این شهرستان به سمت آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) راهپیمایی کردند و به عزاداری پرداختند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، مردم شهرستان فیروزکوه در تجمع بزرگ جاماندگان اربعین حسینی مسیر مسجد موسی ابن جعفر (ع) تا آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) این شهرستان را پیاده روی کردند.

  در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی, امام جمعه شهرستان فیروزکوه، ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین حسینی گفت: امام حسن عسگری (ع) در سخت ترین شرایطی که داشتند، علائم شیعه را در پنج مورد بیان کردند؛ ایشان با این بیان به شیعیان گرا دادند؛ شیعه از نظر ایشان کسی است که در روز ۵۱ رکعت می‌خواند؛ زیارت اربعین می‌خواند؛ انگشتر عقیق در دست راست خود می‌گذارد؛ شیعه بر تربت سیدالشهدا سجده می‌گذارد؛ بسم الله الرحمن الرحیم را در نمازهای یومیه بلند ادا می‌کند.

  وی در ادامه اذعان داشت: در خصوص زیارت اربعین باید توجه داشت که مبنای پیاده روی در این روز در شهرهای مختلف کشور و هم چنین پیاده روی مردم سراسر جهان از نجف به سمت کربلا چیست؟ اولین کسی که از مدینه تا کربلا حرکت کرد، روز اربعین به کربلا رسید؛ جابرابن انصار نابینا و پیر بود و دقت کنید که این مسائل مانع رفتن به زیارت امام حسین (ع) نمی‌شود؛ طبق گفته علامه مجلسی زیارت اربعین بر هر مسلمان شیعه واجب است و ثواب آن برابر با زیارت مکه مکرمه است؛ یک بار بر هر مومن و شیعه‌ای واجب است؛ باید از خود سوال کرد که چه سری در این زیارت است؟

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: در اربعین اول سر امام (ع) به بدن ایشان ملحق شد؛ حرکت اربعینی به ما می‌گوید شعار شیعیان باید چنین باشد که نه آسیا بلکه اروپا باید شیعه علی(ع) شود؛ حسین خون خود را داد و از همه چیز خود گذشت تا مردم از جهالت دشمنان آگاه شوند و بصیرت یابند؛ هدف این اربعین نجات مردم از دودلی، دوراهی و جهالت است.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها