دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 57364
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
 •   

  باید از رزمندگانی که در مقابل تروریسم در منطقه ایستادند تشکر کرد/ شیعه و سنی اختلافی ندارند

  رییس جمهور گفت: داعش تنها تهدید برای منطقه نبود بلکه برای اروپا و آمریکا و همه جهان تهدید بود و تمام انسان‌هایی که خواهان آزادی و صلح هستند باید از رزمندگانی که در مقابل تروریست ایستادند تشکر کنند اما این گونه نیست. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران هم […]


  رییس جمهور گفت: داعش تنها تهدید برای منطقه نبود بلکه برای اروپا و آمریکا و همه جهان تهدید بود و تمام انسان‌هایی که خواهان آزادی و صلح هستند باید از رزمندگانی که در مقابل تروریست ایستادند تشکر کنند اما این گونه نیست.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز،

  حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در همایش بین المللی وحدت اسلامی با اشاره به پیروزی اخیر جبهه مقاومت در برابر تروریست گفت: توطئه بزرگی که قدرت‌های جهانی استکبار و صهیونیسم علیه منطقه دیده بود بخش اعظم آن نقش بر آب شدند و راه مبارزه با تروریست باید تا ریشه کن شدن تمام آن ادامه پیدا کند.

  روحانی افزود: این تروریسم تنها تهدید برای منطقه نبود بلکه برای اروپا و آمریکا و همه جهان تهدید بود و تمام انسان‌هایی که خواهان آزادی و صلح هستند باید از رزمندگانی که در مقابل تروریست ایستادند تشکر کنند اما این گونه نیست.

  وی با اشاره به اینکه برخی از کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی نزدیکی خود را به رژیم صهیونیستی با کمال بی پروایی آشکار می کنند گفت: اگر برخی از این کشورها در گذشته با دشمنان اسلام در گفت و گو و تعامل بودند حداقل به زبان نمی آوردند و آنقدر این ارتباط ناپسندیده بود که هیچ یک از مقامات کشورهای اسلامی نمی‌توانست بگوید اسرائیل دوست ما است و مقاومت دشمن ما.

  رئیس قوه مجریه با بیان اینکه نخبگان و بزرگان و حتی جوانان اشغال سرزمین فلسطین را فراموش نخواهند کرد اذعان داشت: یکی از آرزوهای مسلمانان آزادی قدس است.

  روحانی عنوان کرد: همه می دانند تروریست ها را چه کسانی در منطقه به وجود آوردند، همه می دانند چه کسانی به تروریست ها پول اطلاعات دادند، گرچه در نهایت این ماری که برای نیش زدن به دیگران پرورش دادند به خود آن ها هم حمله کرد و از آثار شوم تروریست در امان نماندند.

  وی بیان کرد: ما این را می دانیم از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی هر موقع ملت ایران توانستند در مرز پیشرفت و تعالی قرار بگیرند توطئه‌ای برای فرصت سوزی علیه ما درست کردند؛ آن زمانی که ما کشور را آرام کردیم و از مشکلات داخلی آزاد کردیم، حزبی را تحریک کردند و جنگ هشت ساله صدام علیه ایران را راه اندازی کردند.

  رئیس جمهور ادامه داد: بعد از جنگ به محض اینکه از جنگ خارج شدیم توطئه‌ای به نام توطئه هسته‌ای ایجاد کردند و امروز هم چون می‌بینند ایران در مسیر توسعه قرار گرفته توطئه‌ دیگری در سر می‌پرورانند.

  او خاطرنشان کرد: اولین خیانتی که اسرائیل و استکبار به غیر از جنایاتشان انجام دادند فرصت سوزی بود ، حدود ۴۰سال است که عراق درگیر است، و ما می‌دانیم سازندگی بعد از جنگ سالها طول خواهد کشید.

  رئیس قوه مجریه گفت: آمریکایی‌ها، استکبار و اسرائیل باید پاسخگو باشند چرا فرصت سوزی کردند؟ چرا فرزندان را کشتید؟ چرا کشورهای منطقه را تبدیل به ویرانی کردید؟ چرا سلاح و بمب دادید تا مردم یمن بمباران شوند؟ چرا به توطئه‌های خودتان ادامه می دهید؟ شما می‌خواهید مسلمانان با شما خوب باشند؟ شما می خواهید تمدن بشر دست شما باشد؟ آیا کشتار مردم تمدن است؟

  روحانی به توطئه اختلاف بین مذاهب و قومیتها اشاره کرد و خطاب به سعودیها گفت: ملت های ما قرن‌ها کنار هم زندگی می‌کردند، کشورهای مختلف در کنار هم بودند؛ بین اقوام اختلاف نبود؛ شما بودید در قرن ۲۰ و ۲۱ بذر اختلاف را در بین مردم افشاندید؛ شما بودید بین شیعه و سنی اختلاف انداختید، شیعه و سنی اختلافی ندارند آن‌ها در پی یک هدف با دو مسیر مختلف است.

  وی در ادامه اذعان داشت: دشمنی‌ها و اختلافات تمام خواهد شد اما کینه‌ای که بین مذاهب ایجاد کردند سال‌ها طول می‌کشد و تلاش فراوان می‌خواهد تا آن را التیام بدهیم، وظیفه همه ما از مذاهب و قومیت‌های مختلف،  التیام زخم‌هایی است که سال‌های سال استکبار بین ما ایجاد کرده است.

  رییس جمهور با بیان اینکه ایجاد اختلاف بین مذاهب ضربه به چهره اسلام است خاطرنشان کرد: اگر به عراق، سوریه، لبنان، بحرین، یمن خیانت کردید مردم جبران خواهند کرد

  رییس شورایعالی فضای مجازی خطاب به نخبگان اظهار داشت: بار سنگینی در فضای حقیقی و فضای مجازی بر دوش ما است و آن این است که خیانتی که بر اسلام روا داشتند و ضربه ای که بر چهره اسلام زدند و آن را واژگونه به نسل جوان دنیا نشان دادند را برای دنیا تبیین کنیم، همه اعم از رسانه ها ، نویسندگان و سخنوران وظیفه داریم این خیانت را با روشنگری جبران کنیم.

  او با تاکید بر اینکه وحدت و اعتدال جز از طریق اعتدال و میانه روی امکان پذیر نیست خاطرنشان کرد: وحدت به معنای این نیست که مذاهب یکی باشند بلکه این است که مذاهب مختلف محترم شمرده شوند و در کنار یکدیگر زیست کنند، مقصود ما این است که تمام مذاهب کنار هم و دور یک میز بنشینند، وحدت اسلامی به این معنی نیست که همه ما با یک زبان صحبت کنیم، همه زبان ها محترمند، ما می‌خواهیم با وجود تمام تفاوت‌ها کنار هم باشیم و تبعیض وجود نداشته باشد. اما در اصول، ارزش ها، مبانی، اصول اخلاقی، اعتقادات، معاد، نبوت، قبله ما یکی است.

  رئیس جمهور اذعان داشت: توحید علاوه براینکه اله واحد را حکم فرما می کند بت ها را می‌شکند، توحید برای جامعه خدای واحد را معرفی می‌کند و معبود ما الله است و بس پس در کنار توحید، وحدت و یگانگی است؛ در کنار نبوت وحدت بشریت هم است، ما یهود نیستیم که دین خود را در یک نژاد و یک ملیت ببنیم همه ملت ها عضو واحد اسلام است و دین ما تعلق به نژاد و قومیت ندارد اذعان همگان است.

  منبع: تهران نیوز

  انتهای خبر/


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها