دیمه نیوز
امروز پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 58015
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
 •   

  اختلاف بین حوزه و دانشگاه باعث هلاکت یک ملت است

  خطیب موقت نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: عده ای به روش های مختلف درصدد اختلاف افکنی بین حوزه و دانشگاه هستند که باید هوشیار باشیم؛ باید این وحدت را تقویت کرد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر رستمی، امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه، در خطبه های پرفیض نماز جمعه با […]


  خطیب موقت نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: عده ای به روش های مختلف درصدد اختلاف افکنی بین حوزه و دانشگاه هستند که باید هوشیار باشیم؛ باید این وحدت را تقویت کرد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر رستمی، امام جمعه موقت شهرستان فیروزکوه، در خطبه های پرفیض نماز جمعه با اشاره به ظلم هایی که وجود دارد، گفت: انسان چه ظلم به خود، چه ظلم به خدا و چه ظلم به دیگران روا دارد باید پشیمان باشد؛ اگر چنین باشد از نفس لوامه برخوردار است؛ برخی از انجام کار زشت مسرور می شوند؛ نفس لوامه این انسان ها مرده است؛ نفس اماره دارند که دائما آنها را به کج اخلاقی سوق می دهد.

  وی در ادامه افزود: انسان نیکوکار کسانی هستند که وقتی کار زشتی انجام می دهند عذرخواهی می کنند؛ استغفار از صفات پسندیده انسان نیکوکار است؛ انسان های نیکوکار شاکر نعمت های الهی هستند؛ بالاترین نعمت دینداری و شیعه بودن است؛ خدا دینداری و تقوا و یقین را به هر کسی اعطا نمی کند؛ خدا دین را به کسانی ارزانی می دارد که دوست شان دارد.

  حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر رستمی، با اشاره به صبر بیان کرد: انسان مومن و نیکوکار در مقابل سختی ها و امتحانات الهی صبور است؛ عفو و بخشش نشانه دیگر انسان مومن است؛ اگر حرف بدی به شما زدند شما سریعا به دنبال جبران نباشید.

  خطیب موقت نماز جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به هفته پژوهش اذعان داشت: پژوهش در حوزه و دانشگاه های کشور جایگاه خوبی ندارد؛ پژوهش تبدیل به کپی و تقلید شده است؛ در مباحث علمی جای تقلید نیست، باید تحقیق و پژوهش کرد؛ الان حرف جدیدی در حوزه علم زده نمی شود یعنی پژوهش تقلیدی است؛ اگر بخواهیم حرفی در جهان داشته باشیم با علم و تفحص و تحقیق و اختراعات امکانپذیر است.

  وی تاکید کرد: شعار تا مدتی مردم را سرگرم می کند و اگر عمل نباشد روزی رسوایی دربرخواهد داشت؛ عده ای به روش های مختلف درصدد اختلاف افکنی بین حوزه و دانشگاه هستند که باید هوشیار باشیم؛ باید این وحدت را تقویت کرد؛ طبق گفته رهبری اختلاف بین این دو قشر هلاکت یک ملت است.

  انتهای خبر/

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها