دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 55929
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
 •   

  رنگ خدا و تقوای الهی در زندگی انسان امروزی وجود ندارد/ امروز ندای آزادی در جهان بلند است

  امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: توطئه‌های امریکا و اسرائیل با کمک عربستان در منطقه داعش و گروه‌های تکفیری بود که با شکست مواجه شد؛ این در نتیجه مشاوره فرزندان این سرزمین به ملت سوریه و عراق بود. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه های این نماز […]


  امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: توطئه‌های امریکا و اسرائیل با کمک عربستان در منطقه داعش و گروه‌های تکفیری بود که با شکست مواجه شد؛ این در نتیجه مشاوره فرزندان این سرزمین به ملت سوریه و عراق بود.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه های این نماز عبادی-سیاسی با تاکید بر این که برای اهل تقوا بن‌بستی نیست، گفت: از نعمات خداوند غافل می‌شویم و به دنبال هوس‌های شیطانی می‌رویم و گرفتار می‌شویم؛ محال است اهل ایمان و تقوا به بن‌بست برسند؛ حال این بن‌بست می تواند اقتصادی، اعتقادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی باشد؛ خداوند می‌خواهد ببیند چقدر به او اعتقاد دارید؛ اگر بی‌پول شدید خدا را رها می‌کنید؟ خدا بنده را روزی می‌دهد، چه پول و چه مادیات باشد، از مسیری که بنده فکرش را نمی‌کند به او روزی می دهد.

  وی در ادامه افزود: چرا الماس این اندازه قیمت دارد؟ منشا او از زغال سنگ است؛ از زغال سنگی که آتش گرفت الماس ساخته می‌شود؛ خداوند می‌خواهد انسان‌ها را قیمتی کند بنابراین در سختی و رنج قرار می‌دهد؛ زندگی او را در مشکلات قرار می‌دهد؛ گاهی مواقع خداوند راه‌های خیر را بر انسان می‌بندد و راه شر را بر او باز می‌گذارد تا ببیند در شرایط سخت راه شیطان را می‌رود یا خیر؛ اگر تقوا داشته باشد خداوند راه خروج از سختی‌ها را برای او باز می‌گذارد.

  حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی با اشاره به زندگی پیامبران در قرآن تاکید کرد: چرا این همه مشکلات د زندگی ما وجود دارد؟ رنگ خدایی و تقوای الهی در زندگی ما وجود ندارد؛ اگر باشد خداوند برای او راه خروج از مشکلات را نشان می‌دهد؛ اگر توکل بر خداوند باشد زندگی ما خروج از بن‌بست‌ها و گره‌گشایی‌ها نمایان می‌شود.

  خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه با تاکید بر تقوای الهی اذعان داشت: اگر قرآن و اسلام پیامبر (ص) آسیب ببیند باید اندوهگین شوید و الان برعکس شده است؛ به اعتادات و شعارها اسلامی ما توهین و بی‌توجهی می‌شود اما توجهی به آن نداریم؛ به حجاب و عفت جامعه ما لطمه وارد می‌شود اما توجهی به آن نداریم؛ این عظمت در اربعین حسینی به دلیل حرکت در سایه خدامداری است؛ دست یتیم اعتقادی را بگیرید؛ چه سائلی که تقاضای مالی دارد چه سائلی که آن سو دنیا برای نجات از دست ظالمان دست دراز می‌کند.

  وی در ادامه در خصوص اربعین حسینی اذعان داشت: اربعین روز پیروزی، سربلندی، عظمت و آقایی قیام سیدالشهدا اعلام شد؛ پیاده‌روی روز اربعین تجلی پیروزی کاروان الهی و علوی و حسینی است؛ این کاروان پیام خود را چنان به کوفه رساندند که دوست و دشمن گریه کردند، شمر و آل زیاد و یزید را رسوا کردند؛ در مدینه بعد از اربعین غوغا کردند؛ پیاده‌روی اربعین امروز ما در امتداد همان راه است؛ ۲۰ میلیون با همه سختی‌ها از ۸۰ کشور در این پیاده‌روی شرکت کردند؛ این مردم درآمد سالانه خود را نذر اربعین حسینی می‌کنند.

  حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی در خصوص بحران های منطقه ای خاطرنشان کرد: توطئه‌های امریکا و اسرائیل با کمک عربستان در منطقه داعش و گروه‌های تکفیری بود که با شکست مواجه شد؛ این در نتیجه مشاوره فرزندان این سرزمین به ملت سوریه و عراق بود؛ در داغ این شکست دنبال توطئه‌های جدید از جمله بحث کردستان عراق بودند؛ بارزانی بلند شد و در نهایت اعتراف کردند که امریکا باعث این بحث جداسازی کردستان بود؛ دنبال پروژه‌سازی علیه ایران و حزب‌الله هستند تا تضعیف کنند که به نتیجه نخواهد رسید؛ امروز ندای آزادی در جهان بلند است؛ حرکت جمهوری اسلامی باید جهانی شود که مسیری خدایی و الهی است.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها