دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 55585
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
 •   

  خودکنترلی انسان را به عاقبت بخیری می رساند/چرا زندگی ما قرآنی نیست؟/انتقاد می کنیم به مسئولین برمیخورد!

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: سایه قرآن به زندگی ماست ولی واقعاً زندگی ما قرآنی است؟ چه زمانی قرار است زندگی ما قرآنی شود؟ به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه های نماز جمعه با اشاره به دو چیز که انسان را به عاقبت به […]


  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: سایه قرآن به زندگی ماست ولی واقعاً زندگی ما قرآنی است؟ چه زمانی قرار است زندگی ما قرآنی شود؟


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه های نماز جمعه با اشاره به دو چیز که انسان را به عاقبت به خیری می رساند، گفت: تقوا و پرهیزگاری و خود کنترلی یکی از عامل های رسیدن به عاقبت بخیری است؛ انسان باید بتواند خود را کنترل کند و وقتی به گناه رسید  جلوی خود را بگیرد.

  وی افزود: هر کسی در هر مسئولیتی باید خودکنترلی داشته باشد؛ آدمی باید زمینه و بستر گرفتن این روایات و آیات را داشته باشد؛ سایه قرآن به زندگی ماست ولی واقعاً زندگی ما قرانی است؟ چه زمانی قرار است زندگی ما قرآنی شود؟

  حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی دومین عامل عاقبت به خیری را همراه دوستان خوب دانست و اذعان داشت: بی توجهی به نماز و نیازمندان از نشانه های جهنمیان است؛ برای عاقبت به خیری باید دو نشانه را دنبال کرد.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: جامعه ای که محرم و رقیه (س) و سکینه خاتون دارد باید جان عزیز خود را این چنین از دست دهد و به بن بست برسد؟ امام کار شایسته اخلاقی و تربیتی را دنبال می کرد؛ امروز جمعیت انبوه برای خرید به بازار می روند؛ چرا برای نماز جمعه این چنین جمعیت نداریم؟ ما تکلیف گرا نیستیم.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه اذعان داشت: مسئولین باید به این توجه کنند؛ مگر می توان انتقادی کرد؟ اگر انتقاد کنیم به آنها برمی خورد؛ عده ای همانند مدافع حرم حضرت زینب (س) آن چنان رفتار می کنند و کسانی که باید در شهر برنامه ریزی فرهنگی داشته باشند خود را کنار کشیدند.

  وی در ادامه با تاکید بر مسئولیتی که بر دوش آحاد جامعه است، تصریح کرد: باید توجه و عنایت به نماز در جامعه گسترش یابد؛ حواس مان باشد بی توجهی به نماز و نیازمندان در جامعه نشانه های جهنمیان است؛ سومین نشانه خصوصیت افرادی است که با آنها رفت و آمد دارید.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها