دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 56598
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
 •   

  اسکان زلزله زدگان غرب کشور در اولویت است/ ساخت ۳ هزار واحد مسکونی مددجویان با همکاری بسیج سازندگی

  کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران برای رفع مشکلات مددجویان زلزله زده غرب کشور بخوص تامین مسکن آنان همت و اقدام جدی در کوتاه‌ترین زمان دارد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، محسن ولیئی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: در حادثه زلزله غرب کشور برخی از هموطنان عزیز […]


  کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران برای رفع مشکلات مددجویان زلزله زده غرب کشور بخوص تامین مسکن آنان همت و اقدام جدی در کوتاه‌ترین زمان دارد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، محسن ولیئی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: در حادثه زلزله غرب کشور برخی از هموطنان عزیز فوت، مجروح و برخی دیگر دچار گرفتاری‌های متعدد شدند که خوشبختانه کمک‌های مردم و مسئولین برای آنان چشمگیر بود.

  وی افزود: برای رفع مشکلات مسکن، زندگی و… آنان باید بیش از پیش همت کرد تا در فصل زمستان از معضلاتی که دارند کاسته شود.

  ولیئی در مورد اسکان زلزله زدگان مطرح کرد: اسکان زلزله زدگان در اولویت است، ۲۰۰ واحد مسکونی برای زلزله زدگان تحت پوشش کمیته امداد خریداری شده و بیش از ۳ هزار واحد مسکونی مددجویان با همکاری بسیج سازندگی استان تهران در حال ساخت می‌باشد.

  وی کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه را بسیار ضروری دانست و ادامه داد: ۱۵ هزار واحد مسکونی دراین حادثه کاملا از بین رفته است وحدود ۱۵ هزار واحد مسکونی براثر تخریب نیاز به تعمیر و بازسازی دارند که امداد رسانی در اسرع وقت بسیار ضروری است.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ درصد مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در زلزله غرب کشور دچار مشکل شدند و خانه‌های آنان آسیب دیده است، برای بازسازی منازل و اسکان دائم آنان که در چادرها با وجود سرمای شدید زندگی می‌کنند اقدام شده است؛ پس ازخاکبرداری و گودبرداری که توسط قرارگاه خاتم الانبیاء انجام می‌شود کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران بازسازی ۳۱۳ منزل مسکونی در نقاط مختلف کرمانشاه را انجام خواهد داد.

  وی کمک‌های مردم شهرستان‌های استان تهران به مردم زلزله زده غرب کشور را تحسین کرد و ابراز داشت: خوشبختانه در این حادثه سنگین شاهد کمک‎ها و همدلی مردم بودیم و امیدواریم با همت مضاعف و تلاش‌های مستمر در چند ماه آینده زلزله زدگان کرمانشاه در خانه‌های خود مستقر شوند.

  ولیئی گفت: کمک‌های مردمی شامل اهدای وسایل گرمایشی، پوشاک، تغذیه، مشارکت در ساخت، کمک‌های نقدی، اهدای ۲۰ کانکس توسط یک خیر و… بود که امیدواریم با کمک‌های مردمی و خیران عزیز در اسرع وقت مشکلات زلزله زدگان غرب کشور بخصوص مسکن آنان رفع شود.

  وی با اشاره به میزان کمک‌های مردمی تصریح کرد: مردم استان تهران بیش از ۶ میلیارد تومان به صورت نقدی، کالا و هدایا را در اختیار کمیته امداد قرار دادند که در اختیار مردم زلزله زده قرار گرفت و بخشی از مشکلات مردم غم‌زده و مصیبت‌زده را برطرف کرد.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران افزود: در این حادثه همه مردم در سراسر کشور همدلی و کمک رسانی داشتند که در این راستا کارخانه‌ها و شرکت‌های مواد غذایی با اهدای آب معدنی، مواد غذایی و… در استان تهران کمک‌های خوبی را انجام دادند.

  وی در مورد نحوه‌ی دریافت کمک‌های مردمی برای زلزله زدگان غرب کشور توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) را چنین بیان کرد: برای دریافت کمک‌های مردمی ۳ روش غیرحضوری برای کمک به ساخت ۳۱۳ منازل مسکونی توسط کمیته امداد خمینی (ره) پیشهاد می‌کنیم که از طریق شماره تماس ۷۳۵۵، شماره گیری #۲۲۲۲*۷۲۴* ، شماره حساب ۱۴۸۲۱۸۴۴۷۵ بانک ملت و یا مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد در ایستگاه‌های مترو تهران و فرهنگسراها می‌باشد که می‌تواند بسیاری از مشکلات آنان را گره‌گشایی کند.

  منبع: تهران نیوز

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها