دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 57170
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
 •   

  اینکه وزیری بگوید «ما قیم مسکن مردم نیستیم» نیزه‌ای بر جگر مردم آسیب‌دیده است

  خطیب جمعه مشهد گفت: حرف وزیر نیزه‌ای بر جگر مردم آسیب‌دیده است اینکه بگوید ما قیم مسکن این مردم نیستیم در حالی که همه در این حوزه مسئول هستند چه برسد به آقای وزیر. به گزارشپایگاه خبری دیمه نیوز:آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد در جوار بارگاه رضوی به موضوع شیطان شناسی […]


  خطیب جمعه مشهد گفت: حرف وزیر نیزه‌ای بر جگر مردم آسیب‌دیده است اینکه بگوید ما قیم مسکن این مردم نیستیم در حالی که همه در این حوزه مسئول هستند چه برسد به آقای وزیر.


  به گزارشپایگاه خبری دیمه نیوز:آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد در جوار بارگاه رضوی به موضوع شیطان شناسی از نگاه قرآن اشاره کرد و گفت: شگرد شیطان تزئین و آرایشگری است و ذات مقدس پروردگار در هفت آیه قرآن، هفت نوع تزئین و آرایشگری شیطان را تبیین می‌کند.

   

  عضو خبرگان رهبری اضافه کرد: در گذشته سه نوع از انواع تزئین شیطان را از سه آیه قرآن عرض کردیم و  امروز چهارمین آیه که در مقام بیان نوع چهارم آئین و آرایشگری شیطان است مورد بحث قرار می‌گیرد که شان نزول آن جنگ بدر است.

   

  وی یادآور شد: در زمان پیامبر(ص) در موارد متعدد پیش آمد که شیطان در شکل انسان ظاهر شد و جریان شیطنت و آرایشگری خود را به شکل یک انسان ارائه داد، اینکه شیطان به شکل انسان دربیاید مطلب مهمی نیست و این از عهده شیطان برمی‌آید که در شکل انسان در موقعیت‌های بحرانی حضور پیدا کند و مسیر حرکت را تغییر دهد اما مهم این است که شیطان در دو مرحله در شکل انسان ظهور می‌کند.

   

  خطیب جمعه مشهد با تاکید به این نکته که شیطان تلاش می‌کند اندیشه انحرافی را تثبیت و این اندیشه را برای انسان شیطان‌صفت، کاملاً تزئین و تثبیت کند، اضافه کرد: شیطان قدرت پوشالی را نیز تزئین و آن را به قدرت جدی بدل می‌کند.

   

  آیت الله علم الهدیبا بیان این نکته که قدرت جدی وابسته به اراده؛ اما قدرت پوشالی مبتنی بر تجهیزات است، در ادامه سخنان خود به آغاز هفته وحدت اشاره و بیان کرد: به دستور امام راحل، هفته وحدت مذاهب اسلامی لقب گرفت و مسئله وحدت مذاهب به‌عنوان یک مسئله قابل توجه در سیاستگذاری‌های نظام و در رهنمودهای سازنده امام راحل و مقام معظم رهبری مورد توجه است.

   

  نماینده مقام معظم رهبری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این نکته که ما وحدت اسلامی را در دو حوزه بصیرت و در حوزه رفتار نیاز داریم، بیان داشت: وحدت در حوزه بصیرت، گرایش به یک اصل است، همچنین وحدت در این حوزه تشخیص مسئله اسلام در امروز است و باید با بصیرت بدانیم که اسلام در چه شرایطی است.

   

  وی با یادآوری این موضوع که اکنون همه کفر جهانی یکپارچه و متفق برای براندازی اسلام بسیج شدند، تصریح کرد: مسلمانان باید دست یکدیگر را بگیرند.

   

  خطیب جمعه مشهد یادآور شد: در حوزه رفتار، نیازمند پشتیبانی یکدیگر هستیم؛ دشمن سعی می‌کند این را به هم بزنند؛ اگر دشمن با تاسیس وهابیت و جریان‌های تکفیری و بقیه جریان‌های تروریستی شیعه‌کشی را مطرح می‌کند، تحت این عنوان سنی‌کشی نیز می‌کند.

   

  آیت الله علم الهدی در ادامه سخنان خود به زلزله اخیر کرمانشاه اشاره و ابراز کرد: سپاه و ارتش دو جریان و دو مجموعه تحت اصولی یکسان و واحد هستند، اصول فرماندهی مقام معظم رهبری در این دو مجموعه به نحوی اثرگذار بود که بدون کوچک‌ترین درنگ این دو جریان به فریاد مردم آسیب‌دیده رسیدند و زمانی که مقام معظم رهبری ندا سر دهند، سیل کمک‌های مردمی از تمام زوایای کشور به سمت غرب سرازیر شد.

   

  نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی با اشاره به اقدامات آستان قدس در مناطق زلزله‌زده، بیان داشت: این جریان نیز مولود تدبیر مقام معظم رهبری بود که در حکم تولیت آستان قدس رضوی اوامری صادر کردند و تولیت آستان قدس نیز معاونت امداد و بنیاد کرامت رضوی را راه‌اندازی کرد.

   

  وی به پخش  سریع کمک‌های مردمی با مدیریت جهادی در سراسر منطقه اشاره کرد و گفت: این مانور قدرت رهبری در این نظام و مانور قدرت ولایت در این کشور بود.

   

  خطیب جمعه مشهد به حضور شبانه روزی ایثارگران در مناطق زلزله زده اشاره کرد و ابراز داشت: باید مشکل مسکن و اشتغال استان کرمانشاه برطرف شود، همچنین مشکل بیکاری مهمتر از مشکل مسکن در این استان است، کشاورزی و دامداری در اثر زلزله از میان رفت و مغازه‌ها نیز از میان رفت و مشاغل زیادی فرونشست و دست این مردم به هیچ اشتغالی بند نیست و مسئله اشتغال برای این عزیزان بسیار مهم است.

   

  آیت‌الله علم‌الهدی تاکید کرد: حرف وزیر نیزه بر جگر مردم آسیب‌دیده است که بگوید ما قیم مسکن این مردم نیستیم در حالی که همه در این حوزه مسئول هستند چه برسد به آقای وزیر. مشکل اشتغال و مسکن را در دستور کار قرار دهید و آن را برطرف کنید.

  منبع :شبکه اطلاع رسانی راه دانا


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها