دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 55690
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
 •   

  درخت پیوندی با ۲۵ نوع محصول نتیجه کار باغدار نمونه فیروزکوهی/طرح های حمایتی مسئولین در حد وعده باقی ماند

  باغدار نمونه فیروزکوهی گفت: مسئولین قول مساعدت، همکاری و حمایت از طرح درخت چند منظوره را دادند که در حد وعده باقی ماند. عباسعلی سراج، باغدار نمونه سال ۹۳ ، در گفت و گو با پایگاه خبری دیمه نیوز،در خصوص محصولات درخت پیوندی خود گفت: درختی در حیاط منزل شخصی خود را پیوند زدم که سیب […]


  باغدار نمونه فیروزکوهی گفت: مسئولین قول مساعدت، همکاری و حمایت از طرح درخت چند منظوره را دادند که در حد وعده باقی ماند.


  عباسعلی سراج، باغدار نمونه سال ۹۳ ، در گفت و گو با پایگاه خبری دیمه نیوز،در خصوص محصولات درخت پیوندی خود گفت: درختی در حیاط منزل شخصی خود را پیوند زدم که سیب این درخت هر کدام وزن تقریبی بین پونصد تا هفتصد گرم دارند؛ البته این درخت میوه های مختلفی دارد.

  وی در خصوص روند کار پیوند اذعان داشت: علاوه بر درختی که در منزل شخصی خود پیوند زدم، در باغ خود واقع در روستای خمده شهرستان فیروزکوه بر روی چند درخت پیوندهای گوناگون انجام دادم؛ درختی که در منزل شخصی من هست، در مجموع ۲۵ نوع محصول دارد که ۲۰ نمونه سیب و ۵ نمونه گلابی است.

  عباسعلی سراج در خصوص نوع پیوندها خاطر نشان کرد: من بر روی درختانی که پیوند زدم ۵ مدل اسکنه ای، شکمی، لوله ای، مجاورتی و استخوانی پوستی استفاده کردم.

  وی در خصوص محصولات دیگر درختان خود گفت: یک درخت هم در باغ خود پیوند زدم که انواع هلو و آلو است که هر شاخه این درخت دو الی سه نوع میوه ی متفاوت دارد؛ این درخت را به ۲۸ پیوند رساندم؛ من حتی روی محصول توت موزی کار کردم؛ این محصول را برداشت کردم که توت هایی با طعم موز هستند و در این منطقه حتی نام این محصول را هم نشنیده اند.

  این باغدار نمونه تصریح کرد: من در سال ۹۳ به عنوان باغدار نمونه شناخته شدم و در روزنامه ها و تلویزیون شبکه سه و پنج از کار من استقبال شد و حتی مسئولین قول مساعدت، همکاری و حمایت از طرح درخت چند منظوره را دادند؛ ولیکن بعد از گذشت حدود ۳ سال هنوز هیچ حمایتی از سوی مسئولین انجام نشد و وعده های مسئولین در حد یک موتور برق کوچک و ۳ کیلو کود آهن عملی شد.

  وی در پایان از شرایط حمایتی سختی که وجود دارد گله کرد و خواستار حمایت مسئولین به خصوص جهاد کشاورزی برای گسترش طرح های خود شد.

  انتهای خبر/

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها