دیمه نیوز
امروز جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
بورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایتبورنیک طراحی و پشتیبانی وب سایت
 • کد خبر : 58193
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آذر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
 •   

  روستا تعاون؛ راهکاری برای توسعه پایدار و اشتغال زایی!

  اولین کارگاه شوراها و فرمانداری شهرستان فیروزکوه به منظور تصویب طرح های تعاون روستایی تشکیل شد. به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، اولین دوره کارگاه شوراها و فرمانداری در شهرستان فیروزکوه با حضور نورالله طاهری، فرماندار شهرستان فیروزکوه و روسای ادارات این شهرستان برگزار شد. شهرآشوب، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فیروزکوه، […]


  اولین کارگاه شوراها و فرمانداری شهرستان فیروزکوه به منظور تصویب طرح های تعاون روستایی تشکیل شد.


  به گزارش پایگاه خبری دیمه نیوز، اولین دوره کارگاه شوراها و فرمانداری در شهرستان فیروزکوه با حضور نورالله طاهری، فرماندار شهرستان فیروزکوه و روسای ادارات این شهرستان برگزار شد.

  شهرآشوب، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان فیروزکوه، در خصوص حوزه تعاون تاکید کرد: حوزه تعاون در خصوص اشتغال فراگیر مطرح شده است و برنامه ششم توسعه توجه ویژه ای به حوزه تعاون دارد؛ مقرر شده است ۲۵ درصد فعالیت های اقتصادی کشور از طریق تعاونی ها محقق شود.

  وی در خصوص هدف تشکیل روستا تعاون تصریح کرد: توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی روستاها هدف اصلی تشکیل روستا تعاون است؛ روستاتعاون در قالب شرکت های تعاونی در روستاها شکل می گیرد و هدف از اجرای آن شناسایی ظرفیت و پتانسیل های هر روستا در حوزه اشتغال زایی است.

  شهرآشوب در ادامه اذعان داشت: یکی از اهداف دولت تدبیر و امید شناسایی ظرفیت روستاها و استفاده از روستاها برای توسعه اقتصادی است؛ شهرستان فیروزکوه در روستاها از ظرفیت بالایی در اشتغال زایی برخوردار است؛ روستاها محور اصلی توسعه کشور هستند و باید توجه خود را در روستاها متمرکز کنیم؛ در این طرح باید توسعه پایدار را در نظر داشت و باید طرحی تصویب شود که غالب روستائیان از آن بهره مند شوند.

  نوراله طاهری، فرماندار شهرستان فیروزکوه، در این جلسه با تاکید بر توجه به بخش خصوصی اذعان داشت: اگر کار ما وابسته به بودجه دولتی باشد قطعا همین وضعیت باقی خواهد ماند؛ اگر می خواهیم وضعیت کشور و شهرستان و روستاها تغییر کند باید خود به فکر خود باشیم؛ باید شرایط را به گونه ای تعریف کنیم که نیازمند غیر نباشیم؛ همه روستاهای شهرستان فیروزکوه پتانسیل جذب توریست، تولید و اشتغال را دارند.

  وی در ادامه خاطر نشان کرد: بسیاری از ادارات و نهادهای ما هنوز در فاز اقتصاد مقاومتی که رهبری تاکید دارند، قرار نگرفته اند که بدانند این دلسوزی است اگر گره ای باز شود، اگر کار اداری زودتر انجام شود؛ اگر می خواهیم پیشرفت کنیم راهی غیر از این وجود ندارد؛ هیچ پول انباشته ای در هیچ کجا وجود ندارد که برای پیشرفت تخصیص داده شود تا فلان کار را انجام دهند؛ باید تعاونی ها شکل گیرد و اختیار را در تولید و اشتغال دست گیرند تا وضعیت از این حالت خارج شود.

  در این جلسه طرح های پیشنهادی روستا تعاون بررسی و تصویب شد.

  انتهای خبر/

   


  لینک کوتاه :  برچسب ها :

 • دسته‌ها