دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 58213
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
 •   

  آغاز بازسازی پلاسکو از ۳۰ دی / مقاوم‌سازی ۲۸۶ مغازه سالم حدود ۵ ماه زمان می‌برد

  عضو هیئت امنای ساختمان پلاسکو از آغاز ساخت مقاوم‌سازی و بازسازی ساتختمان پلاسکو در تاریخ ۳۰ دی خبر داد و زمان انجام این پروژه را دو سال و نیم عنوان کرد. چهاردهم آبان ماه سال جاری بود که گفت‌وگو با برخی از اعضای هیئت امناء ساختمان پلاسکو که عنوان یکی از تیترهایش «۲۸۶ مغازه پلاسکو […]


  عضو هیئت امنای ساختمان پلاسکو از آغاز ساخت مقاوم‌سازی و بازسازی ساتختمان پلاسکو در تاریخ ۳۰ دی خبر داد و زمان انجام این پروژه را دو سال و نیم عنوان کرد.


  چهاردهم آبان ماه سال جاری بود که گفت‌وگو با برخی از اعضای هیئت امناء ساختمان پلاسکو که عنوان یکی از تیترهایش «۲۸۶ مغازه پلاسکو سالم است» بود، بر روی خروجی سایت تهران نیوز قرار گرفت.

   

  اواسط هفته گذشته نیز خبری منتشر شد که متن آن حاکی از صدور مجوز دادستان برای بازگشت کسبه این ۲۸۶ به مغازه‌هایشان بود؛ خبری که خوشحالی بسیاری از صاحبان این مغازه‌ها را به دنبال داشت.

  انتشار این خبر باعث شد تا با ابراهیم دهقانی، یکی از اعضای هیئت امناء ساختمان پلاسکو تماس بگیریم و شرح کامل ماجرا را جویا شویم.

  دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی تهران نیوز اظهار داشت: این اجازه را به کاسبان دادند تا به داخل مغازه‌هایشان بروند اما نه به این صورت که همیشه دایر باشد. از لحاظ کارشناسی هم مقاوم‌ بودن این ۲۸۶ مغازه تایید شده است.

  وی ادامه داد: آقای صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به ما گفت «طبق توافقی که ما با بنیاد مستضعفان انجام داده‌ایم، مقاوم‌سازی و بازسازی ساختمان پلاسکو از روز ۳۰ دی مقارن با فروریختن پلاسکو آغاز خواهد شد».

  عضو هیئت امناء پلاسکو هم‌چنین یادآور شد: البته در روز ۲۹ دی ماه مراسمی با عنوان افتتاحیه و هم‌چنین یادبود شهدای آتش نشان در مقابل ساختمان پلاسکو برگزار می‌شود که مسئولان هم در آن حضور پیدا خواهند کرد.

  دهقانی در ارتباط با وضعیت فروشندگانی که به مجتمع نور و سایر مراکز فروش نقل مکان کرده‌اند، عنوان کرد: آن‌ها هم به پلاسکو برمی‌گردند چرا که فقط ۸۰ مغازه در آن جا فعال است. ساخت این ساختمان به صورت پلکانی انجام می‌شود و به ما وعده دو سال و نیم را داده‌اند.

  وی در ادامه اظهاراتش بیان داشت: شهردار تهران، اعضای شورای شهر و سازمان میراث فرهنگی موافقتشان را با ساخت پلاسکو اعلام کردند و ما پس از جلب رضایت این سه نهاد به سراغ رئیس سازمان بنیاد مستضعفان رفتیم چرا که ایشان در بحث بازسازی و قسمت پارکینگ مشکلاتی را داشتند و می‌گفتند که «برای ما مقرون به صرفه» نیست.

  عضو هیئت امناء پلاسکو در پایان در ارتباط با مدت زمان مقاوم‌سازی ۲۸۶ مغازه سالم پلاسکو خاطرنشان کرد: به ما وعده ۴ یا ۵ ماه از تاریخ ۳۰ دی را داده‌اند. البته هفته گذشته برخی از کسبه به مغازه‌هایشان آمدند و حساب و کتاب‌هایشان را انجام دادند ولی مشتری فعلا در ساختمان رفت و آمد ندارد.

  با این تفاسیر، باید منتظر ماند و دید که وعده‌های مسئولان برای ساخت و مقاوم‌سازی پلاسکو عملی می‌شود یا به جمع وعده‌های عملی نشده قبلی می‌پیوندد.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها