دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 58269
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
 •   

  ادامه استفاده ابزاری از زنان در تبلیغات خوردو/ سایت هایی که به نگاه ابزاری به زنان دامن می زنند+ عکس

  در سایه نظارت کم وزارت ارشاد برخی از سایت ها با استفاده ابزاری از زنان تبلیغات خود را بر مبنای جنسیت و نگاه غربی به زنان منتشر می کنند. به گزارشپایگاه خبری دیمه نیوز:طی سال های گذشته برخی از سیاست ها به سمت استفاده از زنان در تبلیغات به منظور فروش بیشتر پیش رفته است؛ […]


  در سایه نظارت کم وزارت ارشاد برخی از سایت ها با استفاده ابزاری از زنان تبلیغات خود را بر مبنای جنسیت و نگاه غربی به زنان منتشر می کنند.


  به گزارشپایگاه خبری دیمه نیوز:طی سال های گذشته برخی از سیاست ها به سمت استفاده از زنان در تبلیغات به منظور فروش بیشتر پیش رفته است؛ در سال های گذشته حضور زنان در تبلیغات تلویزیونی بیشتر از هر زمان دیگر شده است.

  بیلبورد های تبلیغاتی به ویژه بیلبورد های میان جاده ای، کلیپ ها و تیزر های تبلیغاتی هم مواردی دیگر از استفاده ابزاری از زنان هستند.

  در همین راستا، هفته های گذشته هم عکسی از یک نمایشگاه داخلی خودرو منتشر شد که برگزار‌کنندگان آن برای تبلیغ بهتر و ایجاد جذابیت بیشتر محصول خود، از دو دختر ایرانی در کنار نمایش خودروها استفاده کرده بودند.

  این اتفاق موجی از اعتراض ها را به دنبال داشت؛ چرا که ارزش و شخصیت زن چیزی فراتر از استفاده ابزاری و تبلیغاتی از آنها بوده است.

  یکی از سایت های نه چندان مطرح که اخیراً فعالیت زیادی پیدا کرده است با گسترش استفاده ابزاری از زنان به دنبال جا انداختن این مساله در قالب یک فرهنگ است.

  انتشار گزارش های تصویری در مثبت نیوز از فشن بلاگر ها با لباس هایی که متناسب با عرف و فرهنگ جامعه نیستند یکی از اقدامات این سایت است؛ این سایت به قیمت اخذ آگهی تصاویری از دختران منتشر می کند که مغایرت با شئونات اسلامی و عرف جامعه است.

  این سایت اخیرا در گزارشی رپورتاژی از شوروم نیسان در ایران دوباره اقدام به انتشار تصاویر تبلیغاتی از زنان در کنار خودرو ها کرده است.

   

   

  باید توجه داشت زنان پیش از اینکه موجودی منفعل و صرفاً دارای جذابیت جنسی و فیزیکی باشند به‌عنوان یک انسان در جامعه شناخته شوند. در شرایطی که می توان از توانمندی های زنان استفاده کرد استفاده از جسم و شرایط فیزیکی آنها توهین به شخصیت آنهاست.

  در این شرایط مدارای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این موضوع قابل تأمل است؛ این سایت که همه اخبار آن رپورتاژ بوده در کنار رپورتاژ به صورت آهسته جریان رسمین بخشیدن به استفاده ابزاری از زنان را پیش می برد.

  معرفی فشن بلاگر ها به بخش ثابتی از یان سایت تبدیل شده است که البته وزارت ارشاد بایستی قبل از اشاعه این فرهنگ غلط جلوی فعالیت های این چنینی را بگیرد.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها