دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 56210
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ آبان, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
 •   

  چرا برای ساماندهی مناطق محروم شهرستان فکری نمی کنیم؟/مجموعه های مسئول در زمینه فرهنگی به وظایف خود عمل نمی کنند/مخالف گردشگری نیستیم ولی مخالف بی ثباتی در گردشگری هستیم

  فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه از راه اندازی کارگروه زن و خانواده خبر داد. سرهنگ پاسدار یدالله سلیمانی، فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه، در گفت و گو با پایگاه خبری دیمه نیوز، در خصوص فعالیت بسیج در تولید قدرت نرم و جهاد فرهنگی گفت: در عرصه های جنگ نرم هر جایی که دشمن ورود پیدا کرده است […]


  فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه از راه اندازی کارگروه زن و خانواده خبر داد.


  سرهنگ پاسدار یدالله سلیمانی، فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه، در گفت و گو با پایگاه خبری دیمه نیوز، در خصوص فعالیت بسیج در تولید قدرت نرم و جهاد فرهنگی گفت: در عرصه های جنگ نرم هر جایی که دشمن ورود پیدا کرده است بسیج خود را مخاطب دانسته و در آن عرصه وارد شده است؛ آشنایی خانواده ها با بستر فضای مجازی از برنامه های جاری سپاه است؛ این امر در سطح مدارس، ادارات، مناطق محروم شهرستان تبدیل به گفتمان رایج شده است.

  وی از مجموعه های فرهنگی شهرستان گله کرد و گفت: کسانی که در این عرصه ها وظیفه دارند باید بیشتر خود را مخاطب قرار دهند؛ نظام خانواده با حجم وسیعی از تهدیدات مواجه است و نمی توان بی تفاوت بود؛ مجموعه هایی که در این زمینه وظیفه دارند به وظیفه خود عمل نمی کنند و این امر در سطح شهرستان مشهود است.

  فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه از راه اندازی کارگروه زن و خانواده خبر داد و در توضیح آن گفت: این کارگروه توانسه تمرکز خوبی را ایجاد کند؛ الان در زمینه طلاق اطلاعات خوبی را به دست آوردیم و می توانیم مدیریت کنیم؛ مسئولین شهرستان الان وضع طلاق و دلایل آن را در سطح شهرستان می دانند و توانستیم کار علمی و منظمی را انجام دهیم که ارگان های دیگر هم از آن بهره مند می شوند.

  وی در پاسخ به این سوال که اقدامات سپاه در یک سال گذشته چه بوده است گفت: ساماندهی پایگاه های مقاومت بسیج، ساخت و احیای سوله های ورزشی و فرهنگی در روستاهای هرانده و مهاباد و طارس و شهرآباد، مدیریت بحران گدوک، اقدامات اجتماعی و برگزاری مناسبت های مختلف و تولید محتوا، مدیریت بحران سیل در حبله رود و …. بود؛ در بحث سیل حبله رود اکنون تنها مجموعه ای که خود را مخاطب مردم می داند مجموعه بسیج است که پیگیر مسائل مردم است؛ در بحث سیل حبله رود آن انتظاری که از مسئولین شهرستان می رفت، رخ نداد.

  سرهنگ سلیمانی در ادامه افزود: فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران، سردار نصیری بعد از حضور در شهرستان بازدید مجدد از مناطق حبله رود داشتند و دستور مشارکت مجموعه سپاه در بازسازی حسینیه انزها و اختصاص ۳۰ میلیون تومان را داشتند؛ ما در بحث محرومیت زدایی بازسازی مساجد، حسینیه گدوک و درده و پیرده، ساخت منازل مسکونی برای افراد بی بضاعت در قالب اردوهای جهادی با حضور خیرین داشتیم؛ اعتبارات این مسائل دولتی نیست؛ در بحث فرهنگی هم بازسازی واقعه غدیر نمونه ای از کارهای مجموعه سپاه بود؛ در بحث تامین امنیت با تشکیل گشت های محله محور با همکاری ناجا اقدامات خوبی صورت گفت.

  وی در خصوص بحث گردشگری و فرهنگی تاکید کرد: اکنون غیر از مجموعه سپاه در تنگه واشی هیچ مجموعه دیگری فعالیت فرهنگی ندارد؛ نابه سامانی مشهودی در بحث گردشگری شهرستان وجود دارد؛ با روحیه بسیجی می توان در حوزه گردشگری اشتغال ایجاد کرد؛ هیچ گاه مخالف گردشگری نیستیم ولی مخالف بی ثباتی در گردشگری هستیم؛ مجموعه های استانی که باید در این زمینه کمک کنند پای کار نیامدند.

  سرهنگ پاسدار یدالله سلیمانی در خصوص مردمی کردن بسیج تاکید کرد: بدنه اصلی بسیج مردم هستند؛ در محتوای برنامه ها و نگرش به موضوعات ماموریتی اصول اساسی مردم هستند؛ چه در حوزه خدمات رسانی، چه در حوزه محرومیت زدایی و چه در حوزه محرومیت زدایی این نگرش را داریم؛ نگاه ما به نیازها و خواسته های مردم و انقلاب اسلامی است.

  وی به اهمیت فضای مجازی تاکید کرد و در خصوص رصد این فضا بیان داشت: ما ۲۰ پرونده تحویل مراجع قضایی دادیم که در حال پیگیری هستند؛ بیش از ۱۰۰ مورد انحراف در حوزه های مختلف داشتیم که بعد از توجیه و اغنا سعی در نظارت کامل در فضای مجازی داشته باشیم.

  فرمانده سپاه ناحیه فیروزکوه در خصوص تحریم سپاه پاسداران تاکید کرد: باید توجه داشت سپاه مجموعه ای صرفاً نظامی نیست؛ سپاه دارای بدنه مردمی با عنوان بسیج است؛ امریکا با تحریم سپاه عملاً مردم ایران را تحریم می کنند؛ امریکا چه زمانی سپاه و ملت ایران را تحریم نکرده است؟ مگر ۸ سال جنگ را با تحریم پیش نبردیم؟ در این ۴۰ سالی که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد چه زمانی ما را تحریم نکرده اند؟ جالب این است، جایی که باعق خلاقیت و بروز استعدادهای نو شده است در تحریم ها است؛ در تحریم ها سراغ توانائی های بومی خود رفتیم و توجه به نیروی جوان پویای خود کردیم، موفق بودیم؛ سپاه از ابتدا خودکفایی، خلاقیت نیروهای انقلابی خود توجه کرده است.

  وی در پایان در خصوص ایجاد امید و نشاط در جامعه و مدیریت شهری خاطرنشان کرد: اقدام به خودکشی در سطح شهرستان بالای ۵۰ مورد بوده است، ده درصد خودکشی صورت گرفته است، برای ایجاد نشاط و امید در جامعه ما چه کردیم؟ در مناطق محروم شهرستان تا چه زمانی مدیریت شهری قرار است سکوت کند؟ مدیریت شهری در قبال محله مسجد سی چه وظایفی دارد؟ یکی از بسترهای این منطقه اعتیاد است، چرا مدیریت شهری برای این مناطق برنامه ای ندارد؟ مطالبه مردم باید پیگیری شود.

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها