دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 56927
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آذر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
 •   

  درگیری طالبان و داعش بالا گرفت

  یک مقام ولایت ننگرهار افغانستان اعلام کرد که طی دو روز گذشته درگیری‌های شدید مسلحانه‌ای میان شبه‌نظامیان طالبان و عناصر داعش در بخش شرقی این استان در جریان بوده است.   به گزارشپایگاه خبری دیمه نیوز:یک مقام ولایت ننگرهار افغانستان اعلام کرد که طی دو روز گذشته درگیری‌های شدید مسلحانه‌ای میان شبه‌نظامیان طالبان و عناصر […]


  یک مقام ولایت ننگرهار افغانستان اعلام کرد که طی دو روز گذشته درگیری‌های شدید مسلحانه‌ای میان شبه‌نظامیان طالبان و عناصر داعش در بخش شرقی این استان در جریان بوده است.


   

  به گزارشپایگاه خبری دیمه نیوز:یک مقام ولایت ننگرهار افغانستان اعلام کرد که طی دو روز گذشته درگیری‌های شدید مسلحانه‌ای میان شبه‌نظامیان طالبان و عناصر داعش در بخش شرقی این استان در جریان بوده است.

  یک مقام ولایت ننگرهار افغانستان اعلام کرد که طی دو روز گذشته درگیری‌های شدید مسلحانه‌ای میان شبه‌نظامیان طالبان و عناصر داعش در بخش شرقی این استان در جریان بوده است.

  «عطاالله خگیانی» سخنگوی فرماندار ولایت ننگرهار افغانستان اعلام کرد که صدها خانواده از روستاهای مناطق خگیانی، در نتیجه درگیری‌های امروز محل زندگی خود را ترک کردند.

  وی افزود که در عملیات هوایی و زمینی هدف قرار دادن شبه‌نظامیان طالبان و عناصر داعش در مناطق تحت درگیری آغاز شده است.

  این مقام افغانستان ادامه داد: «تا کنون شش غیرنظامی در اثر این درگیری‌ها زخمی شده اند. ده‌ها نفر از شبه‌نظامیان نیز کشته شده‌اند.»

  خگیانی همچنین گفت که مقام‌های دولت محلی کمک‌های اضطراری شامل کمک‌هایی چون پول نقد، مواد غذایی و کمک‌های غیرغذایی به مردمی که در نتیجه این درگیری‌ها بی‌خانمان شده‌اند را آغاز کرده‌اند.

  شرزاد، خگیانی و حصارک مناطق استراتژیکی در ولایت ننگرهار هستند که با ولایت‌های مهم دیگری چون کابل پایتخت افغانستان در ارتباط هستند.

  منبع :تهران نیوز


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها