دیمه نیوز
امروز سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 57398
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲
 •   

  افزایش ۵۸ درصدی آمار تلفات اعتیاد در جنوب شرق کشور/۷۷ نفر جان خود را از دست دادند

  در هفت ماهه نخست سال جاری ۷۷ نفر بر اثر اعتیاد جان خود را از دست دادند که از کل این تلفات ۷۳ نفر بر اثر مصرف مواد مخدر و ۴ نفر بر اثر مصرف مواد محرک فوت کردند. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، فرقی ندارد، خریدار کودک باشد یا کهنسال، سوداگران مرگ برای […]


  در هفت ماهه نخست سال جاری ۷۷ نفر بر اثر اعتیاد جان خود را از دست دادند که از کل این تلفات ۷۳ نفر بر اثر مصرف مواد مخدر و ۴ نفر بر اثر مصرف مواد محرک فوت کردند.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، فرقی ندارد، خریدار کودک باشد یا کهنسال، سوداگران مرگ برای بدست آوردن سود بیشتر، مواد مخدر را به فروش می رسانند تا این بلای خانمان سوز را همه گیرکنند.
  یکی از معضلات لاینفک استان پهناور سیستان و بلوچستان که روزانه بسیاری از جوانان، نوجوانان و حتی کودکان را در دام خود گرفتار می کند اعتیاد است.
  در حالی اعتیاد به مواد مخدر پیچیده ترین آسیب اجتماعی به شمار می رود که این روزها اگر گذرتان بر پارک های شهر افتاده باشد قطعا جوانانی را می‌بینید که مشغول قلیان کشیدن هستند و این موضوع زمینه اعتیاد را در آنان را مهیا می کند یا در حال جفت و جور کردن بساط مصرف مواد مخدر خود در شلوغ ترین مناطق شهر هستند که این موضوع اگرچه سخت است ولی واقعی می باشد.
  علی ای حال در حالی مواد مخدر از نوع  هروئین، هشیش، تریاک و غیره به راحتی در این خطه از کشور به فروش می رسد که این مواد از مرز کشور افغانستان وارد ایران شده و سوداگران مرگ با فروش آنها به جوانان سود حاصل از درآمد های خانمان سوز خود را به جیب می زنند.

   
  ۷۷نفر بر اثر اعتیاد جان خود را از دست دادند
  در همین زمینه بر اساس گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان در هفت ماهه نخست سال جاری ۷۷ نفر بر اثر اعتیاد جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات اعتیاد ۴۹ نفر بود، ۵۸ درصد افزایش یافته است.
  در ادامه این گزارش آمده است که در هفت ماهه نخست سال جاری از کل تلفات اعتیاد در استان ۶۲ نفر مرد و ۱۵ نفر زن بودند و این در حالی است که آمار مردان فوت شده بر اثر اعتیاد در هفت ماهه نخست سال گذشته ۴۳ و تعداد زنان ۶ نفر بود.
  زاهدان رکوردار آمار تلفات اعتیاد در استان
  در این مدت شهرستان های زاهدان با ۶۰ ، ایرانشهربا ۸ و چابهار با ۵ فوتی بیشترین و شهرستانهای سراوان ، نیکشهر ،زابل و خاش کمترین آمار تلفات اعتیاد را داشته اند.
  بر اساس این گزارش در هفت ماهه نخست امسال از کل تلفات اعتیاد ۷۳ نفر بر اثر مصرف مواد مخدر و ۴ نفر بر اثر مصرف مواد محرک جان خود را از دست داده اند.
  همچنین در این مدت بیشترین آمار مرگ بر اثر سوءمصرف مواد مخدر با ۲۴ فوتی در تیر ماه و کمترین آن با ۴ فوتی در مهر ماه ثبت شده است.
  منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا
   انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها